EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak by vypadal svět, kdyby vypukla 3. světová válka

 15. 05. 2019      kategorie: Události      20 komentářů

Podle různých odborných studií je v budoucnu velmi pravděpodobná nová globální válka, která je v podstatě nevyhnutelná. Základní otázka tedy není, zdali 3. světová válka vypukne, ale jak, kdy a kde se tomu tak stane.

3svetova_01
Foto: Základní otázka není, zdali 3. světová válka vypukne, ale kdy a kde se tomu tak stane (ilustrační foto) | americangrit.com

V současné době probíhají dlouhodobě boje v Afghánistánu, Sýrii či na Ukrajině. Jedná se však jen o zmedializovaný zlomek všech lokálních konfliktů, které se ve světě dějí. Například slabé státy v oblasti Sahelu se potýkají se směsí džihádistického násilí, konfliktů mezi komunitami a boji o pašerácké trasy. V roce 2012 vypukla krize v Mali a od té doby se ze severu do středu země a sousedních Nigeru a Burkíny Faso šíří nestabilita. Tato oblast je navíc po pádu Libye zaplavena zbraněmi, což dělá regionální konflikty smrtelnější. Z nestability prosperují džihádisté, kteří se přiživují na konfliktech mezi komunitami a/nebo zneužívají islám k zaštítění boje proti tradičním autoritám.

Psali jsme: Přípitek našemu válečnému veteránovi Lukášovi Hirkovi

Na začátku minulého století napsal německý generál Alfred von Schlieffen následující: „Dějinná logika říká, že pokud se dlouho nedaří uspokojivě ukončit malé konflikty, musí přijít konflikt velký a znovu rozdá karty u světového hracího stolu.“ Tento citát se již několikrát v historii bohužel osvědčil.

Velmi aktuální hrozbou je Severní Korea. Jaderné testy Korejské lidově demokratické republiky v kombinaci s agresivní komunikací Washingtonu výrazně zvyšují riziko vypuknutí jaderné války na Korejském poloostrově. Část amerických představitelů věří, že KLDR musí být za každou cenu zastavena před získáním mezikontinentální balistické střely, která je schopná nést jadernou nálož. Jsou přesvědčení, že v takovém případě se bude Kim Čong-un domnívat, že může odstrašit Washington od podporování jeho spojenců a požadovat zrušení sankcí, odsun amerických vojsk a sjednocení poloostrova dle svých podmínek.

3svetova_03
Foto: Jaderné testy Korejské lidově demokratické republiky v kombinaci s agresivní komunikací Washingtonu výrazně zvyšují riziko vypuknutí jaderné války | timesrepublican.com

Psali jsme: Naše republika opět zažije obsazení pohraničí německou armádou

Severní Korea neustále provokuje svým raketovým programem a vývojem jaderných zbraní. Doposud neukončila své jaderné a raketové programy, čímž porušuje rezoluce OSN. V polovině minulého roku poprvé vypálila přes Japonsko balistickou střelu středního doletu navrženou k tomu nést jadernou nálož, což samozřejmě vyvolalo vlnu nevole jak v USA tak i v samotném Japonsku. Lze jen stěží předvídat, čeho všeho je severokorejský vůdce Kim Čong-un do budoucna schopen.

O dlouhodobé tenzi mezi USA a Ruskem snad ani nemá cenu psát. Vzájemné provokace (ať už v podobě různých dezinformací nebo i reálných provokativních skutků) jsou stále častějším jevem.

3svetova_02
Foto: Dlouhodobá tenze mezi USA a Ruskem je evidentní (ilustrační foto) | americangrit.com

Existuje mnoho scénářů, jak by mohl být vyvolán globální světový konflikt, pojďme si nastínit ty nejpravděpodobnější. Z výše uvedeného textu je celkem reálné vypuknutí konfliktu mezi USA a Severní Koreou. Dále může dojít k otevřenému střetu mezi USA a Ruskem díky syrským a dalším lokálním konfliktům. Otázkou pak zůstává, zdali by se proti USA (popř. dalším členům NATO) nespojila právě Severní Korea s Ruskem.

Pokud by se Rusko začalo vojensky kromě Krymu zajímat také o oblast Baltského moře, která je pod správou NATO, vznikl by tak pravděpodobně další globální konflikt. O této možné hrozbě informoval i americký bezpečnostní analytik Paul D. Miller, který mimochodem předpověděl ruskou invazi na Krym.

V případě otevřeného konfliktu mezi Ruskem a Amerikou by pak hrál nemalou roli fakt, na kterou stranu by se případně připojily další velmoci jako jsou Čína nebo Indie.

3svetova_04
Foto: Významný by byl také fakt, na kterou stranu by se případně připojily další velmoci jako jsou Čína nebo Indie | sputniknews.com

Důležitý vliv na vývoj 3.světové války by měla také efektivita momentu překvapení státu, který by zaútočil jako první. Všechen výše uvedený text je více či méně spekulativní, nicméně jednou věcí si můžeme být naprosto jisti. V případě vypuknutí války globálního rozměru by na obou stranách došlo k nedozírným ztrátám na životech a k těžkému poškození životního prostředí, které by mohlo vést až k samotné záhubě lidské civilizace. Tímto se dostáváme ke známému citátu Alberta Einsteina „Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“

Opět mě velmi zajímá váš názor na danou problematiku globálního konfliktu. Jaký stát vidíte vy jako největšího agresora, který je schopen vyvolat konflikt globálního rozměru? Níže uvedené video nabízí pár alternativ.

Video: Co by se stalo, kdyby vypukla 3. světová válka / YouTube

Zdroj: americangrit.com, natoaktual.cz, info.cz

 Autor: Martin Šiška

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

04. 06. 2019

Česká republika má jedinečnou zbraň, která zastaví nepřítele – DÁLNICE D 1 !
Rusko čumí , USA nechápe!
NATO chce koupit patent.
:kissing_heart:
Česká republika je totiž jednaný stát , kterému se podařilo zastavit americkou armádu bez jediného výstřelu.
:kissing_heart:
Žižka měl vozovou hradbu !
Dnes máme D1 ! – Žádná armáda světa neprojede !!! TAK PŘÍSAHÁMA !
:kissing_heart:
“ A dědečku, proč jsi tenkrát skončil v armádě ? “
“ Víte milé děti, byl jsem ve Vietnamu, Iráku, Afganistánu.
Bylo to peklo, ale na to jsme byli vyscvičeni.
A pak nás poslali na D1
Hodně nás tam zůstalo .
:kissing_heart:
Po dnešku je jasné, že postup jakýchkoli vojsk by zastavila naše zlatá D1.
:kissing_heart:
Ministr dopravy ŤOK se stal národním hrdinou ! Jeho dokonalá D1 úspěšně paralyzovala americkou armádu, postupující ze západu na východ !
:kissing_heart:
Nobelovou cenu míru za rok 2019 získává Dan ´Tok za obranný val D1, který zastavil a zneškodnil US ARMY bez jediného výstřelu

moje

02. 06. 2019

Jenom nemocny idiot si muze prat 3 svetovou. Ap ty kecy ze je valka tohoto rozsahu nevyhnutelna, tak to je presne slovnik takoveho idiota, bez ktereho by se nam tady na zemi zilo o neco lepe.

Oleg

25. 05. 2019

Cyklista poslal kolo napřed letadlem do Koreje

Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan.
Jsme Češi a Slováci, kteří mají přátelský vztah ke Korejské lidově demokratické republice a jejímu lidu a podporují její politiku, organizovaní ve Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan.
http://www.kldr.info/kto-sme/

cyklista

21. 05. 2019

Smejki, pokud jsem při smyslech, tak především v Sýrii diktátor, který se dostal k moci vojenským převratem, začal likvidovat civilní obyvatelstvo vlastní země. Nechal zabít několik set tisíc lidí a dalších několik milionů stačilo uprchnout do sousedních zemí. Jestli ti tolik mrtvých nepřijde jako důvod k zásahu, tak už se nedivím, kde se brali třeba dozorci do koncentračních táborů.

Aleš

20. 05. 2019

Po 3. Světové válce o5 bratrství „ Co jsme si , to jsme si, byznys musí zvítězit “
Podle osvědčeného schématu - Schumanův plán
Evropské společenství uhlí a oceli ESUO 1951R. Schuman si vzal za svou myšlenku J. Moneta a 9. května 1950 navrhl, aby státy, které spolu donedávna válčily, založily Evropské společenství uhlí a oceli (tzv. Schumanův plán). Deklarace obsahovala tyto zásady:
- Evropu nelze vytvořit najednou. Bude vybudována na základě konkrétních opatření. Nejprve musí být vytvořena skutečná „solidarita činu“.
- Staré nepřátelství mezi Francií a Německem musí být odstraněno; každé přijaté opatření musí zahrnovat především tyto země a přitom zůstat otevřené i pro další evropské státy, které sdílejí stejné cíle.
- Spojení hospodářských zájmů přispěje ke zvýšení životního standardu a k vytvoření hospodářského společenství.
- Rozhodnutí Vysokého úřadu budou pro zúčastněné země závazná. Vysoký úřad se bude skládat z nezávislých osobností, které budou jmenovány na základě parity. Jejich rozhodnutí jsou závazná.

S,mejki

17. 05. 2019

tak me uplne staci kdyz USA bez vyhlaseni valky strilely na Syrii. Kam se hrabe par demo raket Korejcu...

Oskar

16. 05. 2019

John Lenon Imagine
Publikováno 23. 4. 2019
https://www.youtube.com/watch?v=us5h2HNbCuo

cyklista

16. 05. 2019

Milý Janku, a co kdyby to bylo trošku naopak? Kdy se naposledy stalo, že USA střílely rakety přes Koreu, jako Korea střílela přes Japonsko a směrem k USA? K tomu Korea neustále vyhrožuje svým sousedům, potápí jihokorejské lodě, terorizuje vlastní lidi. Neužírá tě ta neustálá propaganda?

Janek

16. 05. 2019

Další globální válka navíc s použitím jaderných zbraní by skončila apokalypsou - o tom není pochyb,takkže kdo ji začne nebo kdo se s kým spojí,je úplně šumafuk.Ale ten,kdo se jeví už dlouhodobě jako největší válečný štváč,který si musí stále a za každou cenu někde hledat nějakého nepřítele,i když si ho musí vymyslet,to jsou jednoznačně USA a NATO,vůbec ne Rusko,Čína nebo Severní Korea.Kdyby USA a zbytek rádobydemokratů nechali severokorejce v klidu a nesnažili se je blbými sankcemi všeho možného a hlavně nemožného druhu vyhladovět,pokořit a donutit k něčemu,co nechtějí,byl by klid.Nikdo asi není takový idiot,aby si myslel,že těmi sankcemi vyhladoví Kima Čong - una a ostatní severokorejci budou jásat a velebit osvoboditele...Sankce ničí právě všechny ty obyčejné lidi ale Kimovi jsou celkem u pr..le.Navíc všichni Korejci jsou velmi hrdí a národně patriotičtí,takže podobný nehorázný nátlak je nezlomí ale naopak naštve.Kdo tedy bude hlavní příčinou případné globální nukleární zkázy?

Lupen8890

16. 05. 2019

Do prdele s Amerikou!!!!!

Obroul

16. 05. 2019

Ono je také dost možné , že nám udělá konec zábavy i nějaký supervulkán. Ten by byl s jadernou válkou více než podobný , ne-li mnohem horší , ikdyž by to v konečném výsledku bylo asi jedno.

Zvoník

16. 05. 2019

Živočišného druha ,,homo sapiens" vymyslel ,,Stvořitelův zmetek" - Stvořitel č. 2. Tomu zmetku je logicky dáno evolučním vývojem vytvořit svého ,,zmetka" - člověka, než kterým se ubírají jiní živočichové na planetě. Já nepolemizuji za jakým účelem to všechno bylo Stvořitelem č. 2 nebo evolučním vývojem stvořeno, ale sám každý ,,zmetek" takovou věc podporuje, aby člověk sám sebe a i to ostatní, co na Zemi existuje, zničil. Stvoření a vyvinutí takového ,,zmetku" (navíc agresivniho k sobě samému!) dokáže jen sám likvidátor života (chcete-li SMRTONOŠ, čili Satan) na planetě Zemi. Ta likvidace života na Zemi není způsobena jenom vytvářením nebezpečných odpadů (zviřata toto nečiní), ale hlavně systematickým vytvářením, zdokonalováním a hromaděním zbraní a prostředků hromadného k ničení veškerého lidstva a životního prostoru. A také pochopitelně k prvnímu a tím poslednímu použití! - JESTLI JE TOTO VŮLE STVOŘITELE NEBO VŮLE TZV. EVOLUCE, PAK S TÍM SÁM ČLOVĚK VŮBEC NIC NEUDĚLÁ a musí se odevzdat svému totálnímu zničení, protože je to fakt Stvořitelův ZMETEK! A neodstranitelní zmetci se musí jedině spálit velmi vysokou teplotou v kotli jaderné apokalypsy, protože zmetky takového kalibru, jako je člověk NELZE recyklovat! Nelze.

Sajko

16. 05. 2019

A z jakého důvodu byly uvaleny sankce na Venezuelu světovým četníkem ? Třeba se tam lidi mají tak jak se mají právě z toho důvodu....hlavním cílem je mít v čele státu "ty správné" lidi, kteří budou poslouchat...a jestli ne, tak si je tam dosadíme vojenskou intervencí...zdroje jsou zdroje...mimochodem, proč četník neintervenuje v Korei ? Ahaaaa, není co získat...

Mirek

15. 05. 2019

Tak to může dopadnout v České republice,
když bude před volbou prezidenta
https://www.youtube.com/watch?v=khXeET5eT1I

Vladin

15. 05. 2019

Jak vypukne světová válka,je konec všeho co známe.Ať jí začne jeden,vyprovokuje druhý,tak během krátké doby se zničí vše co generace před námi budovali v potu tváře.Nebude elektrika,voda,potraviny,pouze bolest,děs v očích přeživších a radiace.Živý budou závidět mrtvým.

Jeliman

15. 05. 2019

Tak nám zbyde jen mrtvá planeta a možná pár zoufalců někde pod zemí a krysy. Pokud něco podobného nastane, tak čřtvrtá válka proběhne, jak říká klasik Einstein - Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny. A tomu věřte, leda blázen spekuluje nad omezenými jadernymi útoky a lokalními zásahy. Je více než jasné, že to zasáhne a postihne komplet celý svět, nevyjímaje Austrálii, Kanadu či S. nebo J. Ameriku.

ss.

15. 05. 2019

Záleží natom, zda opravdu existuje doktrina, že omezená jaderná válka se dá vyhrát. Pokud ano taktika by byla asi následující. Obklíčit protivníka a jaderné zbraně co nejvíce přiblížit k jejím cílům. První neavizovaný jaderný úder by pak logicky směřoval na raketová sila protivníka s použitím jadrných bomb o malé TNT. Dále by zřejmě existovala snaha postavit co nejsilnější silný raketový deštník proti přeživším raketám protivníka. Je otázkou co by opravdu přežilo tuto jadernou výměnu....myslím, že Kurčatvov navrhoval Stalinovi ať nestaví žádné nosiče, ale na území SSSR umístí obrovskou atomovou bombu, která by v případě odpálení zničila celou zeměkouli. Velkou neznámou v takové válce by byly zbraně biologické a geologické a elektromagnetické.

Enam33

15. 05. 2019

3.světová válka se v žádném případě nedotkne území Severní a Jižní Ameriky
Na Rusko dopadne v prvních 60. minutách 2500 taktických střel a po 5-ti hodinách skončí velký ohňostroj. Aktualizovaný odhad na sílu jaderných zbraní a počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. lidí.
Do půl roku 800 milionů na souhrn všech devastujících následků zničení základních životních zdrojů. Na odklízení mrtvol nebude mít žádný stát kapacitu. Ve všech zasažených státech přestane fungovat infrastruktura, průmysl, zdravotní systém. Pokud si lze představit chaos s mentálním strádáním těch, co přežijí, pak máme obraz, příčinu a důsledky mocensky posedlých psychopatů. Všichni podporovatelé sankcí a nepřátelství vůči Rusku mohou krom válečného odhodlání sdělit svým dětem na politických přednáškách, jak bude vypadat válka s Ruskem.
Vyprovokovat jadernou velmoc k válce je snadné, ovšem zastavit její průběh nelze. Vojenští velitelé a politici vylezou z bunkrů a odeberou se do Austrálie, jednat o novém světovém řádu. Austrálie a Kanada jsou země, na kterých se elity dohodly, že zůstanou ušetřeny. Publikace o dopadu jaderné výměny mezi NATO a Ruskem jsou k dispozici a každý si může udělat vlastní závěr.
Jak nám odpoví naši ,sám Pavel tvrdí, Rusko je největší hrozba, větší jak migrace.

Aja

15. 05. 2019

Jak se definuje "světová válka?" Ta poslední byla definována vyhlášením válečného stavu mezi minimálně třemi moctnostmi s nejsilnější armádou. Pokud by se toto pravidlo aplikovalo znovu, ....

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací