EXCALIBUR
CZUB

Každá válka má svou cenu

 27. 03. 2013      kategorie: Vojenská historie      1 komentář

Války a různé konflikty se děly, dějí a bohužel i budou dít. Války mají svůj původ, průběh a své vítěze. O tom všem se můžeme dočíst v patřičných knihách nebo učebnicích pro školáky. Nicméně o čem se moc nepíše jsou často nesmyslné oběti války, ať už se jedná o samotné vojáky nebo o civilisty.

Zmíním zde nyní jednu myšlenku jednoho diktárora, kterou považuji za nejvíce vystihující tuto problematiku: "Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika".

Každý voják, každý civilista byl něčím otcem/matkou, synem/dcerou, bratrem/sestrou apod., na to nesmíme zapomenout.

Psali jsme: Tajné zbraně Třetí říše

Proto si važme míru a snažme si ho udržet. Nezabývejme se v životě pseudoproblémy a buďme rádi, že nemusíme žít ve strachu, že nám válka vezme někoho blízkého.

Následující video ukazuje, že každá válka má svou cenu.


Video: Každá válka má svou cenu / Youtube

Psali jsme: Svědectví Seelowských výšin

 Autor: Michal Pivoňka

ARMY24

Komentáře

Delta

23. 02. 2019

Proč Američané většinu válek prohráli? Některá ani vyhrát nechtěli
Vítězství ve válkách jsou pro Spojené státy mnohdy pouze sekundárním cílem. Výhry nebo prohry mají na zemi ve skutečnosti jen malý dopad, protože se neodehrávají v její blízkosti a nehrozí tedy možnost invaze a zničení jejich měst. To je podle magazínu The American Conservative jen jeden z důvodů, proč není v zájmu Washingtonu nějakou válku vyhrát.
Dalších důvodů je hned několik. A jeden z nich je například finanční. Válka bezesporu přináší peníze. Boje udržují v chodu velmi ziskové kontrakty na dodávky v klíčových volebních kongresových obvodech, granty pro univerzity na studium strategií, a přináší i nové peníze na nové zbraně.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací