EXCALIBUR
CZUB
CZUB

1938 - rok, kdy naše národní hrdost utrpěla těžkou ránu

 18. 12. 2014      kategorie: Vojenská historie      2 komentáře
Přidat na Seznam.cz

V roce 1938 byla naše armáda na velmi vysoké úrovni co se vojáků, výstroje i výzbroje týká. Měli jsme špičkové tanky (např. Lt. vz.38), špičkové zbraně (např. lehký kulomet vz. 26 nebo těžký kulomet vz. 37) a morálka českých vojáků byla bojová.

Avšak poté, co nás naši angličtí a francouzští "spojenci" nechali ve štychu, došlo k rozhodnutí se nebránit a bez boje vpustit německý Wehrmacht do naší republiky a umožnit tím nejen bez ztrát zabrat svobodnou zemi, ale také se kvalitně vyzbrojit českými zbraněmi/technikou pro nadcházející 2. světovou válku.

Podívejte se, jak by mohla vypadat naše obrana v roce 1938, kdybychom se bránili.

NIKDY NEZAPOMENEME!


Video: Obrana naší vlasti 1938 / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

apache159

26. 12. 2014

Proto dnes držím palce Ukrajincům... my jsme jako národ za svoji zemi nebojovali, akorát si dnes hrajeme na nějaký "kdyby...", zatímco oni bojují a umírají za svoji zemi a její hranice, jaké jsou uvedeny v mapě. Snad nebudou předhozeni tak, jako jsme byli my. Že takový krok nenasytí touhu po znovuobnovení říše/impéria/svazu, to už je odzkoušeno. Nejhorší je, když nějaký stát začne napravovat historické křivdy, ať už skutečné či údajné, vždy to vede jen k dalším křivdám a mnoha mrtvejm.

Trol_Namesicny

23. 12. 2014

Chtěl bych jen k úvodnímu odstavci podotknout, že LT. vz. 38 jsme v roce 1938 neměli, měl být teprve dodán. Ve výzbroji byly LT. vz. 35

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací