EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Bývalý policista, Derek Chauvin, byl shledán vinným za vraždu George Floyda

 04. 05. 2021      kategorie: Události      26 komentářů
Přidat na Seznam.cz

V minulém týdnu proběhl soud, v němž porota shledala vinným bývalého policistu Dereka Chauvina, který byl shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby. O délce trestu se bude teprve jednat. V krajním případě mu hrozí až 40 let vězení.

shutterstock_381308833
Foto: Bývalý policista byl shledán vinným ve všech bodech obžaloby (ilustrační foto) | Shutterstock

V pondělí 19. dubna začal v Minneapolisu velmi sledovaný soudní proces, při němž byl shledán vinným bývalý policista Derek Chauvin. Ten byl souzen za vraždu George Floyda, který zemřel při policejním zásahu loni v květnu.

Chauvin byl shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby – vraždy druhého stupně, vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Dvanáctičlenná porota, skládající se z šesti bělochů a šesti příslušníků etnické menšiny, se jednohlasně shodla na Chauvinově vinně. Jednání poroty trvalo více než 10 hodin. Soudce porotě doporučil, aby byl případ posuzován podle skutečností vyřčených v soudní síni a nenechali se ovlivňovat informacemi z médií. Porota se tak opírala o výpovědi 45 svědků, k dispozici byly také fotografie a video záznamy.

Chauvinovi bylo zamítnuto propuštění na kauci, ten zůstává tedy i nadále ve vazbě. O výši trestu se bude rozhodovat později. Obžaloba tvrdila, že Chauvin přímo zavinil Floydovu smrt svým lehkovážným jednáním. Obhajoba se bránila tím, že se Chauvin pouze snažil dostat pod kontrolu výrazně silnějšího muže, který byl navíc pod vlivem drog.

Celý incident začal tehdy přivoláním policie na šestatřicetiletého George Floyda, který se pokusil v obchodě zaplatit falešnou bankovkou. Podle policie se Floyd vzpouzel a bránil se zatčení, strážník byl tedy nucen použít surovější zacházení. Policista po zpacifikování klekl Floydovi na krk a ten po devíti minutách upadl do bezvědomí. V nemocnici následně zemřel.

Obhajoba se snažila poukázat také na fakt, že podíl na Floydově smrti měl oxid uhličitý z výfuku nedaleko zaparkovaného auta a v neposlední řadě také drogy. I přesto se porota nakonec jednohlasně shodla na tom, že je Chauvin vinen. Podle některých sledujících se jednalo spíše o politický proces a o rozsudku bylo rozhodnuto již předem. Rozhodnutí o trestu oznámí soudce nejdříve za dva měsíce, do té doby může obhajoba podat odvolání.

CENOVÉ BOMBY (310)

Komentáře

czert

11. 05. 2021

Verit tomu ze onen rozsudek je spravedlivy a soudce byl nezaujaty, muze jen naivni a slepy clovek.
Vezmete v uvahu ze soudce vydal onen rozsudek v situaci kdy
1. Venku stal dav ktery uz zpusobil skody za 2 mld usd pojistenych skod a 150 nepojistenych.
2.onen dav dal jednoznacne najevo, ze pokud nebude vinen okamzite zacnou nicit a pacgat nasily
3.dokazaly odhodlani naprosto znicit, nejen profesne, kohokoliv kdo rekne nebo udela neco co se tomu davu nelibi

czert

06. 05. 2021

Kaja
No jo, kdyz nejsou argumenty..

karel3

06. 05. 2021

czert
Dříve, než se začneš montovat do Ameriky, tak se raději nauč psát česky. To bych viděl jako prioritu. Nevím jak ostatní, ale luštit tvoje texty mi připadá, jako ztráta času.

czert

06. 05. 2021

Kaja
Velmi vtipne ze si zminil ono video. Vifel si ho ? Vyborne.
A ted si najdi prvni clanky o tom, jak byl svaty george kirby pacifikovan.
Ze se video a ony clanky uplne rozchazeji ? Jak je to mozne ?
A od tech samych zprav, co rikaji ze za to mohl jen policajt a ne drogy.
Vis jaky je paradox u blm svatych ?
Ze naproszo kazdy jejich svaty je profesionalni kriminalnik.
Dokonce tento tyden zazily blm blamaz, kdy dokazali ze sou profesionalni rasisti.
A to ten, ze blm zase zorganizovala rally, kdyz jeden clovek byl obet policejniho zakroku.
Ale hned se zpakovaly, jakmile zjistili ze obet je beloch.
Holt u rasistu z blm policajti mlati jen cernochy, nikdy vsechny stejne.
Az si mxsl ze john rambo byl cernoch.
Jo a ten clanek najdes u nyp.

czett

06. 05. 2021

Kaja
Sokazes pochopit rozdil mezi ztizenym dychanim a omezenim okysliceni krve ?
Kdyz to reknu jinak, pokud si jen tak lehnes na bricho, bez kphokoliv na zadech, tak uz mas taky ztizene dychani. Klidne si to over

A vsimni si, ze se vyhnul tomu jak mel okyslicenou krev. Proc ?

Navic cnn nejde verit, schvalne si vyguglzj fotku a vide kde repirter cnn doslova stoji pred horici budovou - obchdem - a doslo rika ze. Je to mirumilovny protest.
A pak samozrejme spojeni mostly peacefull se stalo popularni mezi satirickymy pirady kde popisovaly jakekoliv nasily, vcetne valky.

czert

05. 05. 2021

Kaja
Mel sem te za inteligenta, byt nacka, ale prece co se tyk inteligence, k tomu lepsimu.
Ale tim co si napsal si u me dost klesl.

Asi nejsem pravnik, tak sem mu obhajobu delat nemohl.

A zkus se trochu zamyslet, myslis si ze by nejlepsi pravnik sveta dokazal slanskeho v 50s zschranit ?
Skutecne sem si myslel ze si chytry a ne zaslepeny ideolog.

Bono

05. 05. 2021

K3
..nu což.. co jsem hledal už najít z nějakýho důvodu nedokážu a víc času tomu dávat nebudu, tudíž už se nemam o co opřít... Takže ať si to tam vyřeší podle jejich nejlepšího vědomí a svědomí, k tomu jim dopomáhej........co já vim, třeba Harry Potter...=)
Názor na to mám svůj, právě podle videí (jak z dotyčný situace tak i úryvků od soudu) a praktických zkušeností s podobnýma vyfetlama si - i bez dotyčných e-stranek - myslim, že to tam tak trochu hapruje ... obzvlášť v kombinaci celkovýho humbuku kolem toho. Tady se to stejně nevyřeší, tak budem doufat že soud je v tomhle případě fér. Ať má pravdu kdokoli

karel3

05. 05. 2021

Bono
"tak ještě jednou.... to že se POLITICKY NEHODÍ aby dobrodinný(tzn. černý) feťák umřel na fet,..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podívej se, chápu, co vše se dnes v USA politicky nehodí a obrovsky mě to mrzí, kam to v této chvíli vedou.
Na druhou stranu, policajti a právníci drží většinou při sobě a kdyby měli hmatatelný důkaz, že byl zfetovanej do bezvědomí, tak by to použili na obhajobu kolegy. Vzhledem k tom, že se obhájce vymlouvá na výfukový plyny a kdovíco ještě, tak je jasný, že vaří z vody a nikdo toho Chauvina neosvobodí. Nakonec, mají video z celého zásahu. Tak není o čem debatovat. Kdyby mu dali klepeta a nechali ho válet po chodníku, tak by to byla jiná. Tady žádná spiklenecká pohádka nepomůže.

Bono

05. 05. 2021

tak ještě jednou.... to že se POLITICKY NEHODÍ aby dobrodinný(tzn. černý) feťák umřel na fet, ale náhodou se to hodí do boje proti "policejní brutalitě", neznamená, že to tak nutně musí být... Vrtěl se na všech dostupných videích dost na to, aby problém nešel čistě z tlaku policistů na hrbu. Stráknu kde byla vypsaná (ofocená) komplet přehlídka špičkových materiálů v krvi toho čokoládovýho bojovníka za pravdu, lásku a pacifistické zítřky mi kupodivu už nejde nalézt, zmínka o smrtelně nízkým množství kyslíku tam jaksi nebyla - záhada, asi to bylo cenzurováno. Ale v USA se nezamlčuje, nefixluje, nedělá se nátlak na skupiny obyvatel ani na jednotlivce, nikdy se nic neupravuje, nedělají se podvody a vždy je tam vše duhové, voňavé a hlavně demokratické ve prospěch většiny, takže se tam asi ani necenzuruje, ale pouze fackcheckuje! Skutečný ráj to na pohled, už aby tu bylo jako tam, beránků na obětování je tu dost.

karel3

05. 05. 2021

Bono
"Ale v tomhle má czert pravdu... To že se politicky nehodí aby dobrodinný(tzn. černý) feťák umřel na fet, ale náhodou se to hodí do boje proti "policejní brutalitě", neznamená, že to tak nutně musí být..."
-------------------------------------------------------------------------------------
Co je v lékařské zprávě?
Udusil se v důsledku smrtelné dávky jak píše czert ?
Předpokládám, že by ji obhájce použil jako důkaz nevinny č.1.
V opačném případě Bono a czert mají důkazy o falšování lékařské zprávy a lhaní lékařů.
Tak sem s nimi.

"Chicagský lékař Martin Tobin ve čtvrtek u okresního soudu v Minneapolis vypověděl, že George Floyd zemřel na následky nízké hladiny kyslíku v krvi poté, co ho obviněný policista Derek Chauvin přitiskl k zemi, klečel mu na krku a ztížil mu dýchání. „To způsobilo poškození jeho mozku a také to způsobilo arytmii PEA (stav, kdy je na EKG přítomna elektrická činnost srdce, ale tato činnost není doprovázena srdečními stahy, pozn. red.), která způsobila srdeční zástavu,“ cituje vystoupení lékaře Martina Tobina stanice CNN."
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lekar-promluvil-floyd-byl-ve-sveraku-zemrel-kvuli-nedostatku-kysliku-149986

Bono

05. 05. 2021

InternetovýTeoretik3
Ale v tomhle má czert pravdu... To že se politicky nehodí aby dobrodinný(tzn. černý) feťák umřel na fet, ale náhodou se to hodí do boje proti "policejní brutalitě", neznamená, že to tak nutně musí být...
Kdybys místo permanentních plků o slovanech - což je ptakticky ve 100% mimo téma článků - se zvednul od PC a šel si to jako každý správný nadčlovek vyzkoušet v praxi s někym trochu zběhlým v oboru, zjistíš že tu plácáš čokopomazánku.....opět. V podstatě se v tomhle případě dopouštíš toho co ti strašní SLO-VAA-NII a čecháčci a nevim na co ještě si tu pořád stěžuješ - prostě kecáš do věcí do kterých evidentně nevidíš.=o

karel3

05. 05. 2021

czert
Já si myslím, že tvé zkušenosti a znalosti tady nejsou dost doceněný. Vlastně se divím, proč od začátku nesedíš v Minneapolis a nejsi hlavní odborný poradce obhajoby Dereka Chauvina.

czert

05. 05. 2021

Kaja
Ano mam pristup k zakulisnim informacim a tem se rika zkusenosti se obranou, fcs a precteni pitevni zpravy.

czert

05. 05. 2021

Kaja
A pokud me neveris, pozaej nekoho, at ti klekne na krk at si to nasimulujes a garantuji ti, pokud by ti omezil kyslik tak si do minuty v bezvefomi, do 2 pokud by to delal blbe.
Cili kdyz budes rvat 9 min, tak kyslik rozhodne omezeny mit nebudes.
Pokecej si s nekym kdo trenuje sebeobranu.

czert

05. 05. 2021

Kaja
Aha, tak jo...oni ho tak dusili tim klecenim, ze mel v krvi vic kysliku nez clovek co npsi 2 reusky.
Evidetne si necet pitevni zpravu, nebo ti nikdo nevysvetlil co je tam napsano a co je normalni.
Skutecne klecenim na krku - a omezenim pristupu vzduchu/kysliku svaty fetak a kriminalnik george kirby nezemrel.

czert

05. 05. 2021

Martin
No, ted me jen vysvetli prot ti svetovladci chteji v celem svete marxismus (leninismus).

karel3

05. 05. 2021

czert
"Ne, zadna vrazda to nebyla, byl tp zcela normalni policejni zakrok, ktery vedl ke smrti jen proto, ze george mel v tele smrtelnou davku fenalynu."
--------------------------------------------------------------------------------
Jak jsi přišel na tu "smrtelnou" dávku ?
Ty máš nějaký zdroj přímo v zákulisí ?

karel3

05. 05. 2021

czert
Když ti budu 9 minut klečet na krku a ty budeš lapat po dechu na co myslíš, že umřeš?
Na nedostatek kyslíku, nebo že sis vzal drogu?
Předpokládám, že policajt dostal dobrého právníka, ale evidentně se nemá o co opřít. Mají záznam, jak to probíhalo.

Keci o globalizaci a národních státech jsou zbytečné starosti dutých hlaviček, které mají mozečky menší než kur domácí.
Stačí se podívat na Okamurou a jeho soukmenovci tolik zaklínané Švýcarsko (s přímou demokracií), jak prosperuje, kolik tam žije národností a jak se pěkně domluví minimálně pěti jazyky. Německy, francouzsky, italsky, rétorománsky a anglicky.
Je to o inteligenci obyvatel.
ČR může být ráda, že chvilka nepozornosti většinově tupého stáda stačila k tomu, abychom se z postkomunistické lůzy vyšvihli bez větší námahy zpět do Evropy, kde před příchodem nacistů a komunistů Československo bylo. Bohužel už ne v té samé ekonomické pozici.

Martin23

05. 05. 2021

​Karel Bárta
Ten zákrok byl zpackaný, byl to kriminální čin jednotlivce. Klečet na spoutaném dlouhé minuty je problém, přestože nám zde rádobyodborníci povídali, jak to je bzpečné. Není.
Když někomu klekne 100 kilový chlap na hrudník, je to prostě znát a má to vliv na dýchání. Prostě se udusíte jako kdyby vás něco zavalilo.
Ale případ neměl být zpolitizován. Celé to bylo zneužito.

Martin23

05. 05. 2021

​czert
​No, aspon si ted amici zaziji komunismus a 50s leta csr, kdy se na zakon, pravo a spravedlivy proves kaslalo a delali se politicke procesy.

++++++++++++++++++++++

Tak to jsi napsal památnou větu.
Jen je problém s jejím vysvětlením.
ON TEN "KOMUNISMUS" TOTIŽ V USA IMPLEMENTUJÍ GLOBALISTICKÉ ELITY. TY ELITY, CO TAM DOSADILY BIDENA A HARISSOVOU, A TEDY TY, CO MAJÍ ZÁJEM NA ROZKLADU NÁRODNÍCH STÁTŮ. TY ELITY, CO ŘÍDÍ I EU.
Ano tyhle elity dělají v USA ten "komunismus", o kterém hovoříš.
A to je problém. Nejen v USA, ale i Evropě a také ve východní Evropě.

czert

04. 05. 2021

Kaja
Ne, zadna vrazda to nebyla, byl tp zcela normalni policejni zakrok, ktery vedl ke smrti jen proto, ze george mel v tele smrtelnou davku fenalynu.

A to, ze blm/antofa sou teroristi je taky pravda.
Vice nez 2 mld usd v pojistenych skodach a vic nez 150 mld nepojistenych nrjde povazovat za mirumilovne protesty.

Cateye

04. 05. 2021

Karle proč nás oblažujete svými moudry o slušných a pravdomluvných lidech, když podle toho jak jste se zde vyprofiloval, vás nelze považovat ani za pravdomluvného a už vubec ne za slušného člověka?

karel3

04. 05. 2021

"To co se děje v USA je šílené. Běloch střední třída to je druh na vyhubení.
BLM jsou teroristi."
---------------------------------------------------------------------------------
USA jsou proti ČR normální země.
Pravdomluvný, slušný člověk, nezloděj je v ČR vzácný druh. Slovanské stádo je opět oplácáno ruskými exkrementy ve kterých si libuje. Lež a sprostota se staly opět státní normou, jako v letech 1945-1989.
Pohled na zdejší většinu nabízí otázku: Jaké hrůzy může ještě zplodit, lépe řečeno vyzdvihnout ze svého středu slovanská většina uprostřed Evropy? :laughing:

"Ale ať již byli okolnosti zásahu jakékoliv - tedy například osoba pachatele, tak bohužel tohle byla vražda. "
-------------------------------------------------------
Souhlasím.

czert

04. 05. 2021

No, aspon si ted amici zaziji komunismus a 50s leta csr, kdy se na zakon, pravo a spravedlivy proves kaslalo a delali se politicke procesy.
Skutecne by me zajimalo, jak se obzalobe podarilo zarizit vrazdu, kdyz dle pitvy svaty zorz mel v krvi dost kysliku, cili nemohl byt dusen klecenim na krku.
To, ze neresili fenalxn v krvi, ktery zpusobuje potize s dychanim, je taky jasne.
A verit ze porota byla nestrsna...zvlast kdyz blm dalo jasne najevo ze jakykoliv jiny rozsudek nez vinen povede k niceni a vzpouram.....

bombero

04. 05. 2021

M23- S tím odškodněním bych souhlasil. Ale jen za podmínky, že odškodnění se i s celou rodinou vrátí ke svým kořenům, tj do afriky bez možnosti návratu....

Martin23

04. 05. 2021

To co se děje v USA je šílené. Běloch střední třída to je druh na vyhubení.
BLM jsou teroristi.

Ale ať již byli okolnosti zásahu jakékoliv - tedy například osoba pachatele, tak bohužel tohle byla vražda.
Ovšem to absolutně neodůvodńuje to, co se děje od té doby.

S příchodem fanatických slouhů globalsitů již padají v kongresu takové šílenosti jako odškodńování potomků otroků.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací