EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Bývalý voják z obchodního domu v El Pasu vynesl několik dětí a zachránil je tak před střelcem

 08. 08. 2019      kategorie: Události      1 komentář
Přidat na Seznam.cz

Určitě jste zaznamenali, že v sobotu 2. srpna se v Texaském El Pasu odehrál další útok střelce v obchodním domě. Bývalý voják, který nakupoval v obchodním centru, ovšem neváhal a vynesl ven několik dětí, kterým patrně zachránil život.

oc_01
Foto: Glendon Oakley – voják, který vynesl několik dětí z obchodního centra

V sobotu 2. srpna vstoupil ozbrojený muž do obchodního centra Wallmart a začal kolem sebe střílet. Tento čin si vyžádal 20 mrtvých a dalších 26 jich bylo zraněno, několik z nich vážně a počet obětí tak může ještě stoupnout. Střelcem je jednadvacetiletý Patrick Crusius. Tomu teď hrozí trest smrti za zločin z nenávisti.

Jakkoliv je tato situace nešťastná, ukázala nám, že se mezi lidmi najdou dobří a obětaví lidé. Jedním z takových lidí je bývalý voják armády USA, který z obchodního domu vynesl několik dětí, které tak dostal ze smrtící zóny. Tím vojákem je dvaadvacetiletý vojín první třídy Glendon Oakley. Ten ve Wallmartu nakupoval sportovní potřeby, když kolem proběhlo dítě a křičelo, že v obchodě je muž se zbraní. Oakley shodou náhod několik dní před touto událostí dostal povolení k nošení zbraně. 

oc_02
Foto: Jednadvacetiletý útočník Patrick Crusius, kterému hrozí trest smrti

Podle své výpovědi uslyšel dva výstřely a následně uviděl lidi, jak utíkají z obchodního centra ven. Vytáhl svou legální zbraň z pouzdra a snažil se zorientovat, co se stalo. Když se pokoušel najít východ z obchodního centra, uviděl skupinku vyděšených dětí. Děti byly bez jakéhokoliv dozoru, patrně se ztratily svým rodičům. Oakley nezaváhal, popadl děti a utíkal s nimi v náručí k východu, směrem na parkoviště. Totéž udělal další muž, který byl poblíž. Oba dva muži vynesli ven dohromady 6 dětí ve věku kolem třinácti let.

Venku na parkovišti již byla policie. Jeden ze strážníků si všiml jeho zbraně a opatrně k němu přistoupil. Oakley byl policistou vyzván, aby se legitimoval a byl dotázán, zda zbraň je legální. Policista si totiž nebyl jistý, zda útočníkem nemůže být právě Oakley. 

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Občan

09. 08. 2019

Nějak tomu nerozumím. Mexiko je velká a pomerně bohatá země. Tak bude vyvážet své chudé a nevzdělané občany do země sousední. Asi by bylo lepší, pokud by se vlastní stát o své občany postaral. Nějak již nenaříkám když vidím chudé plačící děti, které opět budou mít nevzdělané a chudé děti.Mexiko není chudá země a tak souhlasím s Trumpem.:flag_um:

Přidat komentář