EXCALIBUR
CZUB
CZUB

I lžíce může zabíjet aneb londýnská policie zabavuje také jídelní pomůcky

 24. 05. 2019      kategorie: Zahraniční policie v akci      3 komentáře

Ve Velké Británii v posledních letech bývá velký problém v narůstajícím počtu trestných činů spáchaných nožem. Ať už jde o loupež nebo ublížení na zdraví. Londýnská policie v těchto souvislostech začala zabavovat potencionálně nebezpečné zbraně, jako jsou nože, dýky, mačety a podobně. V posledních týdnech ovšem zabavování nebezpečných nástrojů dostalo úplně nový rozměr. 

polic_01
Foto: Londýnská policie u podezřelých osob zabavuje nebezpečné předměty

Londýnská policie v Regent’s Parku se často na svých stránkách chlubí tím, co všechno z nebezpečných nástrojů se jim podařilo zabavit. Často tak mezi zabavenými „zbraněmi“ bývá například kuchyňský nůž, žiletkový nůž, kleště, šroubovák a podobně. Nedávno však Londýnská policie šla ještě dál a zabavila mimo jiné i zrezivělou čajovou lžíci. 

Psali jsme: Záchrana psa z přehřátého vozidla

Na svém profilu na sociální síti 14. května policie přidala další úspěch v podobě zabavených nebezpečných zbraní. Na fotografii je vidět mnoho sečných a bodných zbraní. Mimo to je ovšem na obrázku vidět i zabavená čajová lžíce.

Okamžitě po zveřejnění příspěvku se tak policie stala terčem vtipálků. Ti děkovali, že policie nasadila svůj život při zabavení lžíce. Také pojmenovali majitele lžíce na „vraha cereálií“ (v originálu Cereal killer – vrah cereálií, jako narážka na Serial killer – sériový vrah). Proč byla lžíce zabavena spolu s ostatními zbraněmi nebylo nijak vysvětleno. 

polic_02a
Foto: Policie mimo jiné zabavila i lžíci (v červeném oválu)

Psali jsme: Policisté zachránili život malému psovi visícímu z okna zaparkovaného vozidla

Ve Velké Británii se již dlouhou dobu snaží „odzbrojit“ občany od nožů. Před více než rokem běžela ve Velké Británii kampaň „Odevzdej nůž, zachraň život“. V této akci lidé odevzdávali své nože do plastových popelnic, uzamčených na zámek. Ovšem neměla příliš velkou úspěšnost, neboť několik těchto plastových popelnic bylo vykradeno. Místo toho tedy místní policie začala zabavovat vše, co by mohlo být nějakým způsobem použito jako zbraň. 

Potíž je, že jako zbraň lze použít téměř cokoliv, u propisky počínaje a u dlažební kostky konče. Otázkou zůstává, kam toto zabavování bude pokračovat. Zabavovanými předměty totiž začínají být věci běžně se vyskytující v každé domácnosti v počtu několika kusů. 

polic_03
Foto: Další úlovek zabavených předmětů

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

zdravý rozum

08. 06. 2019

Britové zdegenerovaly bojím se že to bude jako ve filmu Demolition Man. Něco tak blbého udělat může napadnou jen bezmozek . Samozřejmě je to napříč celým Bruselem krom USA . Nechápu to ,asi to záměrně vytváří starosta Londýna ?? Nebo ministr vnitra?? USA by měly zasáhnout dokud nebude pozdě , jinak Británie prohraje s každým . Izraelský model zbraň do každé normální rodiny. Podporovat umění zacházení se zbraněmi !

Oleg

28. 05. 2019

Česko má geniální krajské policejní šéfy. Studium MBA prý zvládli za pouhý „víkend“ a kousek :innocent:
Je možno říct, že studium MBA zůstává nejefektivnějším akcelerátorem manažerské kariéry. Master of Business Administration, zkráceně MBA, je totiž vysokoškolský postgraduální studijní program, který připravuje absolventy do manažerských pozic a prohlubuje jejich znalosti v oblasti řízení. Nikoli však krajští policejní ředitelé.

https://www.ppmagazin.com/cesko-ma-genialni-krajske-policejni-sefy-studium-mba-zvladli-za-pouhy-vikend/

Delta

24. 05. 2019

Agresivita lidí narůstá, milion chvilek zklamání z neúspěchu ve společnosti
V psychiatrii je agresivita velmi častá. Mnohdy souvisí s užíváním drog či nadměrnou konzumací alkoholu. Příkladem může být tzv. patická ebrieta čili patická opilost. Člověk po konzumaci malého množství alkoholu ztrácí kontrolu a zábrany, často je násilnický. Celý stav končí terminálním spánkem, což znamená, že se člověk na období zuřivosti vůbec nepamatuje. Příčin a forem agrese je celá řada. Pokud na člověku zpozorujeme změnu chování ve smyslu zvýšené agresivity, je dobré se poradit nejprve s psychologem. Zvláště děti se někdy na sebe snaží agresivitou upozornit, pokud nabudou dojmu, že jim rodiče věnují méně pozornosti, nebo žárlí na mladšího sourozence.Jiné psychologické směry toto odmítají a považují agresivitu za prvek chování, který člověk získává během svého života.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací