EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Hitlerův Mercedes G4 - nacistický symbol technologické nadřazenosti

 25. 12. 2018      kategorie: Vojenská technika      10 komentářů

Tento rozměrný tříosý Mercedes G4 se stal symbolem počátečních úspěchů Německa, přestože nebyl příliš úspěšným dílem firmy. Nedokonalý stroj dokázala propagandistická mašinérie nacistů využít ke svým mocenským cílům jako symbol technologické nadřazenosti. Adolf Hitler a další vysocí němečtí potentáti ho používali tam, kde potřebovali silně zapůsobit na lidské masy. Nejprve při vojenských přehlídkách a následně ještě před vypuknutím 2. světové války při medializovaném anšlusu Rakouska, připojením Sudet a poté okupaci zbytku českých zemí.

mercedes_W4_01
Foto: Mercedes-Benz W31 typ G4 | wheelsage.org

Konstrukce vozidla vznikla v roce 1934. Mělo jí o luxusní limuzínu pro vrchní velitele s relativně slušnou průchodností terénem a nadstandardními výkony. Svým vzhledem G4 očekávání určitě splnil, s reálnými vlastnostmi na tom byl o poznání hůř. Automobil trpěl zejména díky své velké hmotnosti dosahující více než 3,5 tuny. Jeho použití v terénu se záhy ukázalo jako nesmírně problematické a jeho nasazení se tak zúžilo na kvalitní silnice nebo alespoň zpevněné a suché šotolinové cesty. Jakmile měl však G4 zdolat bláto, nebo sníh, nastávaly jeho posádce velké problémy. To se projevilo např. již v září 1939 v Polsku, kdy vozidlo samotného Führera uvázlo v blátě a ten pak musel čekat několik hodin, než bude jeho velitelský stroj vyproštěn.

Psali jsme: TATRA 813 v terénu

mercedes_W4_02
Foto: Mercedes-Benz W31 typ G4 s Adolfem Hitlerem (osoba nad rezervou vozu) | Wikimedia Commons

Maximální rychlost Mercedesu G4, 67 km/h, rovněž neodpovídala výkonu motoru. První automobily byly poháněny 5 litrovým motorem o výkonu 100 koní, od roku 1937 došlo k drobným změnám konstrukce, zejména byla instalována nová pohonná jednotka o objemu 5,2 litru, která dávala výkon 115 koní. Poslední verze G4 byla poháněna motorem o objemu plných 5,4 litru, i když výkon poklesl na 110 koní.

Od roku 1934 do roku 1939 bylo vyrobeno pouhých 57 vozidel. Pokud uvážíme četné modifikace karosérie, kdy se nejčastěji jednalo o luxusní kabriolet, ale vznikla i varianta radiovozu, či uzavřené osobní provedení, šlo spíše o kusovou, než sériovou výrobu. Uživatelem byly kromě vysokých nacistických pohlavárů v malé míře i jednotky SS, později se několik kusů dostalo rovněž do výzbroje Wehrmachtu ( několik automobilů bylo vyzbrojeno dvojicí kulometů MG 34 ). Tomu odpovídalo i obvyklé barevné schéma vozů.

Psali jsme: ReTWis 5 – nejnovější verze radaru detekující osoby za pevnými překážkami

mercedes_W4_03
Foto: Adolf Hitler (sedící za řidičem) s Benitem Mussolinim (sedící vedle Hitlera) v roce 1937 v Mercedesu G4 | Bundesarchiv

Většinou byly zbarveny v lesklých barvách, světlé šedé či černé, či šedé s černými blatníky. V pozdějším období války se objevují celošedá vozidla. Říšský maršál Hermann Göring většinou používal Mercedes G4 označený poznávací značkou IA 103727, zatímco stroj poznávací značky IA 144154 obvykle převážel standartu Wehrmachtu. Většina vozidel pro vysoké nacisty byla vybavena zadním reflektorem červené barvy, který měl upozornit předjížděné vozidlo, aby okamžitě zastavilo a nechalo projet celou kolonu.

Technické údaje:

typ: sedmimístné velitelské vozidlo

hmotnost: 3 700 kg

rozměry: délka 5,92 m, šířka 1,87 m, výška 1,9 m

pohonná jednotka: motor o objemu 5,4 litru o výkonu 110 k ( 81 kW ),

výkony: max. rychlost 67 km/h 

výzbroj: několik vozidel bylo vybaveno dvojicí kulometů MG 34

Video: Představení vozidla Mercedes-Benz G4 / YouTube

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

20. 03. 2019

kdo dnes dostává peníze za jeho knihu Mein Kampf?.
Na tento Mercedes si bvydělal svou knihou.Hitler ve své největší éře bohatý, kolik mu vydělala jeho slavná kniha Můj boj (Mein Kampf) a kdo vydělává z této knihy dnes. Díky slávě této knihy, kterou si kupovaly miliony lidí, měl Hitler obrovské jmění a není tedy ani divu, že měl po jeho říši několik luxusních domů a celou flotilu automobilů značky Mercedes. Hitler také investoval miliony do vládního majetku tak, aby se začal objevovat na politických plakátech, či razítkách. Kromě svého osobního bohatství se později dostal i k přístupu obrovského ukradeného a zabaveného majetku, který obsahoval takřka vše. Od drahých kovů až po cenná umělecká díla.
V roce 1930 však prodává 55 000 výtisků a když se v roce 1933 stává kancléřem Německa, prodej se rozrůstá na více než 850 000 výtisků. Jakmile byl u moci, německá vláda zakoupila a distribuovala** 6 milionů kopií knihy vojákům a průměrným občanům. Knihu dostávali i novomanželské páry jako dar a Hitler se tak na svém vrcholu dostává na více než 1 milion dolarů ročně, a to pouze z honoráře za Mein Kampf. 1 milion dolarů dřív lze přirov
nat zhruba **12 milionům dolarům v dnešní době, tedy asi 265 milionů Kč za pouhý rok.

Delta

13. 03. 2019

Kecy,
dnes byla jeho Evropa a zítra celý svět
Adolf by vybral německou Škodu. Nestačili by se divit. Nemají vůbec žádné sklady, vše jde ihned z kamiónu do výroby. Kamión se musí několik hodin dopředu při příjezdu hlásit, pak čeká u přidělené brány, kterých tam je mnoho. V případě poruchy kamiónu na cestě, změní okamžitě postup výroby. Nikdy se výroba nesmí zastavit. Materiál vozí vláčky bez ovládání osob, mají magnetickou kolej, po které se pohybují a vedle n ich jsm e procházeli s průvodcem. To byla velmi zajímavá exkurze.. Protože tam platí přísný zákaz fotografování, tak toto video lze pokládat.za velmi vzácné.
https://www.youtube.com/watch?v=7mk3backkao

Honza

25. 12. 2018

Vím o starším pánovi, který se k němu dostal na našem území dávno po válce . Nebyl prý kompletní, ale pojízdný ano. Měl skončit v hutích. Auto bylo rozebráno a použito k výrobě malotraktoru. Pán nebyl z těch, kteří by měli zapotřebí si něco vymýšlet. Čuměl jsem jako vrána.

codycheck

25. 12. 2018

Tatra T26/30
https://youtu.be/9ursLDiSUEo

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací