EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Dělostřelecká tvrz Bouda - vlastenecký odkaz

 12. 01. 2014      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Podívejte se na velmi zajímavý dokument o jedné z našich největších dělostřeleckých tvrzí Bouda. Pořadem provází náš kolega Ing. Martin Ráboň.

Nikdy bychom neměli zapomenout na tento betonový odkaz našich předků, kteří se chtěli v roce 1938 bránit!


Video: Dělostřelecká tvrz Bouda - vlastenecký odkaz / YouTube

Psali jsme: Britskému druhoválečnému výsadkáři zachránilo život pouzdro na brýle

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Delta

17. 03. 2019

Hultschiner Soldaten 1939-45.
Pár slov na úvod. Cílem autorů těchto stránek, je vytvořit pokud možno kompletní seznam všech lidí z Hlučínska, které tehdejší osudové události donutily obléci německou uniformu. Bohužel mnoho, příliš mnoho z nich se nikdy nevrátilo do rodného kraje a ke svým rodinám.
Jejich hroby se nacházejí na všech dějištích světového konfliktu, od Evropy, přes Afriku až po Asii. Další stovky lidí utrpěly těžká, neléčitelná zranění. Mnozí z nich strávili dlouhá léta v zajateckých a koncentračních táborech vítězných mocností, z nichž se vrátili s těžce podlomeným zdravím, jejichž následky si sebou nesli a nesou celý život. Těm všem chtějí autoři věnovat v budoucnu trvalou vzpomínku ve formě objektivně pojaté knihy. Naším přáním je vzbudit zájem všech generací lidí na Hlučínsku, kterým není osud jejich předků, ať padlých, či mezitím zemřelých lhostejný.
www.hultschiner-soldaten.de ;
http://www.hultschiner-soldaten.de/__de/beweggruende.php

Češi to mohli vzdát díky postoji spojenců z Francie a Anglie, kteří Čechy shodily a tím odsoudili k poválečné tyranii v komunisty ovládané socialistické totalitě

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací