EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

Matt Urban přezdívaný „Ghost" - bojovník, na kterého byla smrt krátká...

 10. 12. 2017      kategorie: Vojenská historie      0 komentářů

Matt Urban, nepřítelem přezdívaný „Ghost" nebo-li "Duch" pro jeho zálibu vracet se zpět se zraněními která by normálně zabila 10 chlapů.

Duch urban

Pravda je ovšem téměř neuvěřitelná. Jeho mise začala krveprolitím v červnu 1944, když se jeho rota dostala před německou jednotku s kulomety a tanky. Jeho muži viděli tanky, on ale viděl něco zvláštního, něco co se mu doopravdy líbilo. Vzal bazooku, mezitím se vyhnul asi milionu nepřátelských střel a vyhodil dva nepřátelské tanky do povětří.

Později, zatímco stále bojoval, dostal do nohy 37 mm střelu z kanonu. Zatímco toto zranění ze sebe oklepával, pokračoval ve vedení svých mužů do dalšího dne, kde v jiném útoku utrpěl druhé zranění a byl evakuován. Avšak jen krátce. Když se v polní nemocnici Urban dozvěděl, že jeho jednotka utrpěla četné ztráty v Normandii, rozhodl se okamžitě opustit nemocnici a znovu se připojil ke svým mužům. V době, kdy se mu k nim podařilo dostat, již byli pod masivní nepřátelskou palbou, dva vlastní tanky byly zničeny a třetí tank byl opuštěn.

Kvůli jeho špatné noze se musel podpírat hůlkou, Urban se chopil kulometu který byl naprosto odkrytý ze všech stran. Ideální cíl pro nepřátelskou palbu.

Kryl své muže zatímco se dostávali do tanku a sám chrlil na němce stovky střel. O pár dní později byla jeho reputace jako nesmrtelného v ohrožení. Urban dostal hromadu šrapnelu do hrudi, nicméně opět přežil.

Bohužel, nezlomnému kapitánu došlo štěstí, když byl střelen do krku. To ovšem není jeho konec! To by nebyl on! Ve skutečnosti to zase přežil. Ztratil sice svůj hlas, ale dovedl své muže k vítězství, přežil válku a žil dalších 51 let.

 autor: Hanz

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

BODY ID