EXCALIBUR
CZUB

Finální bitva z filmu FURY - to si z nás asi někdo udělal pr*el, ne?

 31. 01. 2016      kategorie: Události      15 komentářů

Rozhodl jsem se s vámi podělit o zážitky z právě shlédnutého filmu Železná srdce (chcete-li v originále Fury). Po předchozích sondách na CSFD.cz, kde je film od uživatelů hodnocen vynikajícími (téměř osmdesáti) procenty, jsem se opravdu těšil, že po dlouhé době shlédnu kvalitní válečný film.

První polovina filmu kromě drobných (a pro mě v celku bezvýznamných) vadiček naprosto plnila mé očekávání a film jsem si užívalTo co pak ale nastalo v 2. polovině filmu resp. od scény, kdy jeden z hrdinů běží sdělit zbytku osádky tanku, že se na ně hrne jednotka elitních Waffen-SS, jsem se nestačil divit.

Na ARMYWEB.cz chodí lidé, kteří se o různé armády, taktiku boje a historii alespoň trochu zajímají, a tak bych se rád tímto optal, zdali se některé scény zdály naprosto přiblblé až neskutečné jenom mně nebo se mnou souhlasíte?

fury
Foto: Jsme téměř nesmrtelní a v nepojízdném tanku dokážeme nakopat pr*el i 300 týpkům od Waffen-SS

8 věcí, které mi hlava nebere

1) Mezi ohlášením zprávy hlídkou, že se na osádku tanku žene početná jednotka vojáků Waffen-SS a mezi jejím příchodem uplyne strašně moc času, přitom hlídka byla předsunutá maximálně 2 km.

2) Elitní vojáci Waffen-SS si prostě nedokázali poradit s nepojízdným nepřátelským tankem, který byl navíc na exponovaném místě a mohl být atakován panzerfausty v podstatě odkudkoliv.

3) Německý odstřelovač musí doslova z pár metrů opakovaně střílet na Pitta, aniž by ho eliminoval jednou střelou.

4) Přesto, že němečtí vojáci vědí, že je v tanku ozbrojený nepřítel, otevírají poklopy tanku nekrytí, přiblble čumí dovnitř a nechávají se následně zastřelit, místo aby tam hodili granáty.

5) Během závěrečného útoku německých vojáků na tank bylo pár neskutečných "pauz", kdy se například půl minuty neozýval žádný zvuk útočících zbraní.

6) Němečtí elitní vojáci se absolutně nekryjí a pobíhají kolem tanku jako parta masturbantů bez jakékoliv koncepce útoku.

7) Uprostřed útoku má německý velitel ke svým vojákům naprosto zbytečnou propagandistickou řeč typu "Toto je naše zem, nenecháme si ji vzít". Vojáci přitom nesmyslně klečí perfektně seřazeni jako na přehlídce. Na to by byl určitě čas :)

8) SPOILER: Poté, co je posádka amerického tanku eliminována a zbyde jen poslední její člen, který se ukryje pod tank, je záhy odhalen jedním z vojáků Waffen-SS. Tento německý voják ho však nezastřelí a prostě si odejde, i když pár minut před tím americká skupinka z tanku zabila snad 200 jeho spolubojovníků.

Tak si jen říkám, kdo proboha hodnotil ten film tolika body? Vždyť člověk nemusí být ultraodborník na válku, jen se stačí kolikrát pouze logicky zamyslet.

Jo a ještě něco. Ta závěrečná scéna mi tak trochu svojí naivností připomínala ten propagandistický film z Hanebných panchartů :)


Video: Scéna z filmu Hanebný pancharti / YouTube

 autor: Michal Pivoňka

ARMY24

Komentáře

KalinCZ

04. 02. 2016

Boha jeho, tohle tu už někdo, kdysy rezebírel. Jeto jenom FILM PROBOHA TAK HO PŘESTAŇTA POŘÁD PITVAT.

Růža1

01. 02. 2016

Kluci to je jako s PORNEM !!! Kdo by na to koukal když by tam ukazovali malé dicky, vytahané cecky, a velké chlupaté pupky ? :D

Tomket

31. 01. 2016

Mě zaujalo 3 Sherman VS Tiger 1 shermena zničí jednou střelou a ko ale fury dostal 2 zásahy a jede dál to sem nepochopil tam ty vyřadil na jednu ránu a fzry dostal dvě a v klidu si jede dál D :D :D :D

ItachiANBU77

31. 01. 2016

Cervis: Tiger byl schopen střílet za jízdy, viz villers bocage a Wittmann avšak nedoporucovalo se to kvůli přesnosti střelby..Abych shrnul můj názor na film. První scéna vs paky 40 OK budiž volksturm to by se dalo zkousnout, Scéna s tigerem nechapu proč neodstrelil podle jejich taktiky první sherman a pak poslední, nebo proč se nezameril na největší hrozbu v podobě 76mm Shermana? Proc vyjizdel do nekrytyho prostoru, když byl v ideální pozici? Útok na město, PT dělo na cca 50 metrů netrefi tank? Jako cože, by trefil i slepej. U poslední bitvy, kazdej druhej SS man měl pancéřovou pěst a nepoužil ji? Tresnickou na dortu je nemeckej smysl pro pořádek, kdy mrtvoly jsou všude jen ne na cestě.

razak46

31. 01. 2016

Nad tímhle filmem je zbytečné přemýšlet... prostě Hollywood. Cílem produkce určitě nebylo co nejrealističtěji ukázat jak to bylo, ale aby utržili co nejvíc.

charlietango

02. 02. 2015

Bral bych ten film s nadsázkou, je to z období konce války, v té době už byla německá armáda složená téměř jen ze starých chlapů, kteří bojovali v první válce a ze zfanatizovaných dětí, tak bych si vysvětlil ten konec, prostě banda rychlovycvičených farmářů a školáků. Pak je zde fakt, že sousta amíků jsou patrioti a nelíbilo by se jim, kdyby tu americkou plechovku rozpárali němci panéřovkou hned, ikdyž by to bylo aspoň reálné. No a tu scénu, jak je schovaný pd tankem a je odhalen ssákem jsem pochopil tak, že ssák už věděl, že je stejně konec, tak ho nechal. Ostatně z historie je minimálně jeden případ, kdy německý voják pomohl americkému. Byli i lidé, kteří mysleli mozkem a ne jen řezníci a bezmozci.

Salazar

30. 01. 2015

No... aspoň nestřílí od boku jako Arnold za mlada.

grindoner

20. 01. 2015

Nadsázka? Hyperbola? Sranda, Hlína? Tento film není dokument...

0

20. 01. 2015

bod 8. Dokázal bych si to představit (s nohama v pěst) u jednotky Volksturmu nebo Wehrmachtu, ale u SS, kór na konci války??? A věk opravdu roli nehrál. Stačí se podívat co "předváděla" 12. tanková divize SS-Hitlerjugend v Normandii.

Klára

19. 01. 2015

Moje názory se taky shodují s tím, co tady bylo napsáno. K bodu 3 jsem slyšela názor, že "Brad Pitt je prostě dobrej". Ale trochu bych si dovolila polemizovat nad bodem 10. Jsou popsány případy, kdy se dva nepřátelští vojáci nechali být. Je pravda, že tahle situace byla dost specifická, ale voják, který ho našel, nebyl o moc starší než on. Navíc viděl, že je neozbrojený, nemá šanci na žádný útok, a že má strach. Myslím, že právě věk a menší válečná zkušenost mohly v tomto okamžiku sehrát klíčovou roli. Je pravda, že ve válce je toto vysoce nepravděpodobné, ale myslím si, že úplně nemožné to není.

Přidat komentář

FENIX 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací