EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Podívejte se na výběr těch nejzajímavějších nehod vojenské techniky

 02. 10. 2018      kategorie: Vojenská technika      1 komentář

Různé dopravní nehody a kolize se nevyhýbají ani vojenské technice, o čemž se můžete přesvědčit i v následujícím videu, které obsahuje kompilaci těch nejzajímavějších kolizí.

kolize_techniky_02
Foto: Někdy to prostě nevyjde...

Přestože jsou řidiči vojenských vozidel a tanků řádně vyškoleni v ovládání svých strojů, občas se prostě stane, že se jim řízení vymkne z rukou. Ono také ovládat mnohatunový kolos, ze kterého máte jen minimální rozhled, je velmi náročný výkon.

Psali jsme: Těžký tank PzKpfw VI Ausf. B Tiger II (SdKfz 182)

K jedné hrůzně vypadající nehodě došlo také u nás v České republice, kdy se v rámci dynamické ukázky na akci Den pozemního vojska BAHNA 2017 převrátilo vojenské terénní vozidlo Land Rover Defender 130 Kajman.

kolize_techniky_03
Foto: Land Rover Defender 130 Kajman těsně před převrácením | zdroj: krimi-plzen.cz

Ačkoli havárie zprvu vypadala opravdu děsivě a na místo dorazila i vojenská sanitka, tak se díky bezpečnému a odolnému konstrukčnímu řešení vozidla naštěstí nikomu z posádky nic vážného nestalo, vyjma modřin a naraženin. Po vyproštění a převrácení dokonce vozidlo samo odjelo "po svých".

Psali jsme: Patriot II 4x4 – nové univerzální obrněné vozidlo na podvozku Tatra

 

 Autor: Petr Žák

CENOVÉ BOMBY (1406)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací