EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Batoh, co vám zachrání život

 17. 02. 2016      kategorie: Survival      0 bez komentáře

Požár ve 20. patře? Nevadí. Nový záchranný systém SkySaver umožňuje nyní každému jednotlivci s maximální váhou nosnosti až 135 kg slanit se až z 80 metrů rychlostí 1-2 metry za sekundu. To už je docela šikovný batůžek, co může zachránit život.

pozar_panelak_01
Foto: Šikovný batoh co může zachránit život

Toto přenosné a lehce použitelné zařízení bylo vyvinuto předními experty na bezpečnost, požárními hasiči, obrannými složkami a inženýry v USA. Každé zařízení je před prodejem testováno a je také certifikováno ASTM a ANSI pro zařízení pro evakuaci. K použití si stačí nasadit baťoh na záda, zaháknout galvanizované ocelové lano (odolné proti požáru dle ASTM standardů) na předem nainstalovanou kotvu a začít se slaňovat.

Psali jsme: Jak dlouho dokážete přežít v případě krize?

pozar_panelak_02
Foto: Ukázka použití batohu v praxi

Celý batoh se zařízením váží 8-12 kg, podle délky a varianty zařízení. Nespornou výhodou je fakt, že v rámci použtý batohu není potřeba asistence 2. osoby. Vše je vymyšleno tak, aby evakuaci zvládla 1 osoba samostatně.

pozar_panelak_03
Foto: Batoh je univerzální s nosností až 135 kilogramů

Psali jsme: Jaké vybavení si vzít do přírody? Díl 2. Jídlo a voda

Produkt je možné zakoupit v eshopu paralyzery-vychytavky.cz za cenu od 25.000 do 35.000 Kč včetně DPH, podle varianty zařízení. Je to celkem dost, ale lidský život má zřejmě mnohem vyšší hodnotu.

pozar_panelak_04
Foto: Certifikovaný záchranný systém SkySaver

Pokud tedy bydlíte/pracujete ve vyšších patrech budov, zauvažujte nad svým bezpečím v případě požáru či jiné události při které nebudete moci opustit místnost klasickým způsobem.

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací