EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruské systémy S-500 dokáží údajně ničit hypersonické zbraně ve vesmíru

 06. 07. 2020      kategorie: Vojenská výzbroj      49 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Ruský protiraketový systém dlouhého dosahu S-500 Prometej bude schopen ničit hypersonické zbraně v kosmickém prostoru kolem Země, prohlásil v nedávném rozhovoru pro noviny Krasnaja zvezda vrchní velitel Vzdušně-kosmických sil Ruska Sergej Surovikin. O faktu, že S-500 bude moci zachycovat cíle stovky kilometrů od Země, promluvil již dříve generální konstruktér koncernu Almaz-Antej Pavel Sozinov.

s400_TIT
Foto: Ruský protiletadlový a protiraketový systém S-400 v Sýrii | Ruské ministerstvo obrany

Podle slov Surovikina technické charakteristiky systému S-500 umožňují zařadit tento systém do první generace systémů protikosmické obrany. „Vlastnosti protiletadlového raketového komplexu S-500 umožňují ničit kromě aerodynamických a balistických cílů také hypersonické zbraně všech modifikací, včetně těch umístěných v blízkém vesmíru,“ podotkl vrchní velitel. Ten také podotkl, že ve světě zbraně s takovými schopnostmi, jako má komplex S-500, v podstatě neexistují.

S-500 Prometej (Triumfator-M) patří do nové generace protiletadlových raketových systémů země-vzduch. Samotný vývoj S-500 probíhá již od roku 2009. Jedná se o univerzální komplex velkého dálkového a výškového dosahu se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany. Perspektivní systém je schopen ničit nejen balistické, ale také aerodynamické cíle (letadla a vrtulníky) včetně raket s plochou dráhou letu.

Dokončení ruského systému varování o raketovém útoku se plánuje do roku 2024, oznámil Sergej Surovikin. Podle jeho slov vytvoření kosmického systému varování o raketovém útoku umožní zajistit plnění úkolů globální kontroly zemského povrchu a také zvýší životnost systému bojového řízení.

Video: Ruský protiletadlový a protiraketový systém S-400 v akci / YouTube 

Ministerstvo obrany Ruské Federace již dříve oznámilo, že Jednotný kosmický systém detekce a bojového řízení se stane základem kosmického systému varování o raketovém útoku. Umožní značně zkrátit čas potřebný pro detekci startů balistických raket, značně zvýšit hodnověrnost a pohotovost informování vedení země o raketových hrozbách. Do jeho složení patří kosmické přístroje nové generace na vysokých eliptických a geostacionárních dráhách. Podle ruského ministersva obrany systém svými vlastnostmi nezaostává za americkým kosmickým systémem varování o raketovém útoku SBIRS. Systém byl uveden do zkušební bojové pohotovosti v prosinci 2017. Jeho součástí jsou čtyři družice, které dostaly název Kupol.

O skutečné efektivitě ruského protiraketového systému dlouhého dosahu S-500 Prometej můžeme jen spekulovat, jelikož podrobnější informace o systému nejsou k dispozici.

 Autor: Petr Svoboda

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

ROBO

11. 07. 2020

Omny
Tomu říkám bezpáteřní drzost . Nejvěší sprostej hulvát seš tady jenom ty a ostatní pokrytecky a bolševicky obvinuješ ?
Tady máš jen krátkej výčet jenom tvého jednoho minulého komentáře . Kousíček dolejc :
-ty jsi uplně magor
-je idiotský web rusofobních USfilů
-obrázek" toho jací tam chodí magoři...

Omny

11. 07. 2020

Monarchista
takže jistě budeš souhlasit, když příspěvky ROBO budou automaticky mazány, protože pořád tu uráží zdejší pisatele o Rusku a Putinovi mluví o fašistickém státu, když se něco napíše proti US tak to hned nazývá bolševiky...
chápu to tak Monarchisto, že tu navrhuješ, aby se tu zavedl cenzorský režim z AN? Hned když jsi napsal tak už vím odkud vítr vane... jinak kdo tohle navrhuje, tak bývá většinou argumentační chudák a proto zoufale volá maminku o pomoc....

Martin23

11. 07. 2020

Monarchista
Znovu se omlouvám, z mé strany se to již nestane.

Monarchista

11. 07. 2020

Cenzura::cowboy:
Klasická cenzura asi zde by svoji roli hrála, pokus by se mazali příspěvky, které s danou tématikou nemají nic společného. Osobně bych mazal příspěvky : ty jsi rusofob, ty jsi vůl, já jsem genius. Myslím si, že ani ten kdo ten článek opsal tomu moc nerozumí. Zajímejte se o to, kdo by systém chtěl, ale nemůže a kdo jej nejvíce pomlouvá neb i tak si zjistíte kvalitu,ale stejně, vstoupit do tohoto hnoje chce pevné nervy:weary:

ROBO

09. 07. 2020

Omny alias Martin23
No jestli si na tomto ryze odborném a nezávislém serveru prezentoval tohle svoje hulvátsví a sprostárny , který je u tebe skoro vždy mimo téma - , tak je jenom dobře že ten tvuj hnůj někdo čistí .
U vás v bolševicko-fašistickým Russku by tě za jinej názor , něž ten prokremelskej už dávno odrovnali . Tak si nestěžuj a bud rád že seš tady a můžeš vesele v klidu kydat ty svoje vylhaný sprostárny a nic ti nehrozí .

Omny

09. 07. 2020

ROBO
ty jsi uplně magor, ten předchozí přízpěvěk jsem psá já Martinovi, ale omylem jsem napsal jeho jméno do přezdívky ale nikoliv do textu. Však si všimni, že v tom textu chybí oslovení jako je ted v tomhle příspěvku píši na tebe
takže to že AN je idiotský web rusofobních USfilů včetně samotného censora ti znova potvrzuji, nedá se tam psát, vyjádřit svůj názor, fakta se tam překrucujou tak jak se to hodí....Censor maže příspěvky a profily a ty sám sež "obrázek" toho jací tam chodí magoři...

ROBO

08. 07. 2020

Martin
Tak ses v těch svejch fakeovejch profilech trochu pomotal ty ubožáku .
Teď si napsal 2 komentáře jako od dvou lidí . Ale omylem pod jedním nickem :laughing:
Tak pro příště ty chudáku tvůj další profil je Omny , nebo jak ? . A můžeš se sám i nadále podporovat ty osamělej vlastizrádnej bolševiku .
Jenom si tím dokázal jakej seš prolhanej proruskej trol co šíří jenom lži , nic jinýho .

Jinak na Armádních novinkách žádna cenzura není . Opět jedna z vašich mnoha a mnoha lží . Ta je jenom u vás ve fasistickym Rusku .

Martin 23

08. 07. 2020

já mám z AN podobné zkušenosti jako ty.....proto opravdu zní směšně od ROBO, který nám tu píše jak AN je nejobjektivnější médium - samozřejmě protože on je na stejné lajně jako Censor, tak si tam ty svoje kraviny psát může......ale jakmile tam člověk napsal něco krituzijícího US techniku nebo naopak vychvalující tu ruskou, tak byl nejenom obsypán debilními poznámkami jako tady od ROBO/ Karel, ale pro jistotu byly i jeho příspěvky smazány censorem atd.....

Takže diskuze tam je samozřejmě zbytečná, nelze tam projevit svobodný názor, lhaní ohledně Ruska obecně - nejenom vojenství se tam uplně normálně toleruje...dokonce i sám debilní censor tam zasahuje do diskuze a vyhrožuje...

Martin23

08. 07. 2020

Některým diskutérům bych skutečně dal korunu, aby tady přestali s tou duševní samohanou.
Samozřejmě, že bych mohl odkazovat na články třeba ze Sputniku, ale to by se jim asi tuplem nelíbilo a já takto nepracuji. Takže o to častěji odkazuji právě na zdroje jako je AN.
Což ovšem vůbec neznamená, že se s každým článkem tím pádem musím ztotožnit a s každým souhlasit. To vůbec o tom, co si o článku subjektivně myslím nevypovídá vůbec nic. Zdrojováním nehodnotím článek. Ale to je kromě sociální inteligence i další problém fanatiků - neschopnost myslet logicky a dávat do souvislostí to, co spolu skutečně souvisí a co naopak ne.
Že je na AN přísná cenzura nepohodlných názorů, to garantuji. Šéfredaktor přemýšlí tak, že to je jeho web a on si určí, kdo tam může prezentovat své názory. Podle mne to je podivné myšlení, ale je to jeho problém.
A že je tragedií, když někdo nechápe, co to znamená moderní PVO a přitom provádí jakože odborné analýzy, za to skutečně nemohu.
Každopádně i tak je AN užitečný zdroj informací a dat. Problém je v tom, že tyhle informace a data často účelově interpretují jako v případě uvedené analýzy a jejich metodologie je takové povahy, že to vlastně nedává elementární smysl.
No a já když už chci něco kritizovat, tak pracuji se všemi zdroji. Zejména pak se zdroji "názorových oponentů".
Jedině oponentní názor je totiž předpokladem se dobrat něčeho rozumného. To myslím chápe každý, kdo má VŠ vzdělání.
Tragedií ovšem je, když si někdo s tou nulovou sociální inteligencí myslí, že oponentní názor jsou osobní invektivy a provokace.

ROBO

08. 07. 2020

Martin23
Tím že sám potvrzujete že S-400 aj. jsou k ničemu bez obrovského množství dalších drahých a složitých podpůrných prvků ( Tor , BUK , Pancir , Mig-31m.........) , potvrzujete jeho obrovsvkou složitost a tím i zranitelnost . Pokud některý z nich vypadne vzniká slabé místo , které povede k likvidaci celého systému . Se Stealth stroji je to pro útočníka skoro formalita .
Proto se i tak obtížně prodává - spíš neprodává . Nepočítám- li reverzní inženýring . Ono totiž tohle všechno nakoupit s Russkou mizernou kvalitou a poruchovostí a ktrastrofálním servisem je ekonomicko-vojenská sebevražda a nikdo to ani neudělal .

A jinak je značně z vaší strany pokrytecké navážet se do Arm.novin jako celku , když se vám to nehodí jenom proto že pravdivě poukazují na zaostalost Russké tecniky . Ale pokud poukazují na její přednosti , tak jí hojně citujete a předkládáte jako důkaz . Fakt bezpáteřní pokytectví .

Martin23

07. 07. 2020

Navíc se celou dobu bavíme jen o pozemních prostředcích PVO a tak si možná mnoho diskutérů vůbec neuvědomuje, že PVO tvoří i letectvo.

Například záchytný stíhač Mig-31BM má radar RP-31AM Zaslon-AM. Jedná se nejvýkonnější letecký radar svého druhu na světě. Radar dokáže sledovat až 24 cílů a na osm navádět protiletecké řízené střely. Podle dostupných informací radar detekuje cíle až na vzdálenost 320 km.

Informace ze svého výkonného radaru dokáže MiG-31BM předávat dalším bojovým letadlům (ty tak nemusí mít zapnuté vlastní radary) nebo pozemní protivzdušné obraně (PVO). Podle ruských médií mohou MiGy-31, a zejména verze “BM”, posloužit částečně jako středisko včasného varování a řízení a také pomáhat navádět na cíl střely země-vzduch pozemní PVO.

Martin23

07. 07. 2020

Zjednodušeně řečeno moderní PVO je koncipována podobně jako naše pevnosti koncem 30. let.
Jeden pevnostní objekt nemá prakticky žádnou bojovou hodnotu.

Tu hodnotu a těžkou prolomitelnost získává až v systému několika linií pevnostních objektů různého druhu, kdy se jednotlivé objekty vzájemně kryjí.

Martin23

07. 07. 2020

Omny

Aspoň si někteří konečně dokázali, proč USA vyvinuly F 35 a proč ho musí mít co nejvíc spojenců.
Jinak s tím cenzorem Grohmanem mám osobní zkušenost.
AN fungují tak, že pokud řekneš jiný názor, než má Grohman, jsi nemilosrdně smazán a blokován. Svoboda a demokracie v praxi.

A ta "ANALÝZA"?
Pokud někdo začne:

"Na úvod zdůrazněme, že řešíme pouze souboj F-35 vůči S-400 a neřešíme další prvky (Pancir, BUK, atd.) integrované PVO, které by měly teoreticky chránit komplet S-400".

Tak si může analyzovat maximálně svůj prd, protože vůbec nechápe o čem mele.

Již jsem to zde řekl mnohokrát. Systémy S 300, 350, 400 jsou více v rýlu a ten, kdo by chtěl útočit na tyto prostředky, by nejprve musel proletět pásmem právě těch prostředků středního a krátkého dosahu, kterých tam budou desítky se stovkami raket násobně převyšující rychlost letadla. Navíc jsou zde prostředky REB, které jsou schopny velmi oslabit či dokonce znemožnit nejen komunikaci útočníků vzájemně, ale i detekovat cíle.

Prostě tahle slátanina nedává vůbec smysl a podle mne vůbec nemá smysl na tomto nějak seriozně pracovat. Věc se má tak. Nikdo si netroufl s ničím vletět tam, kde prostor střeží prostředky serie S.
A to je jejich úspěch. Proto je udělali. Aby odrazovaly.

ROBO

07. 07. 2020

Omny
Jo ??? A když dolejc tvůj soudruh Martim23 používal na obhajobu SU-57 článek z Armádních novin , tak si vůbec neprotestoval . To sis naběh bolševiku co ?
Moh bych ti dát i odkazy na serii článků , kde AN chválí Russký tanky apod . To budou podle tebe asi pěkný šmejdy , když to napsali podle tebe lháři .
Armádní noviny jsou bezesporu u nás ten nejlepší a nejoběktivnější vojenský server . Víte já vlasně ani žádnej protirusskej server ani neznám . Narozdíl od prorusskejch . Ona pravda je vtom Putlerovským panoptiku , většinou označována jako protirusskej názor za kterj se dnes i trestá .

https://www.amnesty.cz/rusko

To vy s Martinem23 tady můžete beztrestně lhát a nic vám nehrozí . Nejste ve fašistickým Russku .

Omny

07. 07. 2020

ROBO
však ano na AN (včetmě většiny diskutujíchích tam)se píše na stejném levlu jako jsi ty sám a Karel.....AN je rusofobní web, propagujicí US techniku ve smyslu, že je vždy lepší než ta ruská. S objektivitou to nemá nic společného, takže není potřeba tady házet jejich odkazu odkazy .....tím tu nikoho nepřesvědčíš.

ROBO

07. 07. 2020

Martin23
Můžete už konečně přestat tady plevelit prostor , vaší prolhanou prorusskou propagandou , která nemá s článkem nic společnýho .
Toho dementního Rona Paula ste sem zatáh jenom vy , a nikdo jinej . A ještě o něm rozepisujete vylhaný pomalu diplomový práce .
Tady to je článek o PVO . Tak si strčte nějakýko senilního demagoga do vaší Russký .........
Jenom úlisně odpoutáváte pozonost od jádra věci . A to je že Russká PVO se na letectvo NATO těžce nechytá .


https://www.armadninoviny.cz/analyza-rusky-system-s-400-triumf-vs-americke-stealth-letadlo-f-35-lightning-ii-1.html

https://www.armadninoviny.cz/analyza-rusky-system-s-400-triumf-vs-americke-stealth-letadlo-f-35-lightning-ii-cast-2-.html

https://www.armadninoviny.cz/analyza-rusky-system-s-400-triumf-vs-americke-stealth-letadlo-f-35-lightning-ii-cast-3-.html

Martin23

07. 07. 2020

Kadliku, tak s tebou definitivně naposledy.


Ano, skutečně každý příčetný jedinec chápe rozdíl mezi konstatování:
Ron Paul - prezidentský kandidát (nijak časově nevymezeno) - což ukazuje, co to je za člověka.

oproti konstatování


Ron Paul kadidoval na prezidenta, Ron Paul kandiduje na prezidenta nebo Ron Paul bude kandidovat na prezidenta.

​On je samozřejmě i lékař (chirurg), senátor, ​důstojník letectva - přesto asi nikdo neočekává, že by v 84 letech sloužil u letectva nebo operoval.
Je to o sociální inteligenci, se kterou si se ty osobně nikdy nepotkal.

Já se pak touto cestou omlouvám ostatním diskutujícím, že jsem v této trapné záležitosti sehrál svou roli, kdy těmto kadlikům se nemá dávat prostor. Již tak činit nebudu.

karel3

07. 07. 2020

Martin23
"Přesně tak. Je to ten, co o něm doživotně říkají, že kandidoval na prezidenta."

"Prezidentský kandidát Ron Paul - Libertariánská strana
Republikánská strana"

Průměrný Čech rozumí rozdílu, když někdo napíše "Prezidentský kandidát" a "kandidoval na prezidenta".
Samozřejmě, že pro Rusáka v tom žádný časový rozdíl není.
Čekal jsem to trapné okecávání delší. Nějak ti dochází dech a fantazie věrozvěste z Východu. :slight_smile:
Mimo jiné. Kde máš v tom svém videu důkaz o bojovém nasazení Su-57 jak jsi psal ?
Ani žádný snímek zaměřeného cíle, nic.
Ať se dívám, jak se dívám. Odstartují, letí, přistanou.
Kolik Su je třeba hlídalo, aby prototypy nikdo nesundal ? Je vlastně normální poslat prototypy do bojové zóny? U Rusáků je vlastně možné všechno. Bordel kolem plochy může odpovídat klidně Sýrii i Rusku... A ať ty výmluvy a okecávání za něco stojí. Ne, že to odflákneš jako toho "kandidáta na prezidenta", který sice byl kandidátem, ale naposledy z roku 2012. :slight_smile:

Martin23

07. 07. 2020

Přesně tak. Je to ten, co o něm doživotně říkají, že kandidoval na prezidenta.
I když neuspěl, tak je to pro každého určitá vizitka, že byl vybrán z mnoha. Být US Senátorem je exklusivní vizitka.
Být kandidátem na prezidenta je ještě exklusivnější a něco to o daném člověku říkám. Zkrátka není to žádný looser,kterého bys jen tak šmahem vykádroval, jak to děláš.
V roce 2012 byl v primárkách za Republikánskou stranu na 3. místě.

Ale chápu Kadliku, že to je mimo tvoje rozlišovací schopnosti a že to tady budeš řešit skutečně hodně dlouho.
Stejně jako je zcela jistě mimo tvé rozlišovací schopnosti pochopit, že ho zde neuvádím proto, že bych ho měl doma na zdi. Ale že se tento bez pochybnosti vlivný republíkán zajímavě vyjádřil k tomu, co jste zde nastavily jako problém - chemické útoky v Sýrii, kdy NIKDY nebyly Asadovi či Rusku prokázány.

karel3

07. 07. 2020

Martin23
:arrow_down:
:arrow_down:

karel3

07. 07. 2020

"Kadlik: Takže když kandidoval před 8 lety, tak to nebyl prezidentský kandidát?
Jako komunista kádruješ jen jak se ti to hodí."

"Prezidentský kandidát Ron Paul - Libertariánská strana
Republikánská strana"

Ty budeš asi velký myslitel.
Takže podle tebe, když někdo 3x neúspěšně kandidoval na prezidenta USA, naposledy v roce 2012, tak je i v roce 2020 stále doživotní kandidát na prezidenta, jak jsi napsal. :joy::joy::joy:
To o sobě neuvádí ani sám Ron Paul v amerických statistikách.
Doživotní, to máte přece jenom vy Slované s Putinem v Rusku. :joy::joy::joy:

karel3

07. 07. 2020

Omny
"Radek Vašina - stejný neználek/hňup jako Robo a Karel, nejlepší je nereagovat, věřte mi. Bavit se nimi je jako kdyby jste chtěli po slonovi, aby lítal...."

Než začneš lítat Rusomile, tak si nejdříve zaplať kurz pro mateřské školky: "Začínáme na PC."
Tam ti vysvětlí, jak se kopíruje text, abys zbytečně nemnožil stejný plevel. :joy:
Přistoupím na tvoji filozofii. Pokud v USA nepostavili "Patriot-500", tak mají asi něco lepšího.
Možná si koupili izraelské drony Mini Harpy. Jednou v budoucnu možná přiletí brouček, sedne na konzervu S-900 a bum! Uvidíme. :blush:
Budete v Rusku potřebovat hodně krumpáčů a lopat, než na podobné hračky narubete suroviny.
Zvláště, když vůdci vašeho stáda 9/10 ukradnou a uloží si na účtech v USA, GB, nebo Švýcarsku. :joy:
Tak pa pa možná za 30 let, až budete potřebovat pomocnou ruku pro vstup mezi všeobecně vyspělé země, pokud dříve nevznikne nějaká velká, Euro-asijská severní Čína (dříve Rusko). :laughing:

Martin23

07. 07. 2020

No a ještě k panu Vašinovi a případným sestřelům ​S-300 / S - 350 / S -400 vlastních letadel.
Je to nesmysl.
Jak již bylo řečeno, žádný ze systémů tam nebyl přítomen.
Ruská strana popřela, že by došlo k sestřelům vlastních letadel a vzhledem k tomu, jak funguje PVO, to považuji za skoro jisté. S tím nemá kvalita komunikace pozemních a leteckých složek nic společného. PVO pozná o jaký letoun jde. Jedině, že by je sestřelily ručními prostředky.


Nad Gruzií skutečně k sestřelům ruských letadel došlo, kdy Rusové podcenili schopnosti gruzínské PVO. Přesněji řečeno nevěděli, že Gruzie dostala PVO techniku z Ukrajiny a ze států NATO.
Ale to bylo tuším 3. den války vyřešeno tím, že Su 34 eliminovalo dvě radarová pracoviště a byl konec.

Celá válka byla vyřešena za 8 dní, což mluví samo za sebe.


Podobně se totiž manipuluje i s tím, kdo válku začal a proč.
Válku začala Gruzie a důvody jsou již v roce 1991, kdy Jižní Osetie vyhlásila samostatnost o měsíce dřív než Gruzie, která si pak toto území nárokovala a samostatnost JO neuznala. Proč ale JO nárok na samostatnost neměla a Gruzie ano, nikdo nevysvětlil.
Faktem je, že armáda RF, tam byla po dohodě obou stran, jako mírové jednotky OSN.
Proč Gruzie začala v roce 2008 střílet do civilních oblastí, to tady řešit nebudu. ROBO by zase z toho udělal cirkus.

Martin23

07. 07. 2020

Kadlik: Takže když kandidoval před 8 lety, tak to nebyl prezidentský kandidát?
Jako komunista kádruješ jen jak se ti to hodí.

ROBO Máš skutečně dojem, že to jsem já, kdo tady plevelí diskuze a přeskakuje k jiným tématům?
Vždyť ty zásadně k tématu nikdy žádný svůj příspěvek nenapíšeš. Jenom se lepíš na druhé a provokuješ.
Podobně je na tom Kadlik.

Vždyť je to z té diskuze naprosto zřejmé.

Omny

07. 07. 2020

jinak stejnak největší gol je jak se asi 2x za sebou zesměšnil Patriot, když měl něco ukázat a samozřejmě neukázal nic - Saudové si nechali rozstřílet své rafinérie a Patriot si těch střel co letěli kolem něho ani nevšiml ))) a předtím nebo potom to bylo namlich to samé. Proto také Turci si pořídili S-400 a v zájmu zachování dobrých vztahů z USA naoko projevují i zájem i o Patrioty ikdyž vědí, že jsou k hovnu a budou sloužit jako cvičný cíl. V Iráku , pravda bylo to už skoro před 30 lety, tam ta blamáž byla ještě větší - cíl byla docela velká raketa Scud a netrefil nic což potvrdili i Izraelci.
Pokud si dobře vzpomínám tak uspošnědokázal sestřelit několik vlastních vrtulníků či stíhaček vlivem chybné palby, detaily bych musel najít.
Pokud se podíváme na současné bojové uspěchy syrské či libyjské či ruské PVO (bavím se vždy o ruských systémech PVO) tak je třeba říci, že kromě S-200 (které nedávno sundala izraelskou F-16, což ke smůle Izraele nešlo zatajit, protože trosky letadla a padajícího pilota si nahrávali na mobil místní lidi) PVO podstřeluje pouze vypálené rakety anikoliv ty stíhačky, protože Izrael zásadně utočí mimo vzdušný prostor Syrie (většinou z Libanonu nebo vlastního vzd. prostoru), což je samozřejmě obtížnější ale nikoliv nemožné, stovky sestřelených těchto raket, UAV Pantcíři a Buky či Tory. Těch videí a fotek ze sestřelů je k nalezení hodně. Neříkám, že nic neproniklo, ale cokoliv kdo zkusil něco na ruskou základnu v Syrii, tak vše bylo sestřeleno.
Jediná chyba byla Putina, že dovolil Izraelcům ty údery dělat a jeho PVO se nezapojovala, Izraelci tam pořád jezdili do Moskvy. Nicméně nedávno syřani dostali modernizované Mig29, aby mohli bojovat s izraelskými stíhačkami, takže uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Omny

07. 07. 2020

jinak stejnak největší gol je jak se asi 2x za sebou zesměšnil Patriot, když měl něco ukázat a samozřejmě neukázal nic - Saudové si nechali rozstřílet své rafinérie a Patriot si těch střel co letěli kolem něho ani nevšiml ))) a předtím nebo potom to bylo namlich to samé. Proto také Turci si pořídili S-400 a v zájmu zachování dobrých vztahů z USA naoko projevují i zájem i o Patrioty ikdyž vědí, že jsou k hovnu a budou sloužit jako cvičný cíl. V Iráku , pravda bylo to už skoro před 30 lety, tam ta blamáž byla ještě větší - cíl byla docela velká raketa Scud a netrefil nic což potvrdili i Izraelci.
Pokud si dobře vzpomínám tak uspošnědokázal sestřelit několik vlastních vrtulníků či stíhaček vlivem chybné palby, detaily bych musel najít.
Pokud se podíváme na současné bojové uspěchy syrské či libyjské či ruské PVO (bavím se vždy o ruských systémech PVO) tak je třeba říci, že kromě S-200 (které nedávno sundala izraelskou F-16, což ke smůle Izraele nešlo zatajit, protože trosky letadla a padajícího pilota si nahrávali na mobil místní lidi) PVO podstřeluje pouze vypálené rakety anikoliv ty stíhačky, protože Izrael zásadně utočí mimo vzdušný prostor Syrie (většinou z Libanonu nebo vlastního vzd. prostoru), což je samozřejmě obtížnější ale nikoliv nemožné, stovky sestřelených těchto raket, UAV Pantcíři a Buky či Tory. Těch videí a fotek ze sestřelů je k nalezení hodně. Neříkám, že nic neproniklo, ale cokoliv kdo zkusil něco na ruskou základnu v Syrii, tak vše bylo sestřeleno.
Jediná chyba byla Putina, že dovolil Izraelcům ty údery dělat a jeho PVO se nezapojovala, Izraelci tam pořád jezdili do Moskvy. Nicméně nedávno syřani dostali modernizované Mig29, aby mohli bojovat s izraelskými stíhačkami, takže uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Marek

Omny

07. 07. 2020

je jasné, že když rusové se uvolili prodávat S-400 tak už dávno musí mít něco lepšího, tak to vždycky bylo a je. Stejně tak by Číně neprodali SU-35, který mj. dostane také Egypt a nevím jak to dopadlo s tou Indonésií - jo tam se museli USA udělat bubu aby si to nekoupili , nevím jak to dopadlo nakonec.

Radek Vašina - stejný neználek/hňup jako Robo a Karel, nejlepší je nereagovat, věřte mi. Bavit se nimi je jako kdyby jste chtěli po slonovi, aby lítal....

ROBO

06. 07. 2020

Martin23
Tak ti gratuluju , opět se ti povedlo zprznit další diskuzi zahlcením mraky témat , který nemají s článkem nic společnýho .
Všechno jenom lži , výmysli a posbolševický nesmyslný konspirace .
To máte vy trolové řízený z Russka , nějakej pokyn , zahltit prostor nesmyslným množstvím lživejch témat ?????
Sem zvědavej jestli se ti povede někdy aspon jednou napsat větu , co není v podstě jen bolševická špinavá lež .

karel3

06. 07. 2020

Martin23
"Prezidentský kandidát Ron Paul - Libertariánská strana
Republikánská strana"

Co na tom chceš komentovat ? Vždyť ty lžeš už v prvních dvou slovech "Prezidentský kandidát". :frowning2: Chybí ti tam úmyslně poznámka před 8 lety. Inu Slované. :laughing:
Ron Paul řekl svůj názor a díky demokracii v USA, že ho mohl říci veřejně. Je o něm známé, že nesouhlasí s jakýmkoliv válčením USA, kromě obranné války. Klidně s ním mohu souhlasit. Celé je to ovšem věc voličů v USA.
V ruské televizi bychom něco podobně kritického a pravdivého, třeba o srovnání Grozného se zemí, nebo vraždění novinářů, Gruzii, Krymu a Ukrajině těžko mohli vidět. Bůh ví, co dnešní Rusy opravdu pálí...
Proto dávám přednost USA před ruským chudobincem a hlupákovem se kterým mám svoji zkušenost z doby temna. :slight_smile:

Martin23

06. 07. 2020

Karle, takže k obsahu Rona Paula nic, ale vykádroval jsi ho teda jako prvotřídní komanč, o kterých zase scestně blábolíš, jako o tom Havlíčkovi, co tam byl za carského Ruska a mimo jiné veršoval:

Píseň Čechů r. 1850


Zle, matičko, zle!

Švarcemberci zde:

jeden, ten je jenerál,

a druhý je kardinál;

zle, matičko, zle!

karel3

06. 07. 2020

Martin23
"https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8"

Rozdíl:
V USA mohou lidé svobodně a beztrestně kritizovat, vystupovat proti, hovořit o chybách a zločinech vlády USA.
Když se o něco podobného někdo pokusí v Rusku, tak ho papaláši nechají zavraždit.

karel3

06. 07. 2020

Martin23
"Kadliku chápeš vůbec, co se kolem tebe děje?"

Pro mě důležité:
Po 44 letech (1945-1989) úpadku Československa skončila vláda "slovanského živlu" komunistické lůzy.
Československo 1935, 12. nejvyspělejší země na světě (6,5 mil. "československých", 3 mil. německých spoluobčanů,...) .
Československá socialistická republika 1989, 48. místo ve světě.
Po 21 letech (1968-1989) skončila vojenská okupace Československa Sovětským svazem.
Z hranice s normálním světem zmizely 3 ploty z ostnatého drátu, samopalníci a psi zabijáci.
Již 30 let žiji svobodným, plnohodnotným životem občana planety Země a Evropana.

Dokud budu žít,udělám vše, aby se už nikdy nevrátila vláda mrzké lůzy i chudobinec a hlupákov ruského typu.
Všichni členové KSČ do roku 1989 mají u mě doživotní vroubek za 25 let života v socialistickém koncentráku.
Ruské okupanty nejen Československa nejlépe vystihl Karel Havlíček Borovský ve své knize "Obrazy z Rus" (1846): Lžou, kradou a jsou cítit pižmem. :joy:

Československo vzniklo 18.října 1918 v USA přijetím Washingtonské deklarace a tato přátelská tradice pro mě bude trvat do smrti. :thumbsup::flag_cz::flag_us:
Prostě pohoda jazz, vlastně rock. :slight_smile:

karel3

06. 07. 2020

Martin23
"Prezidentský kandidát Ron Paul - Libertariánská strana
Republikánská strana"

Skutečnost:
Ron Paul americký lékař a libertariánský politik v důchodu.
Bývalý kongresman za Republikány ve funkci (1976-1977, 1979-1985, 1997-2013) za stát Texas.
Celkem třikrát se neúspěšně ucházel o post prezidenta Spojených států 1988-2012.

Jinak velmi zajímavý a individuálně zaměřený politik
Mimo jiné:
- Podporuje zrušení daně z příjmů fyzických osob.
- V rozpočtu Spojených států by podpořil úpravy, které by vedly ke konci přerozdělování bohatství ve prospěch střední a nižší třídy.
- Je pro legalizaci marihuany a práva na vlastnění zbraně.
- V zahraniční politice preferuje neutralitu USA.
- Preferuje suverenitu své země jako národního státu a je zastáncem vystoupení USA z OSN.
atd. :slight_smile:

Martin23

06. 07. 2020

Kadliku chápeš vůbec, co se kolem tebe děje?
https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

Martin23

06. 07. 2020

Prezidentský kandidát Ron Paul - Libertariánská strana
Republikánská strana

Skutečně zajímavý rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=DkaKPEoW3ZI

Martin23

06. 07. 2020

"Trumpův raketový útok nebyl žádný raketový útok. Šlo pouze o lehký demonstrativní čin.
Bylo vystřeleno přes 70 raket Tomahawk, které stojí 1 až 1,5 milionu dolarů za kus.

Takže milí diskutéři. 105 střel nebyl raketový útok, ale demonstrativní čin. To pak již o bombardování Srbska můžeme hovořit jako o humanitárním bombardování.
https://www.youtube.com/watch?v=jXvGvCTqog0
https://www.youtube.com/watch?v=JgIkxDgaFcs


K chemickým útokům asi tolik:
https://www.youtube.com/watch?v=a2vzSlMrWP0
https://www.youtube.com/watch?v=BhiI9vZVsPk
https://www.youtube.com/watch?v=DkaKPEoW3ZI
https://www.youtube.com/watch?v=A7J7PRgiLyA

Bohumír Kodýtek

06. 07. 2020

Putler je jako Hitler -oba měli (mají) "zázračné" zbraně - V1,V2 atd . Putler jich má nepočítaje a ani trochu neblufuje. Kdyby raději přestal lhát a staral se o svůj stát , obyvatele a nedělal zlo po celém světě. Úsilovně pracuje na tom aby dopadl jako Hiler a jemu podobní zločinci.

karel3

06. 07. 2020

Martin23
"Ale je to důsledek rozšiřování NATO na východ, kdy se po období asi 10 let, kdy byl relativně klid, stala Evropa znovu plánovaným bojištěm."


Všichni normální lidé se chtějí chránit proti ruským okupantům.
Pobaltí by mohlo vyprávět o roce 1940. Československo o letech 1945-1991 a pod.
USA nezačaly 2.světovou válku v Evropě, ale dva slavní spojenci, nacistické Německo a Sovětský svaz okupací Polska 1. a 17. září 1939. Však také vítězství náležitě osalavili společnou vojenskou přehlídkou 22.září v Brestu-Litevském. Následovalo napadení Finska 30.listopadu 1939 a 14.12.1939 vyloučení Sovětského svazu z tehdejší Společnosti národů.
USA nebyly nikdy ze Společnosti národů vyloučeni.

Ruští primitivové ve 21. století nerespektují hranice Gruzie, Ukrajiny a pod. Proto se my Evropané musíme proti primitivním hordám z Východu společně spojit a chránit.
Co dělají zdivočelí Slované na Východě a Jihu je mi jedno do chvíle, než vystrčí pracky se zbraněma k sousedům.
Není nic směšnějšího, než chytrolín žíjící v teple a blahobytu EU, pod ochranou NATO, který tady opěvuje ruské zbraně, bagatelizuje ruskou agresi a vyznává ruské hodnoty.
Možná ovšem, že Martin23 je ruský věrozvěst z nějaké trolí farmy na Urale. :joy:

ROBO

06. 07. 2020

Martin23 - opět nehorázně a otevřeně lžete .

cituji vás : "Trumpův raketový útok dopadl naprosto katastrofálně" . Moc dobře víte že se o žádný raketový útok nejednalo . Šlo pouze o lehký demonstrativní čin , který Russku ohlásili několik hodin dopředu , aby se něj mohli připravit . přesto mnoho střel PVO prolétlo a splnilo úkol . V rálném konfliktu by Russká PVO byla po poušti rozházená jako špinavý hadry .
Šlo pouze o reakci na hrdinné Syrsko-Russké použití chemických zbraní proti Syrským dětem , aby si to příště rozmysleli . Což se povedlo .

A to že , autoritář Vučič neuznává Kosovo je sice hezký . Ale kdyby se ještě tak stejně morálně postavil k okupaci Krymu , což je mnohonásobně horší zločin

Martin23

06. 07. 2020

Radek Vašina Tak proč nám to nepřipomenete? Ona to je totiž naprostá debilita.

ROBO

06. 07. 2020

Cateye
Osobní dojmy , přání a výmysli není absolutně žádný střízlivý odstup . To je pouze lživá proruská propaganda bez důkazů .

Cateye

06. 07. 2020

ROBO:Zatimco Martin23 se na věc dívá na věc se střízlivým odstupem, vy se od své spalující nenávisti nedokážete odpoutat. Navíc se vyjadřujete jako nějaký třináctiletý puberťák. Chtělo by to trošku sebereflexe, protože takto zesměšňujete jen sám sebe... :slight_smile:

karel3

06. 07. 2020

Míla
"Naivní myšlenka, že by nám NATO v případě nějakého konfliktu "pomohla", je tak akorát přáním těch příprdníků."

Neznám nikoho na světě, kdo by chtěl umírat, nebo poslal umírat své syny za stádo srábků, kteří místo obrany rodné země zahodí flinty do žita (1938), radějí nechají celou výzbroj nepříteli (1939), nebo 20% dospělé populace vstoupí do strany kolaborantů s okupanty KSČ (1968 - 1989) a lemtajíc pivo kňourají, jak je v tom ostatní nechali. :face_vomiting:

ROBO

06. 07. 2020

Martin23
1.)
O výkonosti Russké PVO můžeme pouze jen spekulovat a ne ji jakkoli vyzdvihovat . Russko samo moc dobře ví že bez kvaliní letecké podpory , vyspělé elektroniky apod. to žádná hitparáda nebude . A vtěchto všech odvětvích Putleristán absolutně tragicky zaostává . Proto jí nikdy nenasadí aby mohla být konfrontována s vyspělým protivníkem a zjistilo se že císař je nahý . Proto i v Sýrii si USA , Izrael , Turecko .... můžou dělat co chtěj . Což je v Iráku a Afganitánu nemyslitelné . Holt žřejmě lepší PVO .
2.)
To s tím Srbskem jste myslel doufám pouze jako nemístný vtip . Srbsko po zkušenostoch s agresivitou Russka a jeho okupaci zpřáteleného národa na ukrajině už dávno míří jiným směrem . podobně jako např, Bělorusko .

https://www.natoaktual.cz/v-mediich/srbsko-a-nato-rozsiri-spolupraci-v-ramci-akcniho-planu.A181228_143108_na_media_m02

https://www.businessinfo.cz/navody/srbsko-vztahy-zeme-s-eu/


Jo , ten zakrslík z Kremlu si to dokáž rozje....bat i s posledníma kamarádama co mu na světě zbyli . A Srbové se paradoxně raději zbližují s národy co je nedávno bombardovali , než s fašistickým Russkem .

Naopak , kdyby se USA chovali tak jak vy tvrdíte - jako Russko - tak už se dávno mohli nechat pozvat na Ukrajinu , Gruzii , pobaltský ztáty .... a mají tam svý základny . Jestě by jim rádi platily že je ochrání před nenažraným Russkem . Ale USA není Agresivní okupantský Russko , který je jim navíc , jakožto celýmu NATu u zadele .
3.)
Schopnosti S-400 v F-35 ani nemá cenu rozebírat . Tady je S-400 absolutně bez šance . PVO , která je pouze upgradem technologíí ze 70.let a musí zářit na stovky kilometrů jako maják aby měla nějaký smysl , je snadným krmivem pro stroje 5.gen . . Těm stačí se přiblížit poze na bezpečnou vzdálenost vypálit a vyřadit jeden z mnoha extrámně složitých systémů a je z PVO materiál pro kovošrot . (radarové stanoviště , velitelské sta. ,raketové sta. , Pancir , Tor............)

Míla

06. 07. 2020

Ať je to jak chce, z toho všeho vyplývá, že RF se soustřeďuje hlavně na obranu a ne na útok,
jak toho mají američané a jejich příprdníci plnou hubu. Nedá se to ovšem říci o NATO. Cpe se,
kam může. Ani velmoc, jako je Amerika, nemůže bez cizích peněz utáhnout cca 800 vojenských
základen, které má umístěné po celém světě. Údajně na obranu demokracie! RF na útok nemají ani pomyšlení, protože jsou ještě vyšťávení z rozpadu SSSR, a nejen proto. Naivní myšlenka, že by
nám NATO v případě nějakého konfliktu "pomohla", je tak akorát přáním těch příprdníků. Obě velmoci se v minulosti nadělali dost škod v Evropě, i jinde. Ale USA dnešní politikou koná a myslí
jen a jen na sebe. Vyvoláváním konfliktů v arabských zemích to jen dokazuje.

bond

06. 07. 2020

No jo rusáci, ty jejich deb**** žvásty....ve skutečnosti ty jejich zbraně neskutečný šrot:smile:

astor

06. 07. 2020

Chtělo by to vyzkoušet v praxi, milí NATisti. Kdo z vás to zmáčkne jako první a pak na multikáře vyjede do pole?

karel3

06. 07. 2020

Každý týden alespoň jednu pohádku o ruském zázraku. :joy:

Martin23

06. 07. 2020

Těžko lze o S 500 mluvit jinak než formou spekulací. Evidetně ale bude mít lepší vlastnosti než S 400.

Faktem je, že RF má bez pochybností nejlépe propracovaný a nejvýkonnější pozemní systém PVO, který je již dnes schopen zásadním způsobem eliminovat jakýkoliv útok na RF. Navíc je tento systém postaven na extrémní mobilitě.

Když si uvědomíme, že již dnes mají v Kaliningradu a na Krymu S 400 schopné dohlédnout 600 km na území protivníka, že mají Iskandery a Kalibry schopné zasahovat většinu evropského prostoru, že mají Bastiony, které kontrolují celé Černé moře,Baltské moře a pobřeží Barentského moře, je to síla.

S 500 pak bude schopna zvýšit nejen sestřelovat ve větších vzdálenostech, ale také dohlédnout dále do střední Evropy.

Pakliže se pak USA budou dále nemístně tlačit na hranice RF, je zde možnost umístit PVO série S i v Srbsku.
S 400 v Sýrii má pod plnou kontrolou i Incirlik v Turecku. To je evidentně jeden z důvodů, proč se Rusové nechali zatáhnout do bojů v Sýrii. Asymetrická reakce na rozšiřování NATO na východ. Stačí dovést toto zařízení a hodnota jedné z klíčových základen NATO ve vztahu k Rusku je hrubě snížena.

Také bych nezapomínal na systémy Samarkand.
Ruští analytici řadí Samarkand k „nejvyšší úrovni“ současné technologie radioelektronických zbraní, které mají „umlčet všechno, co září“.

Orientační dosah:

S 400, Iskander, Bastion
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iskander-Kaliningrad-Crimea-Khmeimim.png

Iskander a Kalibr
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iskander-Kaliningrad-Crimea-Khmeimim.png

Předpokládaný S 500
https://militarywatchmagazine.com/article/russia-s-new-s-500-hypersonic-missile-system-could-break-western-air-power-expanded-a2ad-zone-a-significant-game-changer-in-europe

Schopnost radarového dohledu S 400 a s 500 je pak ještě větší.

A jen taková technická závěrem. Pakliže se spekuluje o F 35 jako zabijákovi ruské PVO lze konstatovat tohle. F 35 při zachování vlastnosti stealth má omezenou nosnost zbraní. 4 rakety vzduch - vzduch nebo 2 rakety vzduch - země. Pracuje se na rozšíření kontejneru na +2. No a má omezený dolet.
Pakliže vůbec nebudu spekulovat o schopnostech PVO zasáhnout proti těmto letadlům, tak jedno je jisté. Díky Kalibrům a Iskanderům by se tahle letadla neměla kam vrátit.
Což je také zajímavý fakt.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací