EXCALIBUR
CZUB
CZUB

General Dynamics potvrdila nabídku pro australský program LAND 400 Phase 3

 14. 05. 2019      kategorie: Události      3 komentáře

Společnost General Dynamics Land Systems – Australia (GDLS-A) 3. dubna 2019 potvrdila, že dodala kompletní nabídku pro australský program LAND 400 Phase 3 založenou na platformě bojového vozidla Ajax.

V rámci jednoho z nejvýznamnějších výběrových řízení v mezinárodním měřítku vypsaly australské ozbrojené síly požadavky na specifikace pro nová bojová pásová vozidla v rámci programu LAND 400 Phase 3. Do tendru svou nabídku přihlásila i společnost GDLS-A, která je postavena na rodině bojových vozidel Ajax s bojovou věží vlastní konstrukce s kanonem ráže 30 mm. Sériová výroba vozidel Ajax už probíhá a britská armáda již obdržela první exempláře.

AJAX nejnovejsi
Foto: Bojové vozidlo Ajax

Psali jsme: Legendární Colty 1911 z 4.5 militardy let starého meteoritu? - hodně drahé zbraně, které nejsou ze Země

Společnost GDLS-A aktivně spolupracuje s australským průmyslem na vývoji inovativního, trvalého a soběstačného dodavatelského řetězce, který by umožňoval lokalizovat v co nejvyšší míře výrobu a produkci určenou pro program LAND 400 Phase 3 v Austrálii.

Austrálie bude moci využít výsledky devět let trvajícího britského programu bojových vozidel Ajax i investice již do něj vložené. A to včetně rozsáhlého testování, které prokázalo, že platforma Ajax nabízí osvědčenou a bezkonkurenční úroveň ochrany, mobility a životnosti v rámci své třídy, spolu s vysoce přesnými výcvikovými nástroji, které jsou již k dispozici. První z 589 vozidel Ajax bylo dodáno britské armádě v únoru tohoto roku.

Ajax (1)
Foto: Bojové vozidlo Ajax

Psali jsme: Výstava Vznik a historie výsadkového vojska

„Platforma Ajax umožní australským ozbrojeným silám mít k dispozici vozidla, která svým vybavením přinášejí převahu nad protivníkem. Osvědčená úroveň ochrany, vysoká mobilita a dlouhá životnost poskytne posádkám bezpečí a umožní jim účinně a efektivně provádět bojovou činnost. Díky tomu, že první vozidla Ajax již byla dodána britské armádě, mohou mít vlády v rámci britského Společenství důvěru v naši schopnost plnit časové harmonogramy. Kromě toho se snažíme do projektu maximálně zapojit australský průmysl. V následujících měsících oznámíme další podrobnosti o našich aktivitách v rámci programu LAND 400 Phase 3,“ uvedl viceprezident a generální ředitel GDLS-A Kevin Connell.

 Autor: Petr Žák

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

15. 05. 2019

Milý cyklisto,
jak píšeš, tak bolševici na nic nečekali a jak měli chvíli volnou tak se věnovali čtení karikatur Davida Lowa. Sir David Alexandr Cecil Low Novozélandský kreslíř, který je považován za nejvlivnějšího politického karikaturistu západního světa 20. století. Tento známý glosátor politického dění působil v britských novinách a svými karikaturami dráždil nacistické pohlaváry do nepříčenosti

cyklista

14. 05. 2019

Milý Olegu, v tom vašem Leningradu nějak haprují záznamy z minulosti a nejen z Vietnamu.
Válka totiž začala komunistickým převratem na severu, obrovskou uprchlickou vlnou směrem na jih a rozšířením bolševického teroru i do jižního Vietnamu. Jenže Američani donutili komunisty uzavřít mírovou smlouvu a pak v klidu odjeli domů. Bolševici smlouvu porušili, jako mnohokrát předtím i potom, znovu zaútočili na jih a slavně zvítězili, akorát mi nejde do hlavy, jak vlastně porazili ty Američany, když ti tam už dávno nebyli.

Oleg

14. 05. 2019

zbraň potřebovali před 76 lety Austrálie oficiálně prohrála válku
Neúspěch vojenské operace probíral i parlament
8. listopadu se projednával neúspěch válečné operace na půdě australského parlamentu. Poslanci se shodli na tom, že operace byla jedním velkým fiaskem, jehož trapnost navíc umocnili posměšné články v místních novinách.
Válka začala 2. října 1932 pod vedením majora G. P. W. Mereditha bojem v okresu Campion. Vojáci vyzbrojeni dvěma samopaly Lewis se pokusili postřílet hejno asi 50 ptáků, kterým se ale podařilo z větší části uprchnout. Akce skončila relativním neúspěchem, jelikož dle oficiálních zpráv se podařilo zastřelit zhruba tucet ptáků. Druhé setkání s nepřítelem o dva dny později bylo ještě horší – poblíž přehrady se objevilo přes 1000 nepřátelských ptáků. Vojáci na ně okamžitě začali pálit ze samopalů, bohužel po zastřelení 12 ptáků se samopaly zasekly a zbytek nepřítele se stáhl. V následujících dnech se australská armáda ještě několikrát pokusila napadnout nepřátelské ptáky, k žádným významnějším akcím ale již nedošlo. Odhaduje se, že bylo zabito zhruba 50 ptáků emu, farmáři ale později tvrdili, že postříleno bylo přes 200 opeřenců. Tak či tak, australská armáda neutrpěla žádné ztráty.
Druhá fáze byla o něco úspěšnější - do oficiálního ukončení války 10. prosince 1932 se podařilo vojákům zabít na 986 ptáků, ale za vysokou cenu – vypáleno bylo přes 9860 kulek, takže jeden zabitý emu stál australskou armádu 10 ran ze samopalu. Asi z přetrvávajícího pocitu studu a zahanbení. Pro australskou armádu se tak boj proti ptákům emu stal tím, čím pro Američany válka ve Vietnamu – smutnou prohrou proti mnohonásobně slabšímu nepříteli.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací