EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Čínské letectvo ve svém novém propagačním videu útočí na USA a vykrádá Hollywood

 05. 10. 2020      kategorie: Události      19 komentářů

Čínské lidová osvobozenecká armáda, resp. její letectvo minulý víkend pustilo do světa nové propagační video, které se takřka okamžitě stalo hitem, a to pravděpodobně ze zcela opačného důvodu, než bylo původně zamýšleno. 

cina_TIT
Foto: Dvouminutový spot vůbec poprvé otevřeně demonstruje útok čínských ozbrojených složek na ty americké | Letectvo Čínské lidové republiky

Dvouminutový spot, který se začal minulý týden šířit prostřednictvím oficiálních čínských kanálů na platformách Weibo a WeChat vůbec poprvé otevřeně demonstruje útok čínských ozbrojených složek na ty americké. Na videu, které si můžete pustit níže, je vyobrazena letka těžkých strategických bombardérů H-6K Heavy, jak útočí na různé pozemní cíle. Po detailním zkoumání obrazového materiálu vyplave na povrch nejedna zajímavost. 

Psali jsme: Jsou nám v podstatě lhostejní do doby, než je opravdu potřebujeme

Při pozornějším zkoumání některých záběrů totiž vyjde najevo, že čínské bombardéry na videu zasahují rovnou dvě velké americké základny. První z nich je velká základna americké námořní pěchoty na ostrově Oahu na Havaji, která je největší základnou tohoto typu v oblasti. Tím druhým cílem je pak letecká základna Andersen na ostrově Guam, kterou spravuje US Air Force. 

Video: Čínské letectvo ve svém novém propagačním videu útočí na USA / YouTube

Pomineme-li fakt, že jde o vůbec první oficiální demonstraci síly proti USA, je propagační video zajímavé ještě z jednoho důvodu. Obsahuje celkem tři úryvky z Hollywoodských trháků, které si čínské letectvo pravděpodobně nelicencovalo u původních tvůrců. Ve videu jsou tak prostřihy obsahující scény z filmů The Hurt Locker, The Rock nebo z druhých Transformers.

Psali jsme: Velmi zajímavé 360° video z kokpitu vojenské stíhačky F-18/A

Uvěřitelnosti spotu nepomáhá ani fakt, že čínské letectvo v současné době není schopné za pomocí letounů H-6K jakkoliv ohrozit jakékoliv cíle na Hawai a v jejím okolí. Ostrov Oahu je vzdálený více než 8 tisíc kilometrů od nejbližšího letiště, kde jsou těžké bombardéry H-6K nasazené. Ty navíc disponují doletem „jen“ 6 tisíc kilometrů. Naopak základna na ostrově Guam je v dostatečné vzdálenosti na to, aby jí bylo možné těmito bombardéry ohrozit.

 Autor: Dominik Zuna

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Capt Rodgers

07. 10. 2020

Martin23
Proč pořád motáte dohromady vojenské cvičení (to dělá jak ČLR, tak USA a dokonce i ČR). Ale informační video tohoto typu udělala jen ČLR a popřít to nejde

bombero

07. 10. 2020

martin23
....Vždyť USA dělají to samé......tohle je normálí, i když laciná, čínská propaganda pro domácí publikum......
Koukám, že vy jste schopný popřít, že kdybyste prohlásíl, že jste viděl auto, co má ve znaku okřídlený šíp,že to byla škodovka.
Můžete mi prosím citovat jedno jediné kopnutí do číny před vaším příspěvkem,natož které by bylo lživé?
A už opět překrucujete to, co jste psal níže
....já si jen dovolil tlumit vaše fanatické vášně prohlášením, že se v tomto smyslu (propagandy, která může mít jakoukoliv podobu - videa, článku, atd.).......najdi články o tom, jak USA provádí námořní manévry v Jihočínském moři.....

Martin23

07. 10. 2020

Když si bombero přečteš, co jsem skutečně napsal ve svém prvním příspěvku, tak pochopíš, že video, není problém a o žádném videu jsem nemluvil. Video je pouze prostředek, ve které je obsažena propaganda.


Na to jsi reagoval, že jsem nezklamal, že jsem si opět kopnul do USA.
Jenže ono to je úplně opačně. Ty kopance šly prvotně na Čínu a z vaší strany. Já si jen dovolil tlumit vaše fanatické vášně prohlášením, že se v tomto smyslu (propagandy, která může mít jakoukoliv podobu - videa, článku, atd.) chovají všichni stejně.

bombero

07. 10. 2020

Martin23- Aha, takže vy v jednom příspěvku komentujete čínské propagandistické video a zároven napíšete, že amík dělá to samé, ale nikde jste o žádném videu nehovořil. Asi nějak nechápu ruskou logiku myšlení, ale když napíšete "to samé", tak mi logicky vychází, že máte na mysli video.
Přesně, jak jsem napsal, holinky a hodinky je pro vás to samé. Stejně jako vojenské cvičení- bojové, o kterém se tafy celou dobu bavíme a cvičení za účelem fyzičky. Ale proč opět polopravdou z diskuze neudělat mišmaš, co?Ještě jste zapomněl třeba ještě na cvičení taktiky na učebně a pořadové c vičení.
Tak si klidně hodíte špínu do diskuze, ale když po vás chceme odkaz, tak ho úplně náhodou nemůžete najít. Bud jsem schopen něco doložit, nebo vědomě lžu!!!!
Jasné články (nevím, že by jste nějaký napsal, nejspíš myslíte příspěvky) jsou krátké a ne megalomanské slohové práce CTRL C- CTRL V.
a ano, jen ta "zlá čína" udělala takové video, o kterým je článek a zatím jste nedoložil, že by něco takového měly státy, nebo nato. A že tradičně jsou vaše příspěvky v drtivé většině o "mlácení černochů v USA" mě už ani nepřekvapuje

karel3

07. 10. 2020

Marin23
"Kadliku - já za týden projdu stovky zdrojů, již nevím, kde jsem na to narazil. Snažil jsem se to najít, ale bohužel. Ale český mainstream to není."
"Přeber si to jak chceš. Ten zdroj, kde jsem to viděl, nejsem schopen najít. Přestože rozdíl mezi námi dvěma je právě v tom, že já zdrojuju."
----------------------------------------------------------------
"já za týden projdu stovky zdrojů" - Nějak to není na kvalitě a přesnosti vidět. Někomu nepomohou ani tisíce zdrojů. :slight_smile:
Mainstream - hlavní proud.
Mainstream v ČR představuješ ty. Lhaním se v ČR ukájí většina obyvatel i jimi zvolení představitelé státu. Namátkou, dvakrát u soudu usvědčený ze lži úředník prezident a pod. Úředníka prezidenta volil určitě mainstream, jinak by nemohl být zvolen (51.36%). To dá rozum. :smile:
Ty zdrojuješ ? Že to není vidět.
Co je na tom tak složitého?. Odkazy na zajímavé zdroje a články si ukládám do textového souboru, oblíbené stránky mám v liště "Záložky". Kontakt s lidmi jako jsi ty člověka naučí. Samozřejmě chápu, že genetickému Rusovi "západní" zdroje nevoní. Podle toho i ten váš svět taky vypadá. :slight_smile:

karel3

07. 10. 2020

Martin23
"A teď nemluvím konkrétně o točení videa, protože o to nejde, ale o demonstraci síly a o tom, že obě strany prostě provádí simulace přípravy k napadení té druhé. "
------------------------------------------------------------------------------------------------
A starobní Slovan stále lže, až se mu od "úst" práší. :smile:
A o co tedy jde ?
Článek je o čínském propagačním videu, kde čínská letadla útočí na americké cíle.
Bolševický jouda se nám tady snažíil nalhat, že to USA dělají taky. Důkazy nepředložil, jenom o nich "někde slyšel". Lhaní nevyšlo, tak dopotil své rudé myšlenky až na demonstraci síly v Mexickém zálivu a vtlačil tam simulace. Když se lež nepovedla, tak to alespoň zkusí rozmazat do ztracena, aby nebyl alespoň ve svých očích za prolhaného joudu. Někomu to ke štěstí stačí. :slight_smile:
Splácat dohromady dvě tak rozdílné věci, jako propagační video a simulaci skutečného útoku dokáže jenom ruská "inteligence". :laughing:

Martin23

06. 10. 2020

bombero

Martin23- nezklamal jste. Za každou cenu si kopnout do té zlé ameriky. Kdyby tu byl článek o pěstování brambor na hané, tak se vsadím, že by jste neopomněl zmínit mandelinku....

++++

Nevím, jestli si to uvědomuješ, ale já jen uvedl, že se tak chovají obě strany.
Říkat, že tohle činí jen zlá Čína je ta prostě tupá propaganda.
A teď nemluvím konkrétně o točení videa, protože o to nejde, ale o demonstraci síly a o tom, že obě strany prostě provádí simulace přípravy k napadení té druhé.

Rozdíl je jen v tom, že Čína to dělá na svém území nebo pár set kilometrů daleko, ale US lodě jsou tisíce kilometrů od svých hranici.

Svěm skutečně zvědav, co se bude dít, až čínské lodě budou operovat v Mexickém zálivu stejně jako US lodě v Jihočínském moři?

PS. Pěstování brambor na Hané.
a) jsi se asi nechtěně trefil, na Hané máme sklezeno.
b) ale kdebes o zemědělstvi něco věděl, tak Haná je na brambore až zbytečně órodná. Ale dnes ož je to jedno. Zemědělstvi nám EU ož óplně rozvrátila.

Martin23

06. 10. 2020

Oprava: Napíšu pár jasných řádků.

Martin23

06. 10. 2020

bombero
1. Nikde jsem o žádném videu nehovořil.
2. Samozřejmě, že ne všechna vojenská cvičení simulují střet s nepřítelem. Některá vojenská cvičení se nazývají rozvička - kliky, dřepy, sedlehy atd.

Kadliku - já za týden projdu stovky zdrojů, již nevím, kde jsem na to narazil. Snažil jsem se to najít, ale bohužel. Ale český mainstream to není.
Ale jak říkám, že USA trénují útok na Čínu je stejně zjevné jako že Číňani trénují útok na USA. To je podstata armád.
Zejména armády, která operuje tisíce kilometrů od svých hranic.

Dál bych tě upozornil, žeod řádku Z Armádních novin 09.07.2020
až po odstavec s velkými písmeny to jsou citace.

A stejně tak bych upozornil, žegerontologie je nauka o stáří a proto se hnedle v další větě ptát na dospělost vyvolává pochybnosti, zda znáš smysl některých cizích slov.

Přeber si to jak chceš. Ten zdroj, kde jsem to viděl, nejsem schopen najít. Přestože rozdíl mezi námi dvěma je právě v tom, že já zdrojuju.

Ale jestli tady chceš popírat, že USA simuluje útoky na své oponenty, tak jsi na na tom hůř, než jsem si myslel. Jestli to je vrcholné stádium fanatičnsoti nebo tuposti je těžké určit.

USA totiž ty cílem vlastních JZ mají samozřejmě pořád takto podrobně rozdělené a naplánované. Tedy doufám, že ale ne už na nás. Každopádně asi jenom ty si myslíš, že když by RF nebo Čína podnikly rakotý útok na USA, že by se oni teprve rozmýšleli, kam která raketa poletí. To je úsměvné. Každá raketa a každá bomba má svůj cíl určen. A USA mají všechny útočné akce nasimulovány a naplánovány do nejmenších detailů, stejně jako druhá strana.

Dál to nebudu řešit.

Zase stejné divadlo. Napíšu pár jasný článků a vznikne z toho týden vypisování něčeho, co je prostě jasné.

karel3

06. 10. 2020

Martin23
"Kadliku, USA pracovaly v dobách studené války s 5 scénáři zahájení jaderné války s Ruskem. 4 scénáře začínaly preventivním úderem.
To jak USA neplánují útoky napříkad zde:
​https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/usa-odtajnily-cile-jaderneho-bombardovani-praha-mela-poradove-cislo-61-336259"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A opět to gerontoligcko-slovanské, trapné lhaní.
Jsi vůbec dospělý a svépravný, že sem něco takového dokážeš nasmolit ?
Studená válka skončila před 30 lety.
Ptal jsem se snad jasně: "Tak kde jsi zaznamenal, že USA simulovaly útok na Čínu ?"
A ty mi tady pošleš odkaz na odtajněné dokumenty z 50. let a body v komunistickém Československu. Lžeš schválně, nebo máš IQ ruského houpacího koně ?:smile:

bombero

06. 10. 2020

Martin23- koukám holinky a hodinky je pro vás jedno, obojí se natahuje,co?Možná pro vás bude překvapení,ale všechny vojenské cvičení simulují střet s protivníkem, nepřítelem.Ale dejte odkaz na nějaké propagační video, kde amík útočí na čínana , nebo rusa. Ono totiž cvičení a propagace je nebe a dudy...

Martin23

06. 10. 2020

​Capt Rodgers
Proto říkám levná čínská propaganda. USA dělají propagandu jinak, ale dělají ji všichni.

Kadliku, ty kuliferdo, tak si najdi články o tom, jak USA provádí námořní manévry v Jihočínském moři. Čína zatím točí celkem stupidní videa. Jsem zvědavý, co budete dělat, až jejich lodě budou v Mexickém zálivu provádět nějakou nácvikovou akci, jak to považují za normální USA. A ono to přijde.

Z Armádních novin 09.07.2020:


​Čínský hospodářský (a lidský) potenciál je větší, než Spojených států. A Američané to ví. Washington také chápe, že pozice Spojených států se nebude zlepšovat, ale jenom zhoršovat. Marek Budzisz, polský historik, analytik a ministerský poradce, varoval, že ve Spojených státech sílí hlasy, že pokud má dojít ke střetu s Čínou, bude lepší, pokud se tak stane, co nejdříve. Tohle je konsensus amerických elit, bez ohledu na to, zda jsou demokraté nebo republikáni. Na druhou stranu, pro možná někoho paradoxně, válku brzdí to, že obě strany mají jaderné zbraně.
Jedním z možných vojenských řešení je námořní blokáda Číny a odříznutí čínského hospodářství od zdrojů surovin (především ropy). Tohle je reálný a především zavažovaný vojenský scénář.


​Lawrence A. Franklin 21. srpna 2020
China: Military Experts Urge Beijing to Prepare for War with

​Čínský vojenský komentátor Čchen Chu také tvrdí, že USA se nyní snaží vyvolat válečný konflikt a připravují se k boji. Čchen Chu tvrdí, že návrat bombardérů B-1 Lancer do Guamu a neustálá přítomnost dvou letadlových lodí USA s jejich operačními svazy v Jihočínském moři i po ukončení námořních cvičení je údajně známkou agresivního záměru Washingtonu. Čchen Chu naznačuje, že nedávné americké námořní manévry "Freedom of Navigation" a vysoký počet amerických pozorovacích misí podél čínského pobřeží jsou dalším důkazem plánování útoku. Bývalý důstojník ČLOA a odborník na námořní výzbroj Wang Jün-fej naznačuje, že lety amerických průzkumných letadel RC-135, E-8c a RC-12X jsou ve skutečnosti "strategickým technickým průzkumem před bitvou". Člověk si přitom vzpomene na jednu výmluvu z dětského hřiště: "Všechno to začalo, když mi tu facku vrazil zpátky."
Wang Jün-fej dále varuje, že americký prezident Donald J. Trump pravděpodobně zahájí vojenský konflikt v oblasti Jihočínského moře ještě před prezidentskými volbami v USA, které se budou konat 3. listopadu 2020, a spekuluje, že "vyvolávání mezinárodních třenic, zejména vojenského konfliktu s Čínou, pomůže stávajícímu prezidentovi v předvolební kampani za jeho znovuzvolení."

​Čínský autor Čeng Chao, který si myslí, že americko-čínské napětí v Jihočínském moři by se mohlo změnit v "horkou válku", cituje prohlášení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea z 13. července 2020, že Jihočínské moře "není čínskou námořní říší", což podle něj svědčí o nepřátelských záměrech Trumpovy administrativy. Zdá se, že Čeng Chao je obzvláště znepokojen americko-japonskými námořními manévry, které se konaly 7. července 2020 za účasti operačního svazu americké letadlové lodě USS Ronald Reagan a dvou válečných lodí Japonských námořních obranných sil. Čeng Chao také lamentuje nad tím, že Čína a Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) stále nepodepsali návrh kodexu chování v Jihočínském moři z roku 2018.

​Pokud bude Čína pokračovat ve svém agresivním postoji vůči svobodným asijským státům, spojencům USA a zejména Tchaj-wanu, může se přímá konfrontace mezi čínskými a americkými ozbrojenými silami v Jihočínském moři stát nevyhnutelnou.


TOHLE VŠECHNO JSEM SE DAL Z JEDINÉHO DŮVODU. TY SI SKUTEČNĚ MYSLÍŠ, ŽE USA NESIMULUJÍ PŘI SVÝCH CVIČENÍCH ÚTOKY NA SVÉ PROTIVNÍKY?
Kadliku, USA pracovaly v dobách studené války s 5 scénáři zahájení jaderné války s Ruskem. 4 scénáře začínaly preventivním úderem.
To jak USA neplánují útoky napříkad zde:
​https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/usa-odtajnily-cile-jaderneho-bombardovani-praha-mela-poradove-cislo-61-336259


PS. Kdybych věděl,kde jsem tu informaci zaznamenal, tak bych jí sem dal rovnou, ale jak říkám, je to tak logická věc, že nemá smysl se tím dále zabývat.

Capt Rodgers

06. 10. 2020

Martin23
I kdyby vaše informace byla pravdivá, USA nedělá svá propagační videa jako útoky na cizí základnu. Propagační video US Army je velmi podobné jako to České a nikdo na nikoho neútočí

karel3

06. 10. 2020

Martin23
"Takže opět tady budu za čínofila?
Vždyť USA dělají to samé. Zrovna minulý týden jsem někde zaznamenal zprávu, že USA simulovaly útok na Čínu a již roky s tímto scénářem pracují, kdy někteří jestřábové k tomu vysloveně nabádají."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak kde jsi zaznamenal, že USA simulovaly útok na Čínu ?
Také se rád podívám na tu informaci.

bombero

06. 10. 2020

Martin23- nezklamal jste. Za každou cenu si kopnout do té zlé ameriky. Kdyby tu byl článek o pěstování brambor na hané, tak se vsadím, že by jste neopomněl zmínit mandelinku....

Martin23

06. 10. 2020

Takže opět tady budu za čínofila?
Vždyť USA dělají to samé. Zrovna minulý týden jsem někde zaznamenal zprávu, že USA simulovaly útok na Čínu a již roky s tímto scénářem pracují, kdy někteří jestřábové k tomu vysloveně nabádají.
Takže tohle je normálí, i když laciná, čínská propaganda pro domácí publikum, která je zasazená do nějakého dějového rámce.

bombero

05. 10. 2020

Slza mi ukápla nad tou komunistickou agitkou. Přitom mohli ušetřit takových miliard. Stačil tradiční vývar z netopejra, dobře to načasovat a celý svět je z toho v ři,ti

Jura

05. 10. 2020

Armádní propagační videa jsou totální hnoje skoro bez výjimek po celém světě. Je to jako dělat reklamu na masové konzervy, taky tam nebudete mít záběry z porážky na jatkách.

karel3

05. 10. 2020

Díky za pěknou zajímavost.
Já si myslím, že čínským komunistům bude stačit k ovládnutí světa mnohem méně.
Stačí občas z laborky vypustit nějakou další komunistickou, nebo čínskou chřipku s neomezeným doletem. :slight_smile:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací