EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Právo nosit zbraň pro zajištění bezpečnosti Česka senát neschválil - nic závažného se však nestalo

 08. 12. 2017      kategorie: Události      2 komentáře

Včera horní komora parlamentu čili senát po mnohahodinovém projednávání odhlasoval, že legální držitelé zbraní nezískají právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti státu. Změnu měla přinést novela ústavního zákona o bezpečnosti. Podle odpůrců novely bylo hlavním důvodem tvrzení, že změna by byla nepotřebná a zneužitelná.

regul
Foto: Jaké důsledky bude mít zamítnutí novely ústavního zákona o bezpečnosti?

Snaha o doplnění ústavního pořádku byla reakcí na směrnici Evropské unie, která zpřísňuje podmínky držení zbraní. Novela by ale podle jejích kritiků nezabránila nutnosti převzít směrnici do českého práva.

Psali jsme: Soutěž MEDCUP

Pro novelu, která by zavedla právo nabývat, držet a nosit zbraně pro zajišťování bezpečnosti státu, hlasovalo 28 z 59 přítomných senátorů. Pro schválení ale byla potřeba třípětinová většina, tedy 36 hlasů. Pro zamítnutí novely hlasovaly dvě desítky senátorů. Úpravy novely nikdo nenavrhoval vzhledem k tomu, že nová Sněmovna by o nich nemohla rozhodnout. (celý článek zde)

Co z toho všeho ale vlastně pro legáýlní držitele zbraní vlastně vyplývá? V podstatě nic závratného. Znění zamítnuté novely zákone totiž říká:

"Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Toto právo může být zákonem omezeno a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo pro předcházení trestným činům"

Psali jsme: Grenade Black Ops® – elitní stimulátor kategorie hardcore

Velmi trefně na výše uvedený odstavec reagoval jeden fanoušek v komentářích na serveru iDnes.cz: "Jak sami vidíte, tak na zákon o zbraních - tedy na praktickou úpravu držení zbraní občany to nemá ŽÁDNÝ vliv. Je to jen mediální bublina nafouknutá v rámci předvolebního boje."

Každopádně uvidíme do budoucna, nakolik se bude pomyslná smyčka kolem hlav legálních držitelů zbraní utahovat, jelikož EU stále na postupném odzbrojení občanů trvá.

Zdroj: iDnes.cz, ČTK

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Karlos

08. 12. 2017

jojo to se říká vždycky - nic se neděje do doby až se bude dít, že?? Pak bude pozdě. A když tak o nic nejde, proč jednou senátoři neudělali co chtějí voliči - mají nás zastupovat. S rodinnými příslušníky je to cca 1 mil voličů...

Marvin3366

07. 12. 2017

Vlastně jsem rád že jako držitel zbrojního průkazu nebudu jakkoliv zatažen do ochrany ostatních občanů.
Rozhodl jsem se bránit sebe a svou rodinu a přijal všechny omezení a povinnosti i možnost trestního postihu za jakékoli pochybení. Jakýkoli protest proti omezení svobody, práva dané našimi zákony a práva na soukromí majetek, se nedočkal žádné faktické podpory a to ani ze strany politiků ani ze strany veřejnosti.
Ostatní občané kteří zbraň mít mohou ale nechtějí ji vlastnit a nosit se rozhodly nebránit své životy ani životy svých blízkých a já jejich rozhodnutí plně respektuji a proto jim nehodlám vnucovat ochranu o kterou sami nestojí.

Až zas bude někde článek jak agresivní skupinka brutálně napadla někoho v metru nebo v tramvaji, nebo zpráva o dalším teroristickém útoku, budu si moci říct, já bych se bránil, bránil bych sebe a svou rodinu!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací