EXCALIBUR
CZUB

Mezinárodní soutěž odstřelovačů vyhrál tým zásahové jednotky české policie

 23. 04. 2016      kategorie: Události      0 bez komentáře

Nedávno ukončená (21. 4. 2016) osmidenní mezinárodní soutěž odstřelovačů (v Bzenci na Hodonínsku) má již svého vítěze. Stal se jím tým zásahové jednotky české policie. 

sniperr_01
Foto: Polský sniper v akci / autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK

Akce se účastnilo 36 odstřelovačských týmů z devíti zemí Evropy. Podmínky soutěže byly podle jednoho z organizátorů a bývalého elitního armádního odstřelovače Petra Marka nastaveny až do extrému a odstřelovači si tak při disciplínách sáhli na samotné dno svých sil.

sniperr_02
Foto: Jeden z českých účastníků soutěže s odstřelovací puškou Falcon / autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK

Součástí soutěže bylo například nenápadné přiblížení k nepříteli a jeho likvidace, skryté vyhledání nepřátelského odstřelovače, střelba z bunkru i střelba na více než půl kilometru.

sniperr_03
Foto: Momentka z osmidenní mezinárodní soutěže odstřelovačů / autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK

Při jedné z disciplín soutěžící dostali malou černobílou fotografii člověka, kterého měli zlikvidovat. Podobiznu si museli zapamatovat nebo namalovat. Druhý den pak odstřelovač musel svůj cíl poznat mezi dalšími siluetami a zasáhnout.

Vítězům samozřejmě gratulujeme :)

Zdroj: ceskenoviny.cz

 Autor: ČTK

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací