EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Arrow 4: Další zdokonalení izraelského protiraketového deštníku

 25. 02. 2021      kategorie: Vojenská výzbroj      3 komentáře

Izraelská organizace pro protiraketovou obranu IMDO (Israel Missile Defense Organization) a americká agentura pro protiraketovou obranu MDA (Missile Defense Agency) oficiálně zahájily vývoj endo-exoatmosférického interceptoru nové generace s označením Arrow 4.

Arrow-4.Izrael. MO.Izraele.twitt.Foto: Pokročilá interceptorovou raketa Arrow 4 | Ministerstvo obrany Státu Izrael / CC BY-NC-ND

Podle MDA bude Arrow 4 vyspělou, inovativní a pokročilou interceptorovou raketou schopnou ničit za všech podmínek širokou škálu nově vznikajících hrozeb, a v nadcházejícím desetiletí nahradí raketu typu Arrow 2.

Psali jsme: Barrett MRAD: Nástupce legendární odstřelovací a protimateriálové pušky Barrett M82

Obě jmenované organizace společně intenzivně pracují na vývoji samotného systému, přičemž hlavním dodavatelem pro vývoj i výrobu systému i jeho antiraket je izraelská společnost IAI (Israel Aerospace Industries).

Arrow 4 bude součástí protiraketového obranného systému Arrow, na kterém se pracuje od roku 1986, a který se dnes skládá z antiraket Arrow 2 a Arrow 3. Tento systém je součástí izraelského vícevrstvého obranného komplexu, který ve své plné šíři zahrnuje také obranný systém krátkého dosahu Iron Dome a systém středního až dlouhého dosahu David's Sling, který je znám též jako Magic Wand.

Arrow 4 je společný vývojový program organizací IMDO a MDA, který jasně ilustruje závazek Spojených států pomáhat izraelské vládě budovat její národní schopnosti protiraketové obrany za účelem ochrany Izraele před vznikajícími hrozbami. Vývoj rakety nové generace Arrow 4 symbolicky začíná třicet let po válce v Perském zálivu, která vedla k vytvoření izraelské organizace pro protiraketovou obranu IMDO, a k zahájení hlubší izraelsko-americké spolupráce v oblasti protiraketové obrany.

Psali jsme: Larry a StG 44

Raketa Arrow 2 (odhadovaný dálkový dosah 185 km, výškový 60 km) je v provozu od roku 2000. Celý systém protiraketové obrany Arrow tvořený raketami Arrow 2 a Arrow 3 byl oficiálně zprovozněn v roce 2017, po uznání rakety Arrow 3 (odhadovaný dálkový dosah 900 km, výškový více jak 100 km) jako zcela funkční. Tento systém slouží, jak již bylo výše uvedeno, jako vrchní vrstva izraelského víceúrovňového komplexu protiraketové obrany. Během několika posledních let prošly obě vrstvy komplexu modernizací a prokázaly své schopnosti v několika testech provedených jak v Izraeli, tak i na Aljašce. Systémy protiraketové obrany v současnosti vlastní Spojené státy, Rusko, Indie a Izrael.

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

karel3

25. 02. 2021

Rothschild
"Doufám že všichni spolupracují s námi na Novém světovém řádu. Nejradši máme české lokaje typu Karla a spol."
-----------------------------
Pokud se pamatuji, nový světový řád, komunismus a jeho předstupeň socialismus, zkrachoval v roce 1989. Kapitalismus tady byl dávno. Určitě by bylo zajímavé vědět,zda jsi byl tak chytrý do roku 1988, kdy měla sovětská okupační armáda v Hranicích na Moravě 122. raketovou brigádu a na území Československa 3 sklady s jadernými zbraněmi Javor-5x. :slight_smile:

Jura

25. 02. 2021

Izrael je naprostá špička v oboru s mnoha praktickými zkušenostmi. Mají obdivuhodné výsledky.

karel3

25. 02. 2021

Doufám, že EU a NATO v otázce budování systému protiraketové obrany úzce spolupracují s Izraelem. Bohužel Rumuni a Poláci opět ukázali ČR, kde žijí hrdí občané a kde jenom zbabělá poloruská pivní břečka. Radar USA v Brdech byla skvělá příležitost, jak odčinit potupné zbabělosti z let 1938, 1968 a proruské lokajství 1945-1989. Být parazitem je přece tak snadné. :slight_smile:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací