EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Britský voják utopil bojovníka Islámského státu v kaluži

 02. 07. 2017      kategorie: Události      0 bez komentáře

Členové britské elitní jednotky SAS nedávno v severním Iráku předvedli opravdu husarký kousek, když se ubránili přesile cca 50 bojovníků ISIS jen s noži v rukách poté, co jim došla munice.

Událost se podle deníku Daily Mail měla stát v blízkosti iráckého města Mosul (provincie Ninive), když se Britové vraceli z průzkumné mise na sběr informací. Záhy byli vojáci napadeni početnou skupinou příslušníků ISIS, kterým se podařilo Brity obklíčit. Po čase vojákům došla munice a ti stáli před rozhodnutím co dál.

Nakonec se rozhodli v boji pokračovat jen za pomocí nožů, okolních předmětů a brutální síly. Někteří vojáci použili své zbraně jako kyje. Jednomu vojákovi se dokonce podařilo nepřítele utopit v kaluži a dalšího příslušníka ISIS eliminovat hozeným kamenem do obličeje.

Psali jsme: Krvavá bitva o Bastogne - 101. výsadková divize a jejich „nejdelší zima v životě“

Ačkoliv se to zdá být neuvěřitelné, moment překvapení a brutalita útoku vojáků byla tak ohromující, že se zbytek příšlušníků ISIS rozutekl. Vojáci moc dobře věděli, že padnout do zajetí by pro ně znamenalo jistou smrt, které by předcházelo bolestivé mučení, proto se rozhodli pro výše zmíněný šílený protiútok.

Po bitvě, která celkem trvala asi 4 hodiny, zbylo na bojišti 32 těl příslušníků ISIS. Členové SAS pak museli urazit ještě 8 kilometrů, kdy narazili na kurdského spojence, který vojáky zavedl zpět na základnu.

Kromě 2 postřelených vojáků, kteří museli být hospitalizováni, jednotka neutržila žádné ztráty nebo těžká zranění a zbytek skupiny se vrátil zpět do služby již po 2 dnech.

Psali jsme: Teror se mění, střílet musíme my sami, míní elitní instruktor sebeobrany Pavel Černý

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací