EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

Šílení válečníci - díl 2. Stínači hlav z Nepálu ,,Gurkhové''

 14. 05. 2014      kategorie: Zahraniční armády v akci      0 komentářů

V dnešním druhém dílu týdeníku ,,Šílení válečníci'' se podíváme na legendární bojvníky z Nepálu.

dpunGurkha Pun v akci

Gurkhové jsou členové různých klanů v Nepálu. Název Gurkha je odvozen od Hindského svatého válečníka Guru Goraknatha. Gurkhové slouží po světě v Nepálské, Britské a Indické armádě. Gurkhové jsou spjati s Kukri, Nepálským nožem jež používají. S Kukri jsou známí svojí nebojácnou reputací. Jednou Indický armádní důstojník řekl „Pokud muž nemá strach ze smrti, buď lže anebo je Gurkha".

Teď něco k docela šílenému kousku jednoho Gurkhy, jež se vyznamenal v Afghánistánu při hlídce na věži.

Dipprasad

Desátník Dipprasad Pun úplně sám porazil více než 30 talibanských bojovníků. Jak sám později řekl „Myslel jsem si že umřu, takže jsem neměl co ztratit". Byl vyznamenán druhým nejvyšším oceněním, kterého lze dosáhnout v Britské armádě.

Desátník Pun byl na hlídce na věži u kulometu, když v tom uslyšel zvuk cinkající výstroje před základnou.

Zprvu si myslel že to je osel nebo kráva, jež se zatoulala, ale když se šel podívat co to bylo, nalezl 2 nepřátele jak kopou díru před branou základny a snaží se položit IED (Improvizovanou výbušninu).

V tom si uvědomil, že je naprosto obklopen nepřáteli, kterým zbývalo pár chvil do odstartování dobře plánovaného útoku na převzetí základny. Nepřítel zahájil palbu ze všech stran, a při tom zničil kulometné hnízdo, v němž Pun byl ještě před pár minutami. Bránil sám základnu ze střechy základny, zatímco byl téměř 15 minut pod neustálou palbou z zbrání: AK47 a RPG.

Většina bojovníků byla od něj přibližně 15 – 20 metrů. Když se ohlédl, uviděl obrovského bojovníka talibanu jak se snaží dostat na střechu. Popadl svůj lehký kulomet, a vystřílel do míst, kde se nacházel pár krátkých dávek, než nepřítel spadnul ze střechy. Když se další bojovník snažil přelézt zeď, rozhodl se Pun jej eliminovat svou osobní puškou SA80, ale nepodařilo se mu to z důvodu zaseknutí, a také prázdného zásobníku.

Popadl pytel s pískem, který po něm chtěl hodit, ale ten nebyl pečlivě zavázán a vysypal se. Potom vzal velkou trojnožku od kulometu, kterou po něm hodil, zatímco řval „Marchu Talai!" (Zabiju tě!) a srazil jej k zemi.

kukriTradiční Kukri

Dva útočníci na něj stále útočili, ale v tu dobu už neměl žádnou munici, tak se rozhodl je odpálit pomocí miny Claymore. V tu chvíli na pozici přijel jeho velitel, Major Shaun Chandler, poplácal ho po zádech a zeptal se, jestli je v pořádku. Desátník Pun vystřílel během přestřelky 250 nábojů z kulometu, 180 nábojů z jeho osobní pušky SA80, vyházel 6 fosforových granátů, 6 normálních granátů, 5 granátů z granátometu, a odpálil jednu minu Claymore. Jedinou zbraň, kterou nepoužil bylo tradiční Kukri, které tou dobou neměl s sebou...

 

 autor: Petr Albrecht

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.