EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vlastenecká výzva s Vaškem Noidem Bártou

 05. 02. 2015      kategorie: Vlastenecká výzva      0 bez komentáře

Před nedávnem se na stránkách Armywebu, mediálního partnera tohoto projektu, objevila první zmínka o Vlastenecké výzvě v podobě promo videa "Až na dno". Vlastenecká výzva je ojedinělý projekt na podporu vlasteneckého cítění. Projekt si klade za cíl informovati občana o možnostech zapojení do obrany státu a demokrackých hodnot naší společnosti.

Dalším z cílů je propagace českých výrobků a snaha upozornit občany na nutnost zvyšování hospodářské a potravinové nezávislosti naší země. Tuto výzvu organizují příslušníci aktivních záloh AČR.

Jejich další ideou je i pomocí projektu umožnit civilní společnosti nahlédnout pod pokličku výcviku příslušníků aktivních záloh Armády České republiky a zároveň toto „řemeslo" zbavit mýtů a nejasností, které si veřejnost často přináší z akčních filmů a nebo z dob nedávno minulých.

Psali jsme: Vlastenecká výzva: „Helmování“ - video

V rámci projektu začali příslušníci AZ oslovovat některé veřejně známé osobnosti. Jako první jsme navázali spolupráci s hercem Radimem Fialou.

noid_05
Foto: Herec Radim Fiala na cvičení

Pochopitelně ale nezůstalo jen u něj. Další osobnost, která si uvědomuje potřebu
většího zapojení veřejnosti do bezpečností problematiky, je Václav Noid Bárta. S ním už proběhla jednání a přislíbení spolupráce. Aby sme mu alespoň trošku přiblížili prostředí a výcvik, uskutečnil se nedávno krátký seznamovací brífink, kde jsme pana Bártu obeznámili s výcvikem jednotek AZ. V rámci jednodenní akce se Noid seznámil s bezpečnou manipulací se zbraněmi AČR, střeleckými polohami, taktickým pohybem po bojišti a OPZHN.

Psali jsme: Petice - CzechForGuns 2018

noid_00
Foto: Vašek Noid Bárta při výcviku

Tento den zajišťovali vybraní příslušníci 111. Pěší roty, čety AZ 72. mech praporu a čety AZ 41. mech praporu. Dobrovolníci na projektu i nadále pracují a oslovují celou řadu osobnosti z veřejného života. Organizátorů projektu  Veřejné výzvy jsou příjemě překvapováni vstřícným přístupem známých osobností a jejich podporou daných témat.

noid_01
Foto: Vašek Noid Bárta při výcviku

Z oslovených můžeme například uvést pana Martina Maxu, Roberta Nebřenského nebo Ondřeje Vetchého, kteří mají všichni velmi kladný vztah k AČR a IZS.

Rádi bychom všem čtenářům připomenuli, že všichni námi oslovení se zúčastňují tohoto projektu bez nároku na honorář. Jen z vlasteneckého cítění a z uvědomění si nutnosti semknutí národa a přípravy občanů jako celku k obraně státu.

V současnosti, kdy se na Armádu České republiky často dočteme spoustu nelichotivých komentářů, je toto přesvědčení víc než obdivuhodné. Dané přesvědčení je navíc v rozporu s přístupem některých politiků, které by organizátoři také rádi zainteresovali, protože jsou to oni, kdo rozhodují o armádě, jejím určení a jejich úkolech.

noid_02
Foto: Vašek Noid Bárta při výcviku

Ideou organizačního teamu je například oslovit členy Branně bezpečnostního výboru. Právě tito lidé by měli být s armádou úzce spjatí a měli by o její činnosti vědět víc, než jen to, co se dočtou se svodek a informačních materiálů.

noid_03
Foto: Vašek Noid Bárta při výcviku

V současnosti probíhá jednání s MO a GS, jejichž podpora by byla pro realizaci projektu velkým přínosem. Aktuální informace budou zveřejňovány na FB profilu www.facebook.com/vlasteneckavyzva

noid_04
Foto: Vašek Noid Bárta při výcviku

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací