EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vlastenecká výzva: „Helmování“

 29. 04. 2015      kategorie: Vlastenecká výzva      0 bez komentáře

V pondělí třicátého března za účasti uměleckého souboru divadla Sklep zahájil realizační team Vlastenecké Výzvy jeden z podpůrných projektů, a to akci HELMOVÁNÍ. Herci svými podpisy a svou účastí vyjádřili podporu projektu a ukázali svůj pozitivní postoj vůči AČR a AZ AČR.

helmovani_00
Foto: Herci divadla Sklep svými podpisy podpořili naše vojáky a Aktivní zálohy / autor Lenka Veselá

Helmování je jedním ze stavebních kamenů projektu Vlastenecká Výzva. Tato část projektu si klade za cíl poukázat na fakt, že našim hercům/herečkám, zpěvákům/zpěvačkám, sportovcům, politikům a ostatním známým osobnostem není lhostejná obrany schopnost a hospodářská soběstačnost naší republiky.

Psali jsme: Seznámení občanů s možnostmi aktivní účasti při obraně státu

helmovani_01
Foto: Herci divadla Sklep svými podpisy podpořili naše vojáky a Aktivní zálohy / autor Lenka Veselá

Veřejnost téměř neví nic o faktu, že mezi českými osobnostmi je stále větší procento vlastenců, kteří si uvědomují potřebu kvalitně vycvičených bezpečnostních a záchranných sborů. Je třeba ukázat občanům, že i oni mohou "dělat něco navíc". Nejde jen o to, zapojit se do společenského a kulturního života ve svém okolí, ale i možnost dobrovolně se podílet na obraně státu prostřednictvím AZ AČR.

helmovani_02
Foto: Herci divadla Sklep svými podpisy podpořili naše vojáky a Aktivní zálohy / autor Lenka Veselá

Psali jsme: Vlastenecká výzva s Vaškem Noidem Bártou

Svůj názor může každá osobnost ukázat tím, že se vyfotí ve standardní helmě používané naší armádou, kterou podepíše a poskytne nám krátký rozhovor na téma „Můj vztah k mojí Armádě".

helmovani_03
Foto: Herci divadla Sklep svými podpisy podpořili naše vojáky a Aktivní zálohy / autor Lenka Veselá

V prvním kole jsou k nafocení připraveny tři kevlarové helmy typu Schubert, které do projektu věnovala společnost Excalibur Army. Tyto pak budou na konci roku 2016 vydraženy a výtěžek bude věnován na podporu novodobých válečných veteránů.

Další částí podpory projektu širokou veřejností pak bude možnost prezentace vlastních fotek (selfie) se svojí helmou. Bude také možné se nechat vyfotit na některých kulturních/sportovních akcích, kde bude k dispozici tzv. Helma-point. Kromě možnosti focení s naší helmou zde budou dobrovolníci z řad Aktivních záloh AČR připraveni odpovídat na otázky týkající se právě služby u AZ AČR.

helmovani_04
Foto: Herci divadla Sklep svými podpisy podpořili naše vojáky a Aktivní zálohy / autor Lenka Veselá

Těšíme se, až vás budeme moci seznámit s názory jednotlivých osobností na v rámci našeho malého seriálu, který pro vás v tuto chvíli intenzivně připravujeme.

Partneři projektu:

OBOS.cz
Excalibur Army spol s r.o.
ARMYWEB.cz

helmovani

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací