EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Atentát (1964) vs. Anthropoid (2016) Remake a špatně...

 18. 06. 2018      kategorie: Army zábava      2 komentáře

Před dvěma lety jsem vyrazil do kina zhlédnout mnohými tehdy opěvovanou novinku - film Operace Anthropoid. Ten sliboval skvělou podívanou, silný příběh a hollywoodské hvězdy. Jako skalní fanda historie jsem k tomuto tématu ,,něco málo" znal, četl i osobně viděl, a tak jsem byl plný očekávání, jak se s tím zahraniční produkce popere. No, o to horší bylo moje zklamání, když film skončil...

Místo toho, aby se filmaři věnovali detailům, které by film povznesly na úplně jinou úroveň, jsem byl svědkem toho, jak se čeští herci dost nepřirozeně perou s angličtinou a říkal jsem si, jestli by bývalo nebylo lepší zahraniční herce naučit česky. Tak moc dialogů tam stejně neměli. Dalším faktem, který mě dost mrzel, bylo překrucování událostí tak jak se opravdu staly a to i přes součinnost VHÚ (Vojenský historický ústav Praha), který se na filmu podílel. Některé pasáže působí na diváka dosti nudně a člověk vlastně jen čeká, jestli ho samotný závěr filmu překvapí, nebo nikoliv.

Jen namátkou: Atentát samotný neprovázela tak divoká přestřelka typu O.K. Corral, časová osa příběhu, zmatečný průběh bojů v kostele a o kryptu (do kostela jako první vstupovalo gestapo a ne jednotky SS), dále výsadkáři bojovali v kostele jen s pistolemi a ne se samopaly a dalšími zbraněmi. Je toho více, ale nechci tu zbytečně vypisovat SPOILERy, sám to nemám rád. 

Psali jsme: Jaká jednotka je lepší? Marsoc nebo Special Forces?

Hodnocení filmu Anthropoid je mimochodem u veřejnosti zatím dosti vysoké, na CSFD má 82 %. Zajímalo by mě, kolik lidí vidělo zdařilý původní československý snímek Atentát z roku 1964, který je hodnocen 85 %.

Pokud se chcete o samotné operaci Anthropoid dozvědět více, doporučuji vám facebookovou stránku Nevzdáme se nikdy. Tam je celá příprava a vlastní průběh atentátu popsán opravdu podrobně a velice poutavým způsobem. Na hořkém konci zůstanou jen otevřená ústa, husí kůže, slzy v očích a v srdci nezměrná úcta a hrdost k našim předkům. 

Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme, slyšíte? Nikdy!

Psali jsme: Plastikoví modeláři - hračičkové nebo umělci?!

Určitě nechci, aby to vypadalo jako že film ,,haním", jen jsem čekal trochu více, zejména když přihlédnu k faktu, že se jedná o zahraniční produkci ve spolupráci s VHÚ s (dalo by se říci) hvězdným obsazením. Jen bych prostě u filmu inspirovaného skutečnou událostí čekal trochu více ,,reality".


Video: Ukázka z filmu Atentát z roku 1964 / YouTube

 


Video: Trailer k filmu Anthropoid z roku 2016

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

27. 07. 2019

Já jen k filmu:

Stále to je nejlepší film, který se k této skutečnosti natočil. Je prostě nejlepší!

Delta

15. 02. 2019

výsadek Gabčíka s Kubišem, kteří zabili Heydricha? „

Britové však, jak je z dokumentů patrné, nechtěli od nás zaplatit pouze válečný úvěr, či odškodnit své občany postižené znárodněním. Žádali od nás ještě zhruba 4 miliony liber tzv. Mnichovského úvěru. Byly to peníze, které nám Anglie poskytla jako částečné odškodnění za katastrofální následky Mnichovské dohody, kterou jsme museli přijmout i na nátlak Velké Británie. Vzhledem k tomu že zápisy z dvoustranných jednání o návratu zlata stále ještě podléhají, jak mi bylo příslušnými činiteli řečeno, režimu utajení, vznikají legendy. Tvrdí se např., že si Britové vyčíslovali i počet uniforem jednotlivých našich vojáků, bot a dalších věcí, za které jsme pak museli zaplatit
http://www.youtube.com/watch?v=kPUQPUOPCyE&feature=related

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací