EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Chlapi, co se chtěli bránit

 05. 11. 2013      kategorie: Vojenská historie      3 komentáře

Podívejte se na velmi zajímavý dokument popisující události neblahého roku 1938 očima vojáků-veteránů, kteří v daný rok stáli na stráži a byli ochotni za naši vlast bojovat i zemřít.


Video: Poslední vojáci / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Delta

23. 03. 2019

Výzbroj ČSA a Wehrmachtu v září 1938
Najdi převahu
https://www.fronta.cz/dotaz/vyzbroj-csa-a-wehrmachtu-v-zari-1938

Delta

23. 02. 2019

Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938--1939
Po přijetí Mnichovské dohody, jejímž hlavním bodem bylo odstoupení pohraničních území Československa s většinovým německým obyvatelstvem nacistickému Německu, byly do vnitrozemí vyhnány desetitisíce Čechů, Židů a německých antifašistů. Historická monografie historika Jana Bendy pojednává v úzké souvislosti s politickým vývojem pomnichovského Československa o přístupu čs. státu k imigračním záležitostem, vracení uprchlíků, jejich propouštění přes hranice i o sociální a pracovní integraci migrantů do české společnosti. Práce, která současně analyzuje i otázky uprchlické každodennosti, vystěhovalectví a vzájemných vztahů mezi utečenci a starousedlíky, je novým uceleným a souhrnným zpracováním daného tématu. Zhodnocuje výsledky dřívějších historických výzkumů a sledované téma obohacuje i o řadu nových zjištění získaných z původních dobových archivních dokumentů. Tyto a další otázky byly náplní besedy s autorem.
https://www.youtube.com/watch?v=e72v78v8gZk&list=PL95220879FACA712D&index=27

Specgi

26. 08. 2014

měli jsme se bránit, národ málem zanikl bez boje a je lepší umřít v boji za vlast a to oni chtěli

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací