EXCALIBUR - 3.8.
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS - 2.2.

Čeští vojáci zachránili Míšu

 15. 04. 2017      kategorie: Armáda ČR v akci      0 komentářů

Během patrol naši vojáci občas jezdí jednat s představiteli Afghánské národní armády na jejich základnu, která je poblíž té naší. Četař Tomáš S. níže vypráví příběh o tom, jak naši chlapi pomohli malému štěněti k lepšímu životu.

"Během jednoho z našich jednání s představiteli Afghánské národní armády se k nám přibatolilo malé štěně a chtělo si hrát. Pokaždé, když jsme příště jeli na toto místo, brávali jsme pro něj s sebou pamlsky na přilepšenou. Znalí místních poměrů vědí, že místní psi často nemívají právě veselý osud.

misa_00
Foto: Míša - štěně základny

Postupně se nám v hlavách začal rodit nápad, že by bylo dobré Míšu, jak jsme ji pojmenovali, dostat pryč. Když nám ji dokonce afghánští vojáci nabídli s tím, že ji nechtějí, bylo rozhodnuto. Zbývalo jenom najít cestu. V Afghánistánu v dnešní době již funguje několik organizací z USA a Evropy zabývajících se zlepšováním podmínek života místních domácích zvířat. Jednu takovou společnost jsme kontaktovali a od té doby vše šlo jako na drátkách."

misa_01
Foto: Malá Míša

Po nějakou dobu byl pak Míša v kábulském psím útulku provozovaným americkou ligou pro opuštěná afghánská zvířata a čekal na převoz do USA, kde ji adoptovala americká vojačka, která se vrátila ze služby v Afghánistánu a již si odsud jednoho psa přivezla. Pro vojáky bylo velkým potěšením na sociálních sítích sledovat odezvu a podporu, kterou akce na záchranu Míši mezi lidmi v Evropě a USA měla. Jejich počáteční snaha tak nepřišla vniveč a pomohli této němé tváři k lepšímu osudu.

misa_02
Foto: Čekání v útulku

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

AFG
POP-UP