EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mít řidičák nestačí

 27. 01. 2015      kategorie: Survival      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Řidič-ochránce, řidič vozidla s chráněnou osobou nebo security driver. Několik slovních spojení, která mají jeden význam. Pro mnoho lidí představa atraktivní a dobře placené práce pro kterou stačí mít řidičský průkaz. O tom, že opak je pravdou se mohli přesvědčit na vlastní kůži účastníci kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY společnosti Thor Tactical.

ridic_00
Foto: Momentka z kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY

Skladba lidí, kteří se kurzu zúčastnili, byla velmi rozmanitá. Od chlapíka, který pracuje jako ochránce v Saudské Arábii, profíka ze zásahové jednotky celní správy známější pod zkratkou SON, přes chlapy, co se zabývají ochranou osob profesionálně až po úplné začátečníky, kteří si chtěli vyzkoušet něco nového. Na výrazu některých tváří při úvodním výkladu bylo vidět nejen očekávání, ale také určitý despekt „ to jsme zvědaví, co nám ukážete nového".

ridic_01
Foto: Momentka z kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY

Po krátké době si začali uvědomovat, že být řidičem – ochráncem neznamená pouze řídit vůz. Střídavě se seznamovali se všemi povinnostmi řidiče, od přípravy vozu, přípravu trasy s ohledem na uzlové body až po bezpečnostní prohlídku vozidla a základy první pomoci. V praktické části se učili základní dovednosti jako je dobržďování, otočky, vykrývání chráněného vozidla a mnoho dalšího.

ridic_02
Foto: Momentka z kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY

Vzhledem k tomu, že k výcviku jsou používána vozidla společnosti Thor tactical, tak se žádný z účastníků nemusel bát toho, že si poškodí vlastní vůz a jízdy si mohl užít naplno. Každý řidič - ochránce musí znát také postupy ochranného týmu při nástupu a výstupu VIP nebo to, jak tým reaguje v případě napadení, takže drilování základních taktických postupů bylo zcela logicky také součástí výcviku.

ridic_05
Foto: Momentka z kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY

Celý kurz probíhal na letišti Aeroklubu Hořovice, kde jsou ideální podmínky na nácvik taktických manévrů při jízdě vozidel.

ridic_07
Foto: Momentka z kurzu OFENZIVNÍ JÍZDY

Další kurzy proběhnou v průběhu února, takže Ti z vás, kteří mají chuť se naučit něco nového se mohou zaregistrovat na www.thortac.com

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací