EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Seznámení občanů s možnostmi aktivní účasti při obraně státu

 28. 07. 2015      kategorie: Vlastenecká výzva      5 komentářů

Prázdniny jsou ve znamení rozjezdu dalšího projektu který ARMYWEB.cz mediálně podporuje a který je provázán s již nastartovanou Vlasteneckou výzvou. Jedná se o projekt "Seznámení občanů s možnostmi aktivní účasti při obraně státu", který připravil spolek O.S.S.X.

pokos_strelby_00
Foto: Momentka z kurzu "Seznámení občanů s možnostmi aktivní účasti při obraně státu"

Tento projekt finančně ze sedmdesáti procent zabezpečuje Ministerstvo Obrany v rámci dotačního programu k POKOS. Bez těchto prostředků by nebylo možné projekt v takovémto rozměru realizovat. Zbylých třicet procent je hrazeno z darů sponzorů, kterým touto cestou chceme také poděkovat.

Psali jsme: Seznámení dětí a mládeže s řešením krizovýc h situací spojených s ohrožením státu

Cílem projektu je proškolit skupinu obyvatel ČR k bezpečné manipulaci se zbraní. Dále proškolit posluchače v základních střeleckých technikách a seznámit je s problematikou použití pěchotních zbraní v rámci bojového konfliktu. Seznámení se systémem vyhlašování krizových stavů a možnosti aktivní spoluúčasti občanů v případě vážného ohrožení vlasti. Obrana státu by přeci měla být chápána nejen jako významná občanská povinnost vyplývající z platného právního řádu, ale také jako silný morální závazek každého z nás.

pokos_strelby_01
Foto: Momentka z kurzu "Seznámení občanů s možnostmi aktivní účasti při obraně státu"

V rámci projektu projde školením zhruba 400 občanů ve dvacetičlenných skupinách. My jsme měli možnost se zůčastnit prvního ze série dvaceti výukovích dní a rádi bychom vám přiblížili celý průběh akce.

Psali jsme: Helmapoint­ aneb přijďte se vyfotit v helmě a podpořte Vlasteneckou výzvu.

Účastníci byli rozděleni do dvou desetičlenných skupin, které se v polovině programu protočily na dvou stanovištích. První stanoviště bylo na klubovně, kde se jeden z instruktorů teamu OBOS.cz (který celou akci odborně a materiálně zabezpečuje) ujal výkladu na téma konstrukce moderních střelných zbraní a typy běžně používané munice.

pokos_strelby_02
Foto: Výklad na téma konstrukce moderních střelných zbraní a typy běžně používané munice

Instruktor dále přešel k výkladu o bezpečné manipulaci se zbraní a během doby, kdy si mohli účastníci všechen materiál osahat, se volně věnoval diskusi na téma vstupu do Aktivních záloh a nutnosti přípravy k řešení krizových situací. Zde nás zaujal fakt, že nejvíce dotazů na toto téma měly zúčastněné ženy.

pokos_strelby_03
Foto: Výklad na téma konstrukce moderních střelných zbraní a typy běžně používané munice

Poté proběhlo střídání a všichni členové naší skupiny nafasovali zbraň - civilní klon SA vz.58 se čtyřmi zásobníky, elegantní zelený bandalír a sumku k odkládání prázdných zásobníků. Po přesunu do prostor střelnice ještě všichni následně dofasovali chrániče zraku a sluchu a začalo další školení bezpečnosti.

Instruktor opět prošel zásady bezpečného pohybu na střelnici, manipulaci se zbraní a neopomněl ani informovat zúčastněné o systému první pomoci na střelnici včetně instruktáže. kde se nachází lékárna. Pak už začala všemi očekávaná praktická výuka zaměřená na nabití, vybití, přebití zbraně a základní střelecké polohy.

pokos_strelby_04
Foto: Instruktor opět prošel zásady bezpečného pohybu na střelnici, manipulaci se zbraní...

Všichni účastníci kurzu se opravdu snažili a každý po vystřílení munice zvládl bezpečnou manipulaci. K tomu jistě dopomohl osobní přístup instruktora, který trpělivě každému vše vysvětlil a případné chyby odstranil ihned na místě.

Po ukončení oficiální části akce chtěla spousta účastníků dále pokračovat, takže se střílelo pak ještě cca dvě hodiny, dokud se všichni příjemě neunavili. Z akce kterou mediálně podporujeme, máme opravdu dobrý pocit a těšíme se na září, kdy bude mít 20 našich čtenářů možnost vyhrát účast právě na tomto programu.

Účast na výše uvedené akci se dá pouze vyhrát v soutěžích u nás na ARMYWEB.cz nebo na rádiu Kiss.

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

jack

12. 12. 2015

Je to super vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje. Můj syn se zabývá zbraněmi a pořád mi říká, ať jsi jdu zastřílet, ale mě to moc nebere. Ale když jde o obranu našeho státu, tak se určitě příští rok přihlásím na kurz. Ten stav, co se děje, mě moc znepokojuje, tak se určitě ozvu. Moc vám fandím a přeji hodně sil.

pardal

29. 07. 2015

Jak je možné zůčastnit se ??

Michal

29. 07. 2015

Účast na výše uvedené akci se dá pouze vyhrát v soutěžích u nás na ARMYWEB.cz nebo na rádiu Kiss.

tom l.

29. 07. 2015

Chvályhodná akce. Ptám se stejně, dá se přihlásit do kurzu?

voida

28. 07. 2015

je možné se přihlásit do kurzu aniž bych to vyhrál od vás? případně kde, stačí mi základní informace, pilně si vše vyhledám. děkuji

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací