EXCALIBUR - 10. 3.
Exkluzivní články od bývalého pilota GripenuExkluzivní články od bývalého pilota Gripenu
Články věnované nejen příslušníkům SOGČlánky věnované nejen příslušníkům SOG
Autentické zpovědi žen našich vojáků AČRAutentické zpovědi žen našich vojáků AČR

Cesta do pekla a zase zpátky – den a noc val angličáky

 19. 11. 2013      kategorie: REGI Base      0 komentářů

Víte, co jsou to angličáky? Vzpomeňte na pohádku S čerty nejsou žerty: „Máchale! K zemi, vztyk, k zemi, vztyk..." Udělejte jich s přáteli co nejvíc za 24 hodin a přispějte tak na projekty REGI Base.

Tuto šílenou soutěž uspořádal voják David Musil už loni a pro velký úspěch ji opakuje 6. prosince. Letos chce jejím pořádáním přispět na péči o novodobé veterány, sám se s 43. výsadkovým mechanizovaným praporem z Chrudimi účastnil misí KFOR a ISAF.

angicakynew01
Foto: Cesta do pekla a zase zpátky 2012

Jedná se o sportovní akci, která spočívá v tom, že soutěžící sám nebo v týmu (max. 5 lidí) během 24 hodin udělá co nejvíce opakování angličáků (burpees). Akce je určena všem, kteří si chtějí dokázat, že to zvládnou, chtějí překonat sami sebe, chtějí být 24 hodin s přáteli a kamarády a chtějí udělat dobrou věc.

Lidé v týmu se střídají a každý musí odcvičit stejně dlouhý časový úsek v 60 minutách (1 člověk cvičí 60 minut, 2 každý 30min, 3 každý 20min a tak dále), a to celé samozřejmě čtyřiadvacetkrát za sebou. „Celá tato akce vznikla loni v mé hlavě. Původně jsem to chtěl celé odjet sám, ale když jsem o tom začal říkat známým, tak se začali přidávat. Šlo o pokus udělat něco zvláštního, něco co se vymyká běžnému životu. A hlavně překonat sám sebe a něco si dokázat. Jako voják jsem překonával různé výzvy dnes a denně. Původně jsem myslel, že půjde o jednorázovou akci, ale všichni se ptali, zda bude další ročník," popisuje David Musil sportovní disciplínu, která se musí mnohým jevit jako šílenství. Loňského ročníku se zúčastnilo 6 týmu (pět českých a jeden slovenský). Nikdo ze zúčastněných nemusel nikam jezdit, mohl se klidně účastnit na dálku z domova, oblíbeného fitka nebo zkrátka odkudkoli. Podmínkou je pouze začít všichni naráz ve stejný čas.

angicakynew02
Foto: Cesta do pekla a zase zpátky 2012

Letos to znamená pátek 6. prosince v 18:00 hodin (akce končí v sobotu 7.12. v 18:00). Hlavním místem konání je Fitness klub Filip v Hradci Králové (Jana Masaryka 1713). Kdo nechce nebo nemůže přijet sem, odcvičí si závod u sebe. Startovné je symbolické 100 Kč za osobu. V Praze je možné cvičit například v meeting pointu REGI Base (Milánská 414, Praha 15).


Video: Cesta do pekla a zase zpátky 2012 / YouTube

Vítězem se loni stal tým PowerGears s Bratislavy, který zvládl za 24 hodin udělat 14033 angličáků. Dohromady se za 24 hodin udělalo neuvěřitelných 55332 opakování. Zmínku a obrovský respekt zaslouží Petr Kesner, který celou tuto akci odjel sám. „No uvidíme, kolik se nakonec letos přihlásí týmů, ale i když to bude jediný účastník, který pomůže a přispěje na dobrou věc, tak to bude super!" míní David Musil.

angicaky03
Foto: Cesta do pekla a zase zpátky - pozvánka

 autor: REGI Base

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

AFG
POP-UP 23.3.