EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Kanadský sniper z elitní speciální jednotky eliminoval příslušníka IS na 3,5 kilometru

 06. 06. 2017      kategorie: Zahraniční armády v akci      0 bez komentáře

Odstřelovačský rekord drží sniper z elitní speciální jednotky kanadské armády Joint Task Force 2 v Iráku zabil teroristu na vzdálenost neuvěřitelných 3540 metrů.

kanad_sniper_01
Foto: Kanadský sniper z elitní speciální jednotky eliminoval teroristu na 3,5 kilometru (ilustrační foto)

Podle zdroje Globe and Mail byl sniper ukryt v jednom z horních pater výškové budovy, odkud na svůj cíl pak následně i vystřelil. Na základě výpočtů armádních specialistů se došlo k závěru, že střela letěla celých 10 vteřin, než zasáhla svůj cíl.

Psali jsme: US NAVY SEALs, elita americké armády

Celý akt eliminace teroristy by měl být údajně i natočen. Kanadský sniper, jehož jméno armáda pochopitelně nezveřejnila, tak překonal současný rekord britského odstřelovače Craiga Harrisona, který  v Afghánistánu v roce 2009 trefil svůj cíl na vzdálenost 2475 metrů. Starý rekord byl tedy překonán o více jak 1 kilometr!

Kanadský sniper střílel z odstřelovačské pušky McMillan TAC-50 a před samotným výstřelem si musel pečlivě spočítat vlivem větru, balistickou dráhu apod., což nebylo vůbec jednoduché a svědčí to o jeho profesionalitě.

tac
Foto: Odstřelovačská puška McMillan TAC-50

Psali jsme: Hrdina z Navy SEAL

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací