EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Když jde válka do extrému

 11. 05. 2013      kategorie: Vojenská historie      2 komentáře

Sestřih z německého filmu z roku 1959 Die Brücke (Most) doprovázený písní od skupiny Rammstein jasně poukazuje na fakt, co se ke konci 2. světové války dělo za nesmyslnosti, kde byly do boje hnány v podstatě děti.


Video: Sestřih z německého filmu Die Brücke / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

17. 03. 2019

Zajatci SS Cesta do neznáma CZ 1:39:01
Píše se duben roku 1945. SS transportují 139 vězňů do Alp. Chtějí je využít při vyjednávání se Spojenci. Když se nepodařilo zabít Hitlera, jednotky SS zadržely . Cesta do neznáma Píše se duben roku 1945. SS transportují 139 vězňů do Alp. Chtějí je využít při vyjednávání se Spojenci… Pokud mi bude chtít někdo poslat .
https://www.youtube.com/watch?v=WF7-z1dslKc

Hon na nacistického "Řezníka z Lyonu": Klaus Barbie...Historický dokument CZ
Historické archivy nám nově odhalí téměř neuvěřitelný příběh o Klausovi Barbiem, veliteli gestapa v Lyonu v letech 1943-44. Zejména se zaměříme na skandální ochranu, kterou mu poskytly tajné služby Německa a USA. Klaus Barbie poslal přes 7 500 Židů do plynových komor. Rovněž má na svědomí mučení či deportaci 14 tisíc francouzských odbojářů, včetně jejich vůdce Jeana Moulina. Jeho útěk do Latinské Ameriky byl nesmírně dobře zorganizován a pomohly mu cynická spojenectví uzavřená během studené války... Američané ho najali jako agenta výzvědných služeb a on se s dalšími bývalými nacisty zapojil do pašování zbraní a týrání jménem latinskoamerických diktátorů. Podílel se nejen na pátrání po Che Guevarovi, rovněž spolupracoval s německou vyzvědačskou službou a zorganizoval převraty financované drogovými magnáty. Přestože ho nakonec v roce 1971 vypátrali v Bolívii Beate a Serge Klarsfeldovi, byl do Francie vydán až o deset let později. Na konci soudního přelíčení konaném v Lyonu byl Barbie odsouzen v roce 1987 k doživotnímu vězení za 17 zločinů proti lidskosti...Historický dokument CZ
https://www.youtube.com/watch?v=OAnpr-w00dU

Obroul

07. 02. 2019

Tyto nesmysli se ale neděli jen na konci druhé světové války a už vůbec ne pouze u němců. Zneužití dětí pro válečné úsilí je staré jako války samotné.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací