EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky systému IronVision vidět "skrz" stěny tanku

 27. 06. 2016      kategorie: Vojenská technika      0 komentářů

IronVision je 360ti stupňový panoramatický vizuální systém, který umožňuje posádce tanku a dalších obrněných vozidel vidět "zkrz" pancíř svých vozidel v reálném čase.

Tento systém vyvinula izraelská společnost Elbit Sytems. IronVision, který je integrován do helmy, umožňuje osádce pancéřových vozidel 360ti stupňový rozhled, aniž by musela opustit vozidlo. Osadka má tedy ucelený obraz o tom, co se právě děje v okolí vozidla, rovnou z interiéru vozidla.

Funkce helmy funguje na podobných principech jako již dnes fungují nejpokročilejší pilotní helmy Helmet Mounted System - HMS (které také vyvinula firma Elbit Systems), a to za použití originální izraelské technologie "See Through Armor" (STA).


Video: Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky rengenovému vidění IronVision vidět zkrze stěny tanku / YouTube

Celý systém funguje následovně. Vnějšími senzory umístěnými na vozidle je snímán obraz ve vysokém rozlišení. Ten je téměř v reálném čase zpracován počítačem a promítán posádce vozidla přes průhledový displej, který je integrován na helmě.

Osádka vozidla má tedy možnost sledovat okolí až do vzdálenosti 300 metrů (nezávisle na tom, jestli je den či noc) pouhým otáčením hlavy nebo celého těla.


Video: Revoluce na bojišti. Vojáci jsou nyní schopni díky rengenovému vidění IronVision vidět zkrze stěny tanku / YouTube

 autor: Fels

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

BODY ID