EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vzpomínka na teroristické útoky z 11. září 2001

 11. 09. 2017      kategorie: Vojenská historie      3 komentáře

Dnes je tomu přesně 16 let, od největšího, koordinovaného, teroristického útoku proti Spojeným Státům Americkým. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. První 2 letadla zasáhla věže WTC, které se do 2 hodin po nárazu díky narušení statiky a požáru zřítily. Pádem byly zničeny nebo poškozeny i okolní budovy. Třetí letadlo narazilo do budovy Pentagonu, kde způsobilo masivní požár. Poslední letadlo se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol.

Počet obětí teroristických útoků dosáhl 2 977 lidí, přičemž 19 sebevražedných únosců není do seznamu zahrnutých. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli obětmi jen civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

Psali jsme: První a poslední útok Německa na území USA

V reakci na útoky vyhlásily Spojené státy Válku s terorismem, provedly invazi do Afghánistánu a svrhly hnutí Taliban, které poskytovalo zázemí teroristům z al-Kájdy.

Konspirační teorie

Po útocích se vynořila řada konspiračních teorií zpochybňujících oficiální verzi útoků. Stoupenci konspiračních teorií vycházejí z nesrovnalostí a rozdílů od oficiálních prohlášení. Nejčastěji namítají, že po zjištění unesených letadel byly suspendovány standardní bezpečnostní postupy, které doposud měly 100% úspěšnost. Dále tvrdí, že Světové obchodní centrum bylo zničeno řízenou demolicí a někteří spekulují o tom, že poškození Pentagonu nezpůsobilo linkové letadlo. Z toho vyvozují, že americká vláda o útocích věděla a nezabránila jim, nebo je dokonce sama organizovala. Film Zeitgeist The Movie tuto teorii hájí a na základě mediálních zpráv a svědectví odborníků i očitých svědků, problematizuje všeobecné zmedializované povědomí o této události.

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Miloš

09. 04. 2019

John Lear: Nebyla to letadla, co zbouralo mrakodrapy WTC
Bývalý pilot CIA místopřísežně prohlásil, že 11. září nezasáhla Světové obchodní centrum žádná letadla, protože to bylo fyzikálně nemožné. John Lear, syn vynálezce Billa Leara, poskytl odborný posudek, že je fyzikálně nemožné, aby Boeing 767 (lety AA 11 a UAL 175) zasáhl mrakodrapy „Dvojčata“ 11. září 2001, zejména když je měli řídit nezkušení piloti. Ve svém místopřísežném prohlášení - pro soudní řízení - uvádí: „Žádný dopravní Boeing 767 nezasáhl Dvojčata, jak podvodně prohlásila americká vláda, média

Delta

11. 03. 2019

Když laici něco dělají,
tak odborníci žasnou

Rubezahl

11. 09. 2017

Tomu už snad dneska nikdo nevěří, že by to měla na svědomí banda ručníkářů...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací