EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Podívejte se, jak si vytvořit z kartonu funkční model kulometu M60

 12. 09. 2018      kategorie: Army zábava      2 komentáře

Z papíru si můžete vytvořit spoustu zajímavých věcí, ale že se někomu podaří z kartonu sestavit model amerického kulometu M60, který navíc bude schopen střelby, je opravdu husarský kousek.

m60papir_01
Foto: Funkční papírový model amerického kulometu M60

Autor modelu se při své tvorbě nechal inspirovat reálným americkým kulometem M60, který je dodnes využíván pozemní armádou Spojených států amerických a jenž nahradil starší automatickou pušku BAR a kulomet Browning. S výrobou této zbraně se začalo již v roce 1957. 

Psali jsme: Středověký plnokontaktní boj - sport pro drsné chlapy

m60papir_03
Foto: Americký voják při hlídce v Iráku s namontovaným kulometem M60 na vozidle

Zbraň byla navržena pro použití v útočných i obranných akcích. Přenosnost a vysoká kadence poskytuje při útoku dostatečnou palebnou podporu, která znemožňuje obráncům aktivně klást odpor. Při obraně daleký účinný dostřel a rychlost střelby podporuje obranná postavení.

Někomu možná připadné divné si z papíru vyrábět zrovna kulomet, nicméně já jsem zastáncem osvědčeného rčení, že kdo si hraje, nezlobí. Navíc se vůbec nejedná o lehkou práci a člověk musí projevit jistou úroveň šikovnosti, trpělivosti a znalosti, aby se mu dílo podařilo. Aby byl celý model funkční, použil modelář elektřinou poháněný důmyslný systém na vystřelování projektilů v podobě tužek a posouvání "kulometného pásu".

Psali jsme: Kultovní scény z akčních filmů!

m60papir_02
Foto: Sestavování papírového modelu kulometu není vůbec snadná práce a člověk musí projevit jistou úroveň šikovnosti, trpělivosti a znalosti

Sestavení takového funkčního kulometu prostě není zas až taková sranda, jak ostatně můžete vidět na následujícím videu.

 

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

29. 03. 2019

Vítkovické železárny jako věrohodné dřevěné kulisy
Ostravsko, Hlučínsko - Napodobeniny továrních hal a komínů u obce Kouty na Hlučínsku měly zmást spojenecké bombardéry. U obce Kouty, dnes součásti města Kravaře na Hlučínsku, byly v roce 1943 postaveny napodobeniny hutních provozů Vítkovických železáren. Ze dřeva. Koutecká „fabrika" byla jednou z mnoha kamuflážních staveb v Evropě mající zmýlit navigátory spojeneckých bombardérů.
http://jdem.cz/w5bf6

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací