EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Joint Endeavour 2020: Britští výsadkáři seskočili na Ukrajině

 04. 01. 2021      kategorie: Události      11 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Více než britských 250 parašutistů z 16 Air Assault Brigade seskočilo v září poprvé ve své historii na Ukrajině, kam letěli bez přestávky přímo z Británie. 16 Air Assault Brigad je částí jednotek rychlké reakce, které mohou být v krátkém čase nasazeny kdekoliv na světě. Britští výsadkáři seskočili do výcvikového prostoru Ternivskyj, kde se připojili k více než tisícovce ukrajinských vojáků v rámci společného cvičení Joint Endeavour 2020. Parašutisté skákali z transportního letounu C-130 Hercules, který letěl přímo ze základny RAF Brize Norton v Oxfordshire, společně s nimi seskočilo ze svých letadel i 200 ukrajinských výsadkářů.

JointEnd-UKR01
Foto: Britské a ukrajinské výsadkové jednotky pracující bok po boku v Mykolajivské oblasti na jižní Ukrajině, zhruba 200 km od Krymského poloostrova | Ukrajinské Ministerstvo obrany / CC BY-NC-SA


"Naše účast je důležitým potvrzením našeho závazku k našim obranným vztahům s Ukrajinou, naším Černomořským partnerem a naší schopností nasazovat jednotky kamkoli a kdykoli jsou potřeba."  poznamenalo ke cvičení Britské ministerstvo obrany.

V poli pak britští a ukrajinští vojáci trénovali společné postupy, ostré střelby a ženijní úkoly, jako je například odminování, nebo naopak zaminování, či stavba pontonových mostů. Vojáci se také zdokonalili v poskytování neodkladné zdravotnické pomoci v poli nebo v řízení vozidel v bojových podmínkách. Podle velitele ukrajinských výsadkových sil, generálporučíka Yevhena Moisiuka, je prioritou výcviku maximální kompatibilita sil, která je nezbytná pro další výcvik těchto strategických partnerů.

V první den cvičení Ukrajici předvedli své bojové schopnosti, britští vojáci se tak mohli seznámit s postupy, které ukrajinská armáda používá a také se celkově seznámili s ukrajinskou výzbrojí. Britští vojáci si tak zastříleli z ukrajinských pušek, samopalů, pistolí a kulometů a také se seznámili s technikou, kterou si vyzkoušeli řídit. Vojáci cvičili postupy v zastavěné oblasti, v lese i "nekonečné" stepi.

JointEnd-UKR05
Foto: Britské a ukrajinské výsadkové jednotky pracující bok po boku v Mykolajivské oblasti na jižní Ukrajině, zhruba 200 km od Krymského poloostrova | Ukrajinské Ministerstvo obrany / CC BY-NC-SA

Cvičení Joint Endeavour 2020 se zúčasnilo celkem na 8000 vojáků z Ukrajiny a Velké Británie, malý počet vojáků vyslala také Kanada a Spojené státy. Jedná se o první mezinárodní cvičení v novodobé ukrajinské historii, jelikož v Ukrajina v červnu tohoto roku dosáhla na status NATO Enhanced Opportunity Partner. Jako příležitostný partner NATO tak získává možnost účastnit se společných cvičení NATO, stejně tak i sdílení osvědčených postupů a výcvik vojáků podle standardu NATO.

JointEnd-039-86Foto: Britští výsadkáři čekají na shoz materiálu z letounu Hercules C130 | Ukrajinské Ministerstvo obrany / CC BY-NC-SA

Spojené Království a Ukrajina se v posledních letech staly silnými partnery. Během posledních pěti let Velká Británie na Ukrajině vede Operaci Orbital, v rámci které vycvičila na 18000 ukrajinských vojáků.

Britský ministr obrany Ben Wallace v srpnu tohoto roku oznámil, že Velká Británie povede nadnárodní vzdělávací kurz pro ukrajinské námořníky. Kurz povede hlavně Royal Navy, ovšem k iniciativě se připojilo i Švédsko, Kanada a Dánsko, které bude také v některých odvětvích ukrajinské námořníky školit.

Video: Joint Endeavour 2020: Britští výsadkáři seskočili na Ukrajině / YouTube

Komentáře

ROBO

07. 01. 2021

Martin23
To je zase pěkná snůška prokremelskejch lži a výmyslů .
Ano okupantské a fašistické Russko zcela přišlo o svůj vliv na Ukrajině . A tím přišli o jeden z posledních států co měl k Russku kladný vztah . Ale za to vůbec nemůže NATO , ale pouze neschopná , agresivní a diletantská politika Kremlu .
Obrovská a nehorázná lež je to že USA usilovaly o vstup Ukrajiny do NATO . Kdyby se zato lež zakládala na pravdě tak tam má USA dnes alespoň základnu . A Ukrajina by to jistě ráda uvítala . Takže pořád nelžete .

Martin23

06. 01. 2021

Každý příčetný člověk chápe, a USA se tím netajily a netají, že jim šlo o vytvoření sanitárního koridoru mezi RF a EU. Ten koridor tvoří Pobaltí, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko, Gruzie.
No a i na Ukrajině 20 let pracovali na tom, aby tato zrušila svoji neutralitu, aby přestala spolupracovat se SNS a vstoupilo do NATO a tento sanitární koridor vystužilo.
Zejména jde o produktovody s RF do EU.

Samozřejmě, že tento krok USA jde i proti zájmům Německa. Proto byly realizovány Nord Streamy, aby se tento projekt USA obešel. Proto je tak důležité ovládat Blízký východ a mít vliv na Turecko.

ROBO

05. 01. 2021

Tobě připadá sadistický masakr který Russové spáchaly ( a do jisté míry pachají dodnes )na Čečně komické ?
Tím vy bolševici jenom dokazujete to , že se od fašistů vůbec nelišíte .

https://archiv.ihned.cz/c1-824699-armada-vysetruje-masakr-civilistu
https://kladensky.denik.cz/zpravy-ze-sveta/novyje-aldi-groznyj-cecensko-rusko-masakr-teror.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_obci_Sama%C5%A1ki_v_%C4%8Ce%C4%8Densku
https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_obci_Novyje_Aldy_v_%C4%8Ce%C4%8Densku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_ve_%C4%8Dtvrti_Staropromyslovsky_v_Grozn%C3%A9m
...................................................................................

bombero

05. 01. 2021

Kdo by se chtěl pobavit mírkovými argumenty, na které zapomněl dát odkaz o 20 mio zavražděných američany, a pochopit, čeho je schopná antiami zaslepenost,tak zde ten odkaz je

https://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051

Mimo jiné amíci podle toho můžou za mrtvé při madarským povstání, za skoro 1 mio čínanů v korejské válce,již zminované ruské agresi ve vietnamu atd. Opravdu velmi seriozní zdroj. Rus zmasakruje skoro 2 mio afgánců, ale může za to vrah z volstrýtu..Divím se, že mu tam vypadlo čssr a 1968...To už je na chocholouška

bombero

05. 01. 2021

míra- sssr porazil sám sebe? To jsem ještě neslyšel. Když píšete, že porazil nacisty a jeho spojence. A tím největším byl až do 1941 sssr. Nevím, na kolik jste schopen pochopit napsaný text, ale tu knížku napsali 2 celkem vysocí hodnostáři rudé armády, kteří ty agrese měli takříkajíc z první řady.
A k tomu vašemu lukasovi a 20 mio zabitých američany o kterých píše mi stačila z jeho díla tato věta-

USA jsou odpovědné za 1 až 1,8 milionu mrtvých během války mezi Sovětským svazem a Afghánistánem, nalákáním Sovětského svazu k invazi do této země

stejně tak asi můřou za mrtvé v korei(agrese komunistů)Vietnamu(též agrese komunistů) i za kmenové války a atentáty v afgánu, iráku, sýrii atd...

Takže opet jen proruské antiami kecy, lži,překrucování historie..

bombero

05. 01. 2021

palo- myslíte ty "své" obyvatele, prohánějící se v nejmodernější ruské technice,střílející si z ohnostroje značky BUK po všem, co letí a používající neoznačené uniformy? Ale věřím, že vám tam vypadlo jedno písmenko a že jste myslel " D obyvatele". Zpoza ukrajinské hranice

ROBO

05. 01. 2021

Palo
Tvé informace jsou trochu neůplné . Ve výčtu zemí co vraždí své občany jsi zapomněl na tu nejbrutálnější a v počtu obětí bezkonkurenčně zdaleka nejhorší - RUSSKO . Sadistické zmasakrování svého Čečenského obyvatelstva nemá od Hitlera obdoby a v mnohém ho i dnes překonává . Přičtěte si ktomu vyvraždění politické a mediální opozice v Russku a zjistíte že nejhorší fašistické zlo leží trošíčku na východ od Ukrajiny .
Navíc Oděský zločin byl trestný čin fotbalových chuligánů a ne státu . A vraždění na východní Ukrajině má opět na svědomí jen a pouze fašistické , okupantské a roztahovačné Russko . Ukrajina pouze brání své území a snaží se získat na něm svou kontrolu , což je jeho povinnost .

Odpověd na tvou otázku : Myslel jsi asi vraždění žen , dětí a starců Russkem v Sýrii . Ne ? Ale tam vlastně používají "hrdině" účinější kazetové pumy .

Ještě nějaké otázky ?

Palo

04. 01. 2021

Vážení, dejte pozor aby Vám z té demokratické nenávisti k Rusku nepraskla cévka přivádějící krev do mozku. Jediná evropská země která vraždí své obyvatele je Ukrajina, nejprve při Majdanu v Oděse a až do teď na svém východním území. Zdejší obyvatelé ty boje nezačli . A teď hádanka: která země rozsévá svoji demokracii na křídlech bombardérů z nichž padají bomby s ochuzeným uranem ?

bombero

04. 01. 2021

Míra-já bych ještě doplnil titul, aby se proruským kolaborantům rozsvítilo
Oleg Sarin- bývalý generál vojsk sssr, zástupce šéfredaktora deníku sovětských ozbrojených sil "Rudá hvězda"
LevDvorecký- bývalý plukovník vojsk sssr,kde sloužil 34 let

"Vetřelci"

A jen mimochodem podtilul je agrese sovětského svazu proti světu 1919-1989. moc výživné čtení od sovětských autorů

Refael

04. 01. 2021

Vážení,
Ukrajina je mezinárodně uznaný samostatný a nezávislý stát narozdíl od zabraných východních částí Ukrajiny Ruskem.
Tj.může si pozvat, koho chce na své území.
Tak jaké pak provokace.

viking 77

04. 01. 2021

dokud rusko bude zabírat cizí území, aniž by se řádně staralo o to své, tak se nedivím že všichni jeho sousedé mají strach a zbrojí. o provokace tu rozhodně ze strany ukrajiny nejde. to putin by se měl zamyslet

Přidat komentář