EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Generál Josef Bečvář se rozloučil s vojáky a všem poděkoval za dosavadní spolupráci

 11. 05. 2018      kategorie: Armáda ČR v akci      1 komentář

Bylo mi ctí stát v čele Armády ČR a spolupracovat s lidmi jako jste vy. Tato slova zazněla z úst náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře na velitelském shromáždění, které se uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna v konferenčním sále Domu armády Praha.

becvar_01
Foto: Generál Josef Bečvář

Několik dnů před oficiálním předáním své funkce se generál Bečvář setkal s veliteli a občanskými zaměstnanci, aby jim poděkoval a zhodnotil svoje tříleté působení. Připomněl zásadní kroky, které vedly k rozvoji a modernizaci vojsk.

Psali jsme: Armáda ČR je připravena poskytnout včasnou a efektivní pomoc občanům ČR v těch nejtěžších situacích

„Podařilo se nám dokončit Koncepci výstavby Armády ČR i jednotlivé navazující dokumenty druhů sil. Nastartovali jsme všechny strategické a klíčové modernizační projekty, které utvářejí podobu armády na dalších několik desítek let," shrnul generál Bečvář.

Generál Bečvář je na vojáky hrdý

Upozornil na význam kvalitního a připraveného personálu a zdůraznil, že byl vždy hrdý na práci vojáků doma i v zahraničí.

„Jsem přesvědčen, že bez vašeho pracovního nasazení, důvěry a spolupráce bychom nebyli tam, kde jsme dnes. Máte na co navázat, co rozvíjet. Máte být na co pyšní," konstatoval generál Bečvář.

Psali jsme: Mobilizace Armády České republiky

Vojáky ocenil mincí

V závěru setkání ocenil vybrané vojáky a občanské zaměstnance pamětní mincí náčelníka GŠ AČR. Poté se osobně se všemi účastníky shromáždění rozloučil a popřál jim mnoho zdaru v jejich osobním i profesním životě. Mnoho úspěchů popřál také novému náčelníkovi Generálního štábu Armády generálporučíkovi Aleši Opatovi.

Generál Opata seznámil přítomné s výhledy armády v nejbližším období. Hovořil o výstavbě nových jednotek, změnách systému velení a řízení AČR, modernizačních projektech, doplňování personálu a rozpočtu.

becvar_02
Foto: Generál Bečvář ocenil vybrané vojáky a občanské zaměstnance pamětní mincí náčelníka GŠ AČR

 Autor: Miloš Linka

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

15. 03. 2019

Mohl jim věnovat knihu s vlastnoručním podpisem
Vojáci: protokoly o boji, zabíjení a umírání
Počátkem letošního roku kniha vyšla v českém překladu a o tom, co skutečně sděluje si tak může udělat obrázek každý sám. Dílo nezapře, že jeho autory jsou vzdělaní univerzitní profesoři, občasnou akademickou těžkopádnost ale kniha bohatě vyvažuje řadou zajímavých postřehů, platných v každé válce a životech vojáků na bojišti, bez ohledu na historickou dobu, ve které se odehrávají. Snahou autorů sice bylo rekonstruovat, jak konkrétně za druhé světové války němečtí vojáci vnímali sami sebe i své nepřátele, jak smýšleli o Adolfu Hitlerovi a nacismu, nebo proč nepřestali bojovat ani tehdy, když už se válka zdála zcela prohraná. Jejich studie ale nakonec poodkrývá mnohem více, než jen vnitřní svět německých vojáků mezi roky 1939 až 1945. Skoro celá 1/4 knihy může sloužit jako učebnice sociální psychologie. Na řadě situací z vojenského prostředí a války vysvětluje některá z typických témat tohoto oboru, např. jak vnímáme a posuzujeme realitu, jakou roli v chování hrají sociální závazky, okolní společnost a kulturní vazby, vojenský hodnotový systém nebo ideologie.
Sönke Neitzel, Harald Welzer – Vojáci: protokoly o boji, zabíjení a umírání
528 stran, Academia, 2014, ISBN 978-80-200-2334-6

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací