EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Indická armáda plánuje modernizovat vozidla BMP-2

 19. 09. 2020      kategorie: Vojenská technika      4 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Indická armáda obeslala indické zbrojařské společnosti žádostí o vyjádření zájmu účasti na modernizaci až 811 kusů bojových vozidel pěchoty BMP-2/2K Sarath postavených v Indii na základě licence.

Společnosti, které mají zájem zúčastnit se modernizačního programu mají předložit své návrhy do šesti týdnů.
Indické armádní velení oznámilo firmám, že bude požadovat vybavení modernizovaného vozidla novým denním / termovizním zaměřovačem střelce s automatickým sledováním cíle, panoramatickým pozorovacím a zaměřovacím přístrojem velitele a moderním digitálním systémem řízení palby. Současná výzbroj vozidla ve formě 30mm rychlopalného kanónu 2A42 a spřaženého 7,62mm kulometu má zůstat zachována.

BMP-2.Sarath.thumkar.blogspot
Foto: BMP-2 Sarath indické armády | 
Indické ozbrojené síly

Indické armádní velení současně také požaduje, aby z nově namontovaných systémů a zařízení bylo minimálně 40% indického původu. Každá ze společností pozvaných do užšího výběru dostane od armády k dispozici jedno bojové vozidlo pěchoty BMP-2, na kterém bude muset zrealizovat svoji vzorovou modernizaci. Vybraná vozidla budou následně podrobena testovacímu programu s délkou trvání asi 24 měsíců.

Podle představitelů pozemních sil indické armády jsou v současné době stávající vozidla BMP-2/2K v noci prakticky slepá a jejich zaměřovací systémy založené na technologii zesílení obrazu již nejsou vhodné pro moderní bojové operace. Kromě toho nedostatky současných systémů řízení palby negativně ovlivňují bojové schopnosti platformy ve dne i v noci.

Objem plánované modernizace indických vozidel zhruba odpovídá ruskému BMP-2M. Je možné, že Indie v rámci projektu naváže spolupráci s Ruskem, protože zvažuje spolupráci se zahraničním partnerem, který zajistí potřebné technologie a komponenty.

V současné době je v provozu u indické armády asi 1666 vozidel BMP-2/2K. Výroba stále pokračuje ve firmě Ordnance Factory Project Medak (OFPM). V červnu letošního roku indická armáda objednala dalších 156 vozidel, jejichž dodávky by měly být splněny do konce roku 2023.

Indie naléhavě potřebuje vybavit svá obrněná vozidla moderními systémy řízení palby, systémy automatického sledování cílů a termovizními zařízeními. Předpokládá se, že obrněná vozidla hlavního potenciálního protivníka - čínské armády, jsou těmito moderními systémy vybavena ve větší míře než ta indická.

CENOVÉ BOMBY (391)

Komentáře

karel3

22. 09. 2020

Martin23
"Kadliku, měsíce nás tady přesvědčuješ, že náš průmysl (včetně toho zbrojařského) byl po roce 1989 nekonkurence schopný a proto skončil jak skončil a dnes se dožaduješ jeho přítomnosti v Indii?"

Nemusím nikoho přesvědčovat.
I impotentním komunistům došlo před rokem 1989, že jsou na konci s hromadami železa, které nikdo nechce. Vydali rozkazy a Slováci to sami zveřejnili:
"Debakl zbrojního průmyslu po 17.11.1989"
https://www.valka.cz/15683-Debakl-zbrojniho-prumyslu-po-17-11-1989

Chápu, že jsi v bolševickém důchodu zakrněl, ale celý svět je stále v pohybu. I soukromé firmy v ČR mají zbrojní výrobu a ambice.
Jenom to bolševické starobní panoptikum Ze-Bu (Zeman-(Babiš)-Bureš) se svými voliči to jaksi nepodporuje.
Raději v předklonu s plastikovými dřeváčky na nohou a poslintanou rouškou na hubě u čínského zadku blaženě vdechujíce výpary před zanořením. :slight_smile:

Martin23

22. 09. 2020

Kadliku, měsíce nás tady přesvědčuješ, že náš průmysl (včetně toho zbrojařského) byl po roce 1989 nekonkurence schopný a proto skončil jak skončil a dnes se dožaduješ jeho přítomnosti v Indii?
A kteří naši zbrojaři proboha expandují do Číny?
Naši "zbrojaři" jsou ve směs překupníci, které živí rozprodej předlistopadových zakonzervovaných zásob do zemí třetího světa.

Je tedy trochu záhadou, o čem žvaníš. Jinak ten náš přístup k Číně a Indii kopíruje přístup EU.
EU má s Čínou nesrovnatelně větší obchodní aktivity než s Indií. A to z mnoha důvodů.
Jedním z nich je fakt, že ještě poměrně nedávno USA podoporovaly Pakistán proti Indii a Čínu měly jako partnera. Pak se najednou změnily USA jejich geopolitické priority, expandující Čína se stala nepřítelem a tak se z Indie stal přítel.
No a holt Evropa není asi tak flexibilní.

Arthur

19. 09. 2020

Pri tejto príležitosti som si spomenul na červencovú návštevu Indickej delegácie v slovenských podnikoch patriacich do DMD Group resp. celého holdingu, tak uvidíme či z toho niečo kvapne. Počas stretnutia predstavili obe strany ich obchodné zámery a identifikovali niekoľko oblastí možnej spolupráce. Samozrejme Rusom cenovo konkurovať nevieme.

zdroj: https://www.linkedin.com/posts/dmd-group-a-s_dmd-group-approaches-the-indian-market-defence-activity-6686884060834344962-bXL9

karel3

19. 09. 2020

Docela by mě zajímalo, zda mají čeští zbrojaři nějaké dceřiné firmy v Indii a účastní se podobných tendrů? Proč se ex-komunistické hradní mauzoleum a vláda líných v ČR neangažují stejně intenzivně v Indii, jako v Číně?
V Indii mají zdejší firmy určitě větší šance se prosadit, než jenom z Číny dovážet plastikové dřeváčky a polofunkční tretky.
Podporu Kellnerově nizozemské skupiny PPF a jejich Home Creditu v Číně zvládnou jinak neužiteční pohrobci socialistické hlouposti Zeman s Klausem st. "za mrzký peníz" jistě sami.
Pochopitelně, vítat na letišti roušky z Číny je přece tak snadné a u prosťáčků populární.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací