EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Čeští dělostřelci jsou jedni z nejlepších

 16. 03. 2017      kategorie: Armáda ČR      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Mezinárodní cvičení Dynamic Front II., organizované v německém výcvikovém prostoru, se účastnili dělostřelci z Německa, Francie, Itálie, Litvy, Rumunska, Turecka, Spojeného království, Spojených států amerických a České republiky.

jince_01
Foto: Naši dělostřelci spolu s americkými vojáky na společném cvičení

Na cvičení se z těchto zemí sjelo 1400 vojáků. Hlavním úkolem bylo prověřit a vyhodnocovat funkčnost procesů užívaných pro velení a řízení v mezinárodním prostředí s důrazem na spolupráci národních automatizovaných systémů řízení palby dělostřelectva v rámci mezinárodního projektu ASCA (Artillery Systems Cooperation Activities).

jince_02
Foto: Naši dělostřelci v Brdech

Různé armády mají rozličné systémy zabezpečující provádění dělostřelecké palby. Záměrem projektu ASCA je umožnit provádění společných palebných úkolů napříč aliančními armádami.

jince_03
Foto: Naše samohybné houfnice ShKH vz. 77 Dana v německém výcvikovém prostoru Hohenfels

V prostoru cvičení působily dva české radiolokátory ARTHUR z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích na Příbramsku, s úkolem detekce dopadů jednotlivých střel. Při závěrečném porovnávání výsledků s radiolokátory ostatních zemí dosahovaly radiolokátory ARTHUR nejpřesnějších hodnot v rámci vyhodnocování výsledků jednotlivých palebných úkolů.

jince_04
Foto: Mobilní dělostřelecký střelecký a vyhledávací radiolokátor ARTHUR (ARTillery HUnting Radar)

Čeští dělostřelci také úzce spolupracovali s americkou palebnou jednotkou dělostřeleckého oddílu 2. kavalerie a vzájemně si vyměňovali zkušenosti s palebnými prostředky obou zemí.

Zdroj: pribramsky.denik.cz

 Autor: Karel Hutr

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací