EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Dva muži znemožnili útočníkovi ve Štrasburku vstup do klubu a zachránili tím mnoho životů

 20. 12. 2018      kategorie: Události      9 komentářů

V úterý 11. prosince zaútočil muž s revolverem na dav lidí na vánočních trzích ve Štrasburku. Dohromady po útoku zemřelo 5 lidí. Ale nebýt 2 statečných mužů, mohlo být mrtvých mnohem víc.

strasburg_01
Foto: Střelba na vánočních trzích | printscreen z YouTube

Šestatřicetiletý Polák Bartosz Niedzielski a osmadvacetiletý Ital Antonio Megalizzi si zašli zakouřit ven před klub nedaleko vánočních trhů spolu s dvěma muzikanty. V tu chvíli běžel po stejné ulici muž ozbrojený nožem a revolverem Lebel model 1892. Niedzielski a Megalizzi neváhali ani vteřinu a pachatele, který se pokoušel dostat do klubu zadrželi.

Psali jsme: KRAV MAGA Seminář pro Policii ČR Zdarma a seminář pro veřejnost

Útočník následně oba muže postřelil. Ozbrojeného muže se však podařilo zdržet natolik, že se ochrance za pomocí muzikantů podařilo zamknout dveře a zabránit tím střelci dostat se dovnitř klubu. Oba muži díky tomuto odvážnému činu patrně zachránili mnoho lidí uvnitř klubu.

strasburg_02
Foto: Bartosz Niedzielski

Oba zachránci byli odvezeni do nemocnice. Antonio Megalizzi svým zraněním podlehl v pátek 14. prosince. Bartosz Niedzielski byl střelen do hlavy a do nemocnice byl převezen ve stavu mozkové smrti. V neděli 16. prosince svým zraněním podlehl i on. Stal se tak pátou a zatím poslední obětí střelby. Útočník Chekatt Cherif byl zneškodněn policií ve čtvrtek 13. prosince. Soudu se nevyhne muž, který Cherifovi prodal vražednou zbraň. Nyní je tento podezřelý ve vazbě a byl obviněn z kriminální činnosti spojené s terorismem.

Psali jsme: Jak vybrat pistoli / Průvodce výběrem pistole - Speciál Střelnice HD

strasburg_03
Foto: Antonio Megalizzi

Tento statečný čin neunikl pozornosti polských politiků, kteří chtějí Bartosze posmrtně vyznamenat. Podle informací polského magazínu Viva obdrží Niedzielski  posmrtně medaili i od prezidenta Andrzeje Dudy.

Během útoku 11. prosince dohromady zemřelo 5 lidí. Tři lidé zemřeli na místě. Další dva, Bartosz a Antonio, zemřeli v nemocnici po několika dnech. Dále bylo zraněno 12 lidí, ti by ovšem měli být mimo ohrožení života. 

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací