EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Dokument o Československé armádě z dob První republiky (1918-1938) - Mobilisace

 06. 08. 2017      kategorie: Události      1 komentář

Tento unikátní dokument o naší branné moci je z období 1932 až do onoho osudového roku 1938. Jedná se o První republiku Československou, která vznikla 28.10.1918 díky mnoha lidem, legionářům, kteří za ni nasazovali své životy během 1. Světové války, ale především díky Tomáši Garrigue Masarykovi, který se pak stal jejím prvním prezidentem a díky M.R. Štefánikovi, který byl symbol légií a dalším myslitelem co se Československého soužití a mnohého dalšího týče.. O tomto období se nesmělo příliš mnoho mluvit a učit během neblahého období komunismu (1948-1989), protože První republika a TGM byli symbol demokracie. Proto účelem tohoto dokumentu je rozšířit povědomí veřejnosti o této naší slavné mnohdy úmyslně zapomenuté armádě a trochu posílit upadající vlastenectví mezi mnohými.

Za vznik dokumentu můžeme poděkovat VHÚ a AČR. V dokumentu se dozvíte spoustu zajímavých informací o naší nejsilnější armádě, jakou kdy naše země měla. Vznikla díky odhodlanosti a snaze našeho národa bránit naši vlast před agresivním Německem. Více se jistě dozvíte z dokumentu.

Přidat na Seznam.cz

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (251)

Komentáře

czerik

12. 03. 2021

zamyslete se, proc se dnes tak velmi rado lzive tvrdi ze cesi byly zbabelci v 38 ? komu to slouzi ?

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací