EXCALIBUR
CZUB

Naši vojáci pomáhají střežit strategická místa v ČR

 24. 03. 2016      kategorie: Armáda ČR v akci      1 komentář

V reakci na úterní bombové útoky v belgickém Bruselu se vláda rozhodla nasadit 550 vojáků, kteří budou společně s policií hlídat místa se zvýšenou koncentrací lidí, jako jsou letiště, nádraží, metra, náměstí apod.

Přímo v hlavním městě nyní operuje 350 vojáků, zbytek se přesunul na Moravu. V případě potřeby může být nasazen do akce také vrtulník.

acrpolicie
Foto: Naši vojáci pomáhají střežit strategická místa v ČR / Autor: ČTK/Šálek Václav

Délka nasazení vojáků byla stanovena na 2 měsíce s tím, že se následně rozhodne o dalším postupu. Kromě střežení vytipovaných prostor se vojáci zaměří také na bezprizorní zavazadla či podezřelé osoby.

Takže to už dorazilo i k nám a já pevně věřím, že se těm parchantům teroristickým u nás nebude dařit cokoliv úspěšně zrealizovat. Majitelů zbrojních průkazů resp. legálních držitelů zbraní u nás exponenciálně přibývá a já v tom vidím opravdu jednu z mála výhod se úspěšně bránit oproti ostatním evropským státům, kde mohou mít občané díky EU leda tak klacek v ruce.

Zdroj: Denik.cz

 Autor: Fels

ARMY24

Komentáře

runner

27. 03. 2016

Omyl, nemůžou mít ani ten klacek, například v Anglii je považováno za zbraň cokoli, co "může zesilovat útok". A to klacek rozhodně je. Nedávno otřásl Západem případ tuším norské dívky, která se ubránila pepřákem před znásilněním a soud ji za to odsoudil k zaplacení pokuty.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací