EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Arnold Schwarzenegger sloužil jako tankista, kvůli kulturistické soutěži ze služby utekl

 30. 07. 2020      kategorie: Události      5 komentářů

Arnold Schwarzenegger je kromě oblíbeného akčního hrdiny a špičkového kulturisty i bývalý voják. Ve svých 18 letech sloužil jako řidič tanku. Kulturistika však byla jeho vášní, a tak se kvůli soutěži vykradl ze základny a odjel bez dovolení. 

tank_01
Foto: Arnold během svých mladých let sloužil jako řidič tanku | creenrant.com

„Arnie“ se narodil 30 července 1947. Jeho otec sloužil jako policista a mimo jiné bojoval v druhé světové válce. Arnoldův otec byl vysoký a statný muž. Nutil malého Arnolda do sportu. Díky tomu se dostal do fotbalového družstva. Během jednoho tréninku vzal trenér fotbalového týmu své žáky do posilovny. Tehdy čtrnáctiletý Arnold vzal poprvé do ruky činky a do posilování se zamiloval. 

Psali jsme: To se může stát snad jen u nás

V Rakousku je zákon, který nařizuje mladým mužům po dovršení osmnácti let absolvovat roční vojenskou službu. Vojna Arnolda vždy lákala, proto se přihlásil již v sedmnácti letech. To běžně není zcela možné, avšak Arniemu tehdy pomohl jeho otec, který využil své kontakty z policejní i vojenské služby. 

tank_03Foto: Arnold během svých mladých let sloužil jako řidič tanku | creenrant.com

Mladý Arnold tak byl zařazen jako řidič tanku. S náročným výcvikem neměl žádný problém, považoval ho za neustálý trénink. To byl také důvod, proč do armády chtěl vstoupit. O Arnoldovi se ovšem nedá říci, že by byl příkladným vojákem. Byl velmi tvrdohlavý a nic ho nezastavilo při cestě za svými sny. Když se dozvěděl, že se ve Stuttgartu koná juniorská soutěž v kulturistice, nesměl tam chybět. Dle předpisů požádal o propuštění, to mu ovšem bylo zamítnuto. To Arnieho nemohlo zastavit, tak se jednoho dne vykradl ze základny a naskočil na vlak do Stuttgartu, čímž se dopustil dezerce. 

Psali jsme: Rarity zbraňové amnestie: Tank T-34 nebo puška, kterou "zcizil" jelen

tank_02
Foto: Arnie a jeho vlastní tank M47 Patton s číslem 331 | creenrant.com

Soutěž nakonec vyhrál a vrátil se zpět na základnu. Velící důstojník samozřejmě neměl z útěku radost. Nařídil umístit Arnieho na sedm dní do vězení. Byl však propuštěn již po třech dnech, když důstojník zjistil, že Arnold soutěž vyhrál. Následně mu bylo umožněno s sebou v tanku vozit činky a tak Arnie mohl cvičit během každé volné chvíle. Na další soutěže už jezdil oficiálně pod armádou Rakouska. V roce 1965 povinnou službu dokončil a byl se ctí propuštěn.

Arnold na „svůj“ tank nezapomněl. V roce 1991 kontaktoval armádu Rakouska a chtěl tank M47 Patton, ve kterém sloužil, odkoupit. Rakouská armáda mu jej nakonec darovala. Musel zaplatit „pouze“ v přepočtu půl milionu korun za převoz do USA. Jednalo se o tank s číslem 331, tedy přesně ten tank, který Arnie během své služby řídil.

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

David Boroš

09. 01. 2021

odesel o rok driv, tankani meli vojnu na 2 toky

bond

30. 07. 2020

Nevím jak to bylo v rakouské armádě , ale německé armádě ke konci 60 let měli vojáci dlohé vlasy povoleny.

KRD

30. 07. 2020

Tak v 18ti nebyl ještě tak "velký", ale stejně byl podle mě dost vysoký (188cm)...

Martin23

30. 07. 2020

Žil jsem v domnění, že i na tankistu musí mít člověk správné tělesné dispozice.

Jura

30. 07. 2020

Taková bedna jako Arnold v tanku? Muselo mu tam být docela těsno.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací