EXCALIBUR
CZUB

Podívejte se na výběr těch nejzajímavějších nehod vojenské techniky

 02. 10. 2018      kategorie: Vojenská technika      2 komentáře

Různé dopravní nehody a kolize se nevyhýbají ani vojenské technice, o čemž se můžete přesvědčit i v následujícím videu, které obsahuje kompilaci těch nejzajímavějších kolizí.

kolize_techniky_02
Foto: Někdy to prostě nevyjde...

Přestože jsou řidiči vojenských vozidel a tanků řádně vyškoleni v ovládání svých strojů, občas se prostě stane, že se jim řízení vymkne z rukou. Ono také ovládat mnohatunový kolos, ze kterého máte jen minimální rozhled, je velmi náročný výkon.

Psali jsme: Zelený MV-22 Osprey

K jedné hrůzně vypadající nehodě došlo také u nás v České republice, kdy se v rámci dynamické ukázky na akci Den pozemního vojska BAHNA 2017 převrátilo vojenské terénní vozidlo Land Rover Defender 130 Kajman.

kolize_techniky_03
Foto: Land Rover Defender 130 Kajman těsně před převrácením | zdroj: krimi-plzen.cz

Ačkoli havárie zprvu vypadala opravdu děsivě a na místo dorazila i vojenská sanitka, tak se díky bezpečnému a odolnému konstrukčnímu řešení vozidla naštěstí nikomu z posádky nic vážného nestalo, vyjma modřin a naraženin. Po vyproštění a převrácení dokonce vozidlo samo odjelo "po svých".

Psali jsme: KAMAZ 43269 - ruská chlouba

 

 Autor: Petr Žák

ARMY24

Komentáře

Delta

05. 03. 2019

Také tanky mají své dny


Vy jste ten daňový poplatník ?
A víte, že jsem si Vás představoval hloupějšího ?

https://www.youtube.com/watch?v=FLjM96q41x4&list=PLDp_rfED47DFkyC4UwPaP3N_cM6IufSna

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací