EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

AKCE: Pocta padlým vojákům

 08. 07. 2014      kategorie: Události      4 komentářů

Chcete udělat alespoň drobnost pro naše padlé vojáky v Afghánistánu? Pojďte společně s námi zapálit svíčku, položit kytici, vlajku nebo jinou drobnost k Památníku československých zahraničních vojáků před budovu Generálního štábu Armády České republiky.

pieta_00
Foto: Upřímnou soustrast všem pozůstalým

Každý zájemce má možnost vzdát hold padlým českým vojákům před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí. Zapálit svíčku nebo třeba jen chvilku postát můžete na malém prostranství u Památníku československých zahraničních vojáků. Prostranství se nalézá napravo od vchodu do budovy Generálního štábu.

Pojďme prokázat úctu našim vojákům, tedy těm, kteří přísahali bránit Českou republiku a nás všechny. Za Armádní noviny zde bude v 18:00 položená kytice růží.

pieta_01
Foto: Budova Generálního štábu a Památník československých zahraničních vojáků. / MO ČR

Umístění Památníku československých zahraničních vojáků na mapě.

Budeme rádi za vaše fotky z místa, které obratem zveřejníme na naší FB stránce.

pieta_02
Foto: První svíčka s kyticí je již na místě

DŮLEŽITÉ! Poprosíme všechny příchozí, aby svíčky a další předměty pokládaly výlučně kolem památníku, a to tak, aby chodci mohli projít mezi metrem a stanicí tramvaje i budovou Generálního štábu. Akce je již nahlášená Městské policii Praha.

pieta_03
Foto: Uctít památku vojákům můžete i doma

Zdroj: Armadninoviny.cz

 autor: Redakce

Komentáře

kraxon

10. 07. 2014

Shifty: Koukl jsem na ten odkaz. Na ty sr.čky nemá cenu reagovat. Nejsem nepřítel Ruska, v řadě věcí s Ruskem spíše sympatizuji nebo aspoň chápu jeho postoje ale myslím, že o naše č e s k é vojáky by si neměli otírat huby.

kraxon

10. 07. 2014

Dnes jsem byl v Praze, u památníku jsem postál se smeknutou čepicí i na svíčku došlo. To je to nejmenší co můžeme udělat. Čest jejich památce !

Shifty

09. 07. 2014

Dobrý den, Rád bych jen poukázal na FB stránky Přátelé Ruska v ČR. Způsob, jakým se tam vyjadřují o našich padlých vojácích je krajně nevhodný a myslím si, že je potřebné na něj upozornit. Nedávno se tu již jeden takovýto incident řešil a myslím si, že i zde by bylo dobré nějakým způsobem zareagovat. Jedná se o tento konkrétní příspěvek: https://www.facebook.com/groups/pratele.ruska.v.cr/317707618394048/?ref=notif&notif_t=group_comment_reply Upřímnou soustrast rodinám padlých.

DJDenda

08. 07. 2014

Zítra jedu do města tak koupím svíčku a zapálím ji :)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.