EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ozbrojený občan v USA zmařil loupež, když jednoho pachatele zastřelil a jednoho zranil

 02. 08. 2019      kategorie: Události      2 komentáře

Další případ, kdy ozbrojený občan zastavil dva pachatele, se stal 25. července. Dva lupiči vstoupili do obchodu 7 - Eleven s cílem podnik vyloupit. Jejich čin se jim ovšem vymstil, protože jeden ze zákazníků obchodu měl u sebe legální zbraň. Jeden z pachatelů byl postřelen, druhý na místě podlehl střelnému zranění.

obr00
Foto: Jeden pachatel ozbrojené loupeže byl postřelen, druhý na místě zemřel | archiv autora

Ve čtvrtek 25. července obdržela policie hlášení, že v obchodě 7 - Eleven na Virginia Beach se střílí. Během několika málo minut dorazila na místo první hlídka. Policie na místě našla dva pachatele. Jeden podezřelý byl na místě mrtvý, druhý byl odvezen do nemocnice s vážným střelným poraněním. Nikomu dalšímu se v obchodě nic nestalo.

Psali jsme: Ostatky vrchního velitele našich letců v RAF uloženy

Ozbrojená loupež se stala po druhé hodině ranní. Dva pachatelé vstoupili do obchodu 7 - Eleven, kde se pokusili vykrást kasu a odcizit několik kartonů cigaret. Přepadení ovšem nemělo dlouhé trvání, protože v obchodě byl přítomen i občan se svou legální zbraní. Na oba pachatele vystřelil, jednoho usmrtil na místě a druhého zranil. 

Policie nedaleko od obchodu následně zadržela ještě třetího podezřelého. O dvě hodiny dříve totiž tři pachatelé vyloupili jiný obchod z řetězce 7 - Eleven, jen několik ulic daleko od druhého místa činu. Policie tudíž věří, že se jednalo o stejné pachatele. 

obr02
Foto: Opět se potvrzuje, že ozbrojený slušný člověk může zachránit životy | printscreen z YouTube

Psali jsme: Drsná fakta: Hamás sám na sebe hodil skoro 500 raket

Oba dva postřelení pachatelé byli osmnáctiletí mladíci, poslednímu zadrženému bylo devatenáct let. Všichni tři pachatelé byli v minulosti několikrát trestáni za ozbrojené přepadení. Na vynesení rozsudku si oba pachatelé počkají, dokud nebude ukončeno vyšetřování.

Policie, zaměstnanci obchodu i zákazníci poděkovali ozbrojenému muži, který svým odvážným činem patrně zachránil několik životů. Legálně vlastnit a nosit zbraň ve Virginii přitom není žádný problém. Virginia v tomto ohledu patří k benevolentním státům USA. 

Při zakoupení zbraně jen vyplníte dokument o prodeji zbraně a ukážete doklad, aby bylo jasné, že máte trvalé bydliště na území Virginie. Není zde ani mnoho omezení, co se zbraní týka. Zbraň lze nosit viditelně i skrytě (pro skryté nošení musí občan splnit několik podmínek), neexistuje omezení kapacity zásobníku a nenajdete zde ani žádnou registraci zbraní. Pokusit se tedy vykrást banku nebo obchod je ve Virginii, podobně jako v Texasu, pro pachatele velmi nebezpečný sport.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

03. 08. 2019

Takové si nikdo nedovolil ani postrašt, ale na chudáky zloděje,
co nemají co do huby by chtěl střílet každý ?
toto je výsledek 20letého hospodaření našich národohospodářských ekonomických elit a expertů na transformaci socialismu v kapitalismus. Prodali grunt, peníze z prodeje jsou bůhví kde a nás zadlužili. To by žádný dobrý sedlák neudělal. Kdo kradl plnými hrstmi a byl souzen či odsouzen, byl následně amnestován a bez trestu zbaven odpovědnosti za své činy.
4x horší než světová válka
https://ers-blog4.webnode.cz/news/a4x-horsi-nez-svetova-valka/

someone

02. 08. 2019

Autor píše: Všichni tři pachatelé byli v minulosti několikrát trestáni za ozbrojené přepadení.
To je nějaké divné - můžete prosím uvést zdroj informace? Nevím, jaké jsou za to v USA tresty, ale v osmnácti by to sotva stihli.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací