EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Hypersonická raketa Avangard aneb ruské zbraně budou až o desetiletí předstihovat ty zahraniční, tvrdí Putin

 24. 03. 2019      kategorie: Vojenská výzbroj      29 komentářů

Budoucí jaderné zbraně, které Rusko nyní má nebo dokončuje, jsou "o roky, ba o desetiletí" před návrhy v zahraničí. Tuto větu minulý rok prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na slavnostním ceremoniálu v Kremlu s absolventy vojenské akademie. Ruský prezident, který je zároveň vrchním velitelem ruských ozbrojených sil dodal, že moderní zbraně přispívají k mnohonásobnému zvýšení ruského vojenského potenciálu". Jednou z takovýchto zbraní je i hypersonická raketa Avangard.

avangard_01
Foto: Jedna z možných verzí rakety Avangard | printscreen z YouTube

Podívejte se na následující video, které bylo natočeno z velitelského střediska. Je na něm vidět, jak ruský prezident Vladimir Putin pozorně sleduje start a první fázi letu Avangardu směrem na Kuru (raketovou střelnici) na Kamčatce, která byla vzdálená přibližně 6 000 kilometrů. Raketa dosáhla rychlosti 27 Machů. Očekává se, že raketový systém bude uveden do provozu v roce 2019.

Psali jsme: Podvodní výstřel z Glocka

Video: Zkouška hypersonické rakety Avangard / YouTube

Avangard je extrémně rychlá střela, která by měla být nad síly protiraketové obrany systémů GMD, THAAD i dalších. Ty jsou ostatně navrženy tak, aby byly účinné proti balistickým střelám a nikoliv proti kluzákům, které mají úplně jinou trajektorii letu.

avangard_02
Foto: Vladimír Putin (5. sedící v levé horní řadě) sleduje start rakety Avangard | Wikimedia Commons

Psali jsme: První ,,odstřelovací" puška na světě byla mušketa na černý prach Whitworth

Podle dostupných informací je Avangard vybavený scramjetovým pohonem, díky němuž by měl dosahovat rychlosti kolem Mach 27. Hypersonický kluzák Avantgard bude zřejmě používat raketu UR-100N UTTX. Tak rychle letící střelu by zřejmě nebylo možné zasáhnout žádným stávajícím americkým systémem protivzdušné obrany. Avangard přitom může nést jak konvenční, tak i jadernou hlavici o síle až přes 2 megatuny TNT.

Z ruských serverů lze dohledat, že první rakety Avangard by měly být předány do 13. raketové Orenburské Rudé divize 31. raketové armády.

avangard_03
Foto: Simulace vstupu rakety Avangard do atmosféry | printscreen z YouTube

Dle státního zbrojního programu se do roku 2027 plánuje vytvořit dva raketové pluky po šesti šachtových odpalovacích zařízeních. Pluky mají být naplňovány postupně po dvou, čtyřech a šesti raketách Avantgard.

Avangard je také znám pod názvy Objekt 4202, Yu-71 nebo Yu-74. Střela byla již v minulosti několikrát testována v mezi únorem 2015 a červnem 2016, kdy dosáhla rychlosti 11200 km/hod a úspěšně zasáhla svůj cíl.

avangard_04
Foto: Start rakety UR-100UTTKh z ruské základny mezikontinentálních balistických raket Dombarovskij | Wikimedia Commons

Zdroj: mil.ru, military.cz, YouTube, sputniknews.com

 Autor: Petr Žák

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Oleg

14. 04. 2019

Americká vláda očekává nukleární úder na USA
http://aeronet.cz/news/americka-vlada-ocekava-nuklearni-uder-na-usa-nakupuje-miliony-podivnych-plastovych-rakvi/

Eman33

12. 04. 2019

Jak porazit Rusko - ale proč?
Přes veškeré úsilí v mediální válce, přes uvalené sankce a permanentní vyrábění Ruské hrozby, začíná varianta přímého vojenského střetu. Propaganda války dostatečně otupila vědomí populace a nyní už zbývá odhodit masky a burcovat ve jménu hodnot národy do boje.
Výdaje na zbrojení rostou, válečná osvěta jde do škol a slovo zadržet Rusko je každodenním slovníkem hlavních médií. Nositelé Nobelových cen míru a strůjci barevných pučů radí zdebilizovaným masám nepodléhat ruské propagandě za žádnou cenu. Plány západních mocností, které vypracovaly pro Rusko, jsou stále stejné. Ponechat pouze15 milionů Rusů na jejich vlastním území. Britská premiérka Margaret Thatcherová za tento projev sklidila velké ovace a uznání. Plán pokračuje. Zdroje Ruska musí být rozděleny. Ještě je třeba doladit poslední obraz světové krutovlády v Rusku a pak už všichni budou souhlasit s vraždou ruského prezidenta Putina. Putin je démon a musí být nejlépe zavražděn jako Sadám Husajn a M. Kaddáfi.

Kdo pamatuje na záběry Clintonové a Albrightové, jak dámy jásaly nad umučeným prezidentem, udělá se každému obraz o kvalitě osobnosti kandidáta hlavy USA !

Rusko není Libye a Putin je Rus a Slovan. A ty jeho jaderné zbraně, co s tím? Slušná armáda, velké území, vlastní zdroje a místo žoldáků národ vlastenců. Mentalita Rusů, proti početně větší armádě paktu NATO s dobrou vojenskou technikou. Celá slavná Evropa a její hodnoty je parta korporátních magnátů, ale ne válečníků. Ta má jít do války s Ruskem? Evropské mocenské elity nejsou schopny vyřešit vlastní problémy, vlastních lidí. Nejsou schopny jednat o ničem jiném než ….
http://www.narodnisjednoceni.cz/20181127.htm

Oleg

11. 04. 2019

v Rusku by tohle americé nikdo nejedl

https://www.youtube.com/watch?v=y1JJ8fibC-c

Marek

04. 04. 2019

Dávám palec nahoru , tak tohle maj v Rusku skvělé závodní dráhy pro rychlá auta, jakož soupeření
Lamborghini Gallardo UR Twin Turbo Top Speed 405 kmh (251 mph)
http://www.youtube.com/watch?v=H8K3Nk3PghU&feature=fvst

Delta

30. 03. 2019

Franto, ty budeš skutečný demokrat,ale vše je přesně opačně jak píšeš

12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

USA nemají zájem vyhrát války, které zahájí v různých částech světa, spíše je účelem zažehnout konflikt a udržovat ho co nejdéle.
Americký konzervativní časopis přišel s dvanácti důvody, proč jsou probíhající války pro Washington mnohem ziskovější, než skutečné vítězství.
Komunita ve Washingtonu navíc díky válkám prosperuje. Think-tanky plné intelektuálů dostávají prostor v televizi, přednáší, získávají finance ze státních dotací na nová pracovní místa, pořádají výlety do míst bojů. Naopak kritici mohou být nařčeni z napomáhání nepříteli. „Každý se cítí důležitě," tvrdí americký konzervativní magazín.
Další aspekt je poněkud překvapivý. Kabelové televize získávají více diváků, proto mají větší zisky z reklamy. Místo nudného pokrytí jedné staré události, jako bylo zmizelé malajské letadlo, o kterém se točilo týdny, je vysílání plné reportáží přímo z míst válečných konfliktů. Je to vzrušující a přináší to pokrytí a diváky 24 hodin denně.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2549-12-duvodu-proc-usa-nechteji-vyhrat-valky-ktere-na-celem-svete-zahaji

Franta

29. 03. 2019

Kdyz rusak napise ze ma neco super - tak to znamena ze ma hov....no
Kdyz rusak napise ze nic nema ....tak neco mit bude
A kdyz rusak vola mir mir mir - tak mysli VALKA VALKA VALKA

Delta

28. 03. 2019

ÚTOK NA MEDVEĎA (14:15)
Tak to mi spadla brada, co jsem se dozvěděl
https://www.youtube.com/watch?v=yW_wUnXwjJ0

Delta

26. 03. 2019

V roce 1848 prohlásil jeden z největších světových stratégů své doby Německý kancléř Bismarck. Cituji: "Pokud bude chtít někdo porazit Rusko, musí nejdříve od něho odtrhnout Ukrajinu a dále proti němu poštvat ostatní slovanské národy, protože pouze Slovani jsou rasa, která je schopna zničit sama sebe. S jejich pomocí bude možné Rusko porazit. Po jeho porážce zůstanou tyto slovanské národy bez ochrany a bude jednoduché je zlikvidovat".

Delta

25. 03. 2019

Třeba to má ruský mužik automatizovanější než naši spojenci v NATO ?
pohled z kokpitu vzlet
práce zaměřovače, střelce střelba z letadla, jak na PC,
ale hlavně ta ruční práce, si dělají pr.el ? bez automatiky
to maj za trest ať si maknou ? Ano pane !
AC-130J
https://www.youtube.com/watch?v=0DCsI1egHSk

Jaromír Šimral

24. 03. 2019

Naprosto souhlasím s panem Milošem Fialou.Takto oblbovali od války ,až po revoluci a teď to zkouší dál.

Delta

24. 03. 2019

Jaromír Štětina o národu, který byl staletí ponižován a trhá si košili na prsou
V Česku byste stěží hledali člověka, který by měl k Rusku „intimnější“ vztah než Jaromír Štětina. Na Sibiř jezdil s kamarády již v 60. letech minulého století, po pádu komunismu pracoval v Rusku jako novinář a válečný reportér, zblízka se dotkl válek v Čečensku i Náhorním Karabachu. Jaromír Štětina se svěřil, že se mu po Rusku stýská a chybí mu také novinařina
http://www.cestomila.cz/clanek/1006-jaromir-stetina-o-narodu-ktery-byl-staleti-ponizovan-a-trha-si-kosili-na-prsou

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací