EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Dnes zemřel druhoválečný hrdina, člen 311. bombardovací perutě RAF, Jaroslav Hofrichter

 09. 05. 2016      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Jaroslav Hofrichter se narodil roku 1920 v Plzni. V roce 1938 se přihlásil do akce 1000 pilotů republice a v roce 1940 se vydal přes Maďarsko a Jugoslávii do britské Palestiny. Nakonec se přes Kapské Město se dostal do Británie.

Jaroslav sloužil jako střelec a palubní inženýr u 311. bombardovací perutě. Nejprve zastával pozici palubního střelce, pak ho velitel poslal do kurzu na palubního inženýra, ten dokončil s výborným prospěchem. Létal pak u squadrony až do roku 1945. Jaroslav Hofrichter měl nalétáno 680 operačních hodin.

hof_03
Foto: Jaroslav Hofrichter (zcela vpravo)

Jaroslav popsal své bojové zkušenosti následovně: "Byl jsem nasazen rovnou pod Coastal Command, mám za sebou i tři tisícové nálety na Německo... Strach a bát se, jsou dva rozdílné pojmy. Strach byl vždy. Když jsme šli na operační let, tak jsme měli sucho v puse... Ale, kdybych řekl, že jsem se nikdy nebál tak bych lhal. Na lodě jsme útočili nízko, to jsem si říkal: Sem dostřelí každá puška."

hof_01
Foto: Plukovník Jaroslav Hofrichter s naším kolegou Alešem

V březnu 1949 byl zatčen, vyšetřován a následně vyhozen z armády. Následně nastoupil do pražské Tesly, kde pracoval až do důchodu. 

hof_04
Foto: Jaroslav Hofrichter za války a nedávno

Za redakci přejeme tomuto hrdinovi čisté nebe.

Zdroj: pametnaroda.cz

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací