EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Rozhovor s hercem ze seriálu Bratrstvo neohrožených, Douglasem Spainem

 03. 02. 2016      kategorie: Army zábava      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Připravili jsme pro Vás rozhovor s jedním z herců, kteří točili seriál Bratrstvo neohrožených. Tím hercem je Douglas Spain, který ztvárnil postavu Antonia C. Garcii. Skutečného vojáka roty E, jenž se spolu s rotou E druhé světové války účastnil.

spaindouglesFoto: Douglas Spain jako vojín Garcia v Band of Brothers

  • Mohl byste popsat jakoukoliv veselou historku z natáčení Bratrstva neohrožených?

Když jsme natáčeli tu část, kde se skákalo do Holandska, tak jsme měli k dispozici obrovský větrák, který nám foukal do padáku a vytvářelo to efekt, že jsme opravdu právě dopadli na zem. Jenže, ten větrák byl tak silný, že můj padák zachytil vítr a táhl mě zhruba 150 metrů daleko. Další herecký kolega mi pomohl. Skočil celou svojí váhou na mne a zastavil jsem se. Málem padák letěl do nebe i se mnou. 

  • Byli při natáčení nějací odborníci na historii a druhou světovou válku?

Ano, měli jsme k dispozici mnoho odborníků a expertů. Mnoho kluků mělo k dispozici skutečné veterány z roty E, kteří jim vlastně radili, jak zahrát sami sebe.

band-of-brothers-2-e1320690489531-1024x770

  • Setkal jste se někdy s panem Antoniem C. Garciou, kterého jste hrál?

Ano, měl jsem jako jeden z mála herců štěstí a Pvt. Tony Garcia mi byl k dispozici. Řekl mi spoustu příběhů, které prožil, abych ho zahrál co nejreálněji.

  • Která část seriálu byla podle Vás nejsmutnější a jak těžká byla Vaše role?

Bylo to pro mě těžké, pokaždé, když jsem přemýšlel o tom, co si Tony zažil. Mohl bych si to pouze představit a zahrát to podle své představy. Ale byli tam muži z roty E, kteří nám dost pomohli. Bylo moc příjemné trávit čas s těmito veterány. Nejsmutnější okamžik nemám, těch bylo víc.

Bob619194

  • Jak jste se dostal k roli v Bratrstvu neohrožených?

Absolvoval jsem konkurz, stejně jako mnoho herců.

  • Zajímal jste se o druhou světovou válkou už před natáčením?

Byl jsem si vědom druhé světové války, ale znal jsem ji jen z televizí, z knížek a ze školy. Muži z roty E a Tony Garcia mi poskytli historii druhé světové války na celý život.

d05ba696cc85687e2c15ac8b7c8bfcfb

  • Jak těžké bylo vžít se do scénáře?

Každá role je náročná. Hraní v Bratrstvu neohrožených bylo těžké v tom, že jsme měli pocit nejistoty, zda budou veteráni spokojeni s tím, jak jsme to zahráli. Takže jsme pracovali opravdu tvrdě a připravovali jsme se každý na svojí roli, jak jen to šlo. Každý chtěl dosáhnout, co nejpoctivější ztvárnění své postavy. Ulevilo se nám po premiéře seriálu, kdy jsme viděli, jak byli muži z roty E pyšní.

  • Cítil jste, že vzniklo nějaké pouto při natáčení, mezi Vámi a Vašimi hereckými kolegy? Myslím podobné pouto, které bylo a je u veteránů z roty E. (Soudržnost, podpora atd.)

Pvt. Tony Garcia a Les Hashey byli "foxhole buddies" (volně přeloženo jako kamarádi v zákopu, díře). Mark Huberman hrál v seriálu právě vojína jménem Les Hashey. Díky natáčení jsme se stali velkými přáteli. Ale i s ostatními jsem pořád v kontaktu a nejméně jednou za rok se scházíme. Takže ano, mnoho přátelství mezi námi herci vzniklo právě při natáčení Bratrstva neohrožených. Podobně jako to mají muži z roty E dodnes.

Závěrem chceme ještě jednou říct, že obrovský dík patří herci jménem Douglas Spain. Neskutečně si vážíme toho, že si vše přečetl a dokázal nám i odpovědět. Můžeme s jistotou říct, že je to velmi vstřícný člověk, co si na nic nehraje.

Thanks again Doug aka Pvt. Tony Garcia!

BoB, epizoda 4. (1. díl, kde se tento herec objevil)

Zdroj: Band-of-Brothers.cz

 Autor: Patrik Soukup

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář