EXCALIBUR
CZUB

Vzpomínka na teroristické útoky z 11. září 2001

 11. 09. 2017      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Dnes je tomu přesně 16 let, od největšího, koordinovaného, teroristického útoku proti Spojeným Státům Americkým. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. První 2 letadla zasáhla věže WTC, které se do 2 hodin po nárazu díky narušení statiky a požáru zřítily. Pádem byly zničeny nebo poškozeny i okolní budovy. Třetí letadlo narazilo do budovy Pentagonu, kde způsobilo masivní požár. Poslední letadlo se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol.

Počet obětí teroristických útoků dosáhl 2 977 lidí, přičemž 19 sebevražedných únosců není do seznamu zahrnutých. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli obětmi jen civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

V reakci na útoky vyhlásily Spojené státy Válku s terorismem, provedly invazi do Afghánistánu a svrhly hnutí Taliban, které poskytovalo zázemí teroristům z al-Kájdy.

Konspirační teorie

Po útocích se vynořila řada konspiračních teorií zpochybňujících oficiální verzi útoků. Stoupenci konspiračních teorií vycházejí z nesrovnalostí a rozdílů od oficiálních prohlášení. Nejčastěji namítají, že po zjištění unesených letadel byly suspendovány standardní bezpečnostní postupy, které doposud měly 100% úspěšnost. Dále tvrdí, že Světové obchodní centrum bylo zničeno řízenou demolicí a někteří spekulují o tom, že poškození Pentagonu nezpůsobilo linkové letadlo. Z toho vyvozují, že americká vláda o útocích věděla a nezabránila jim, nebo je dokonce sama organizovala. Film Zeitgeist The Movie tuto teorii hájí a na základě mediálních zpráv a svědectví odborníků i očitých svědků, problematizuje všeobecné zmedializované povědomí o této události.

 Autor: Hanz

ARMY24

Komentáře

Rubezahl

11. 09. 2017

Tomu už snad dneska nikdo nevěří, že by to měla na svědomí banda ručníkářů...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací