EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Bývalý voják z obchodního domu v El Pasu vynesl několik dětí a zachránil je tak před střelcem

 08. 08. 2019      kategorie: Události      3 komentáře

Určitě jste zaznamenali, že v sobotu 2. srpna se v Texaském El Pasu odehrál další útok střelce v obchodním domě. Bývalý voják, který nakupoval v obchodním centru, ovšem neváhal a vynesl ven několik dětí, kterým patrně zachránil život.

oc_01
Foto: Glendon Oakley – voják, který vynesl několik dětí z obchodního centra

V sobotu 2. srpna vstoupil ozbrojený muž do obchodního centra Wallmart a začal kolem sebe střílet. Tento čin si vyžádal 20 mrtvých a dalších 26 jich bylo zraněno, několik z nich vážně a počet obětí tak může ještě stoupnout. Střelcem je jednadvacetiletý Patrick Crusius. Tomu teď hrozí trest smrti za zločin z nenávisti.

Psali jsme: Když se test neprůstřelné vesty ,,tak trochu" nepovede! Klasika... Rusko

Jakkoliv je tato situace nešťastná, ukázala nám, že se mezi lidmi najdou dobří a obětaví lidé. Jedním z takových lidí je bývalý voják armády USA, který z obchodního domu vynesl několik dětí, které tak dostal ze smrtící zóny. Tím vojákem je dvaadvacetiletý vojín první třídy Glendon Oakley. Ten ve Wallmartu nakupoval sportovní potřeby, když kolem proběhlo dítě a křičelo, že v obchodě je muž se zbraní. Oakley shodou náhod několik dní před touto událostí dostal povolení k nošení zbraně. 

oc_02
Foto: Jednadvacetiletý útočník Patrick Crusius, kterému hrozí trest smrti

Podle své výpovědi uslyšel dva výstřely a následně uviděl lidi, jak utíkají z obchodního centra ven. Vytáhl svou legální zbraň z pouzdra a snažil se zorientovat, co se stalo. Když se pokoušel najít východ z obchodního centra, uviděl skupinku vyděšených dětí. Děti byly bez jakéhokoliv dozoru, patrně se ztratily svým rodičům. Oakley nezaváhal, popadl děti a utíkal s nimi v náručí k východu, směrem na parkoviště. Totéž udělal další muž, který byl poblíž. Oba dva muži vynesli ven dohromady 6 dětí ve věku kolem třinácti let.

Psali jsme: Uctění dne válečných veteránů aneb Cesta poděkování, úcty a pokory - díl I.

Venku na parkovišti již byla policie. Jeden ze strážníků si všiml jeho zbraně a opatrně k němu přistoupil. Oakley byl policistou vyzván, aby se legitimoval a byl dotázán, zda zbraň je legální. Policista si totiž nebyl jistý, zda útočníkem nemůže být právě Oakley. 

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

10. 08. 2019

Mnohem lepší než střelec je samotný postoj amerického prezidenta, podobně je to vidět v knize
Bestseller o bílé lůze aneb Co se děje v USA
Americký spisovatel J. D. Vance, autor knihy Hillbilly Elegy: A Memoir of a Family and Culture in Crisis (Žalozpěv z Vidlákova. Rodinné paměti a krize kultury), tvrdí, že nejčerněji svou budoucnost vidí bílí dělníci. Vytratil se z nich i pocit odpovědnosti za budoucnost a zároveň za vývoj vlastního osudu špatným směrem viní ostatní.
J. D. Vance má Trumpa rád, protože po dlouhé době jako první otevřeně hovoří o zavírání továren a stěhování pracovních míst do ciziny, ale zároveň se ho bojí, neboť prý pracuje se strachem lidí a posiluje jejich roli obětí, přičemž zatím nenaznačil ani kontury opatření, která by mohla zlepšit jejich životJ. D. Vance tvrdí, že nejčerněji svoji budoucnost vidí právě bílí dělníci. „Jsou větší pesimisté než imigranti z Latinské Ameriky či Afroameričané, kteří žijí v nepředstavitelné chudobě,“ píše s tím, že potíže nevznikají jen kvůli ekonomické situaci. Lépe placená práce prý automaticky neznamená více uzavřených manželství, méně rozvodů, snížení alkoholismu či závislosti na drogách. Na základě vlastních zkušeností říká, že bílí muži nechtějí fyzicky pracovat. Vytratil se z nich i pocit odpovědnosti za budoucnost, zároveň za vývoj vlastního osudu špatným směrem viní ostatní.

Občan

09. 08. 2019

Nějak tomu nerozumím. Mexiko je velká a pomerně bohatá země. Tak bude vyvážet své chudé a nevzdělané občany do země sousední. Asi by bylo lepší, pokud by se vlastní stát o své občany postaral. Nějak již nenaříkám když vidím chudé plačící děti, které opět budou mít nevzdělané a chudé děti.Mexiko není chudá země a tak souhlasím s Trumpem.:flag_um:

Emil

09. 08. 2019

Chudí a bezradní mexičané se valí každodenně za směšným výdělkem přes hranici i nelegálně
Bílé kříže za stovky tisíc mrtvých
Na pláži, kterou rozděluje plot na americkou a mexickou část, místní lidé zrovna rozvěšují bílé kříže. Na památku lidí, kteří od roku 1994, kdy byla zpřísněna ochrana hranice, při jejím nelegálním přechodu v málo hlídaných pustinách zahynuli. „V některých letech to vychází na dva mrtvé za den. To už jsou čísla jako z války,“ říká Mary Galbánová z organizace Casa del Migrante, která poskytuje ubytování a jídlo mexickým deportovaným v prvních třech dnech po jejich vyhoštění z USA. A dodává, že skutečná čísla jsou pravděpodobně mnohem vyšší, než jak udávají úřady. Řadu mrtvol Hispánců, kteří v poušti padli vysílením či žízní nebo které v nepřehledném terénu zanechali jejich převaděči, se nepodaří ani objevit. Dříve si s nimi poradí vedro nebo divoká zvěř. Nutné je říci, že podle odhadů se většina nelegálů nedostává do USA touto nebezpečnou trasou. Do země proniknou s platnými vízy a pak v Americe zůstanou i po vypršení jejich platnosti. Mám známou maskérku, která místo u filmu dělá za mnohem lepší peníze pro převaděče. Ti mají pro zájemce vízum s fotografií člověka, který je jim v základních rysech podobný, a má známá udělá zbytek,“ popisuje jednu z propracovaných metod novinář listu ZETA Juan Carlos Domínguez. Pochopitelně je to mnohem dražší než dva tisíce dolarů, na které přinejmenším vyjde několikanoční přechod pouště.Tisíce Mexičanů, kteří mají od amerických úřadů povolení, každodenně míří za prací v blízkých továrnách.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací