EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Kdo byli vojáci, kteří zemřeli při sebevražedném útoku v Kábulu

 05. 09. 2021      kategorie: Události      10 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Americká rozvědka měla již nějakou dobu informace, že na vojáky a Afghánce, kteří čekají na evakuaci letadly kvůli převzetí moci Tálibánem, chtějí zaútočit teroristé. Minulý týden se pak útok opravdu odehrál. Sebevražedný atentátník odpálil výbušniny na svém těle a druhá nálož explodovala podle všeho v automobilu. K útoku se přihlásil tzv. Islámského stát působící v Afghánistánu. 

Při výše uvedeném sebevražedném útoku na mezinárodním letišti v Kábulu ve čtvrtek 26. srpna 2021 zemřelo 13 amerických vojáků a více než stovka afghánských civilistů. Jak se jmenovali americké oběti daného útoku a k jakým jednotkám patřili se podíváme níže.

desátník David Lee Espinoza – 20letý desátník amerických mariňáků z Lareda v Texasu

seržant Nicole Gee – 23letá Nicole Gee byla seržantem u amerických mariňáků ze Sacramenta z Kalifornie. Jejím úkolem bylo pomáhat civilistům při nástupu do letadel.

army_01
Foto: Seržant Nicole Gee pár dní před osudným útokem | U.S. Army

štábní seržant Darin Taylor Hoover – 31 letý štábní seržant amerických mariňáků ze Salt Lake City v Utahu. U mariňáků sloužil 11 let. 

četař Huner Lopez – 22letý četař amerických mariňáků z města Indio v Kalifornii. U mariňáků sloužil 5 let. 

desátník Rylee McCollum – 20letý desátník amerických mariňáků z Wyomingu se měl za tři týdny stát otcem svého prvorozeného dítěte. Jednalo se o jeho první misi a na letišti byl pouhých pár dní.

desátník Dylan Merola – 20letý desátník amerických mariňáků z Rancho Cucamonga v Kalifornii 

desátník Kareem Mae'Lee Grant Nikoui  – 20letý desátník amerických mariňáků z města Norco v Kalifornii. Jednalo se o jeho první misi. 

desátník Daegan William-Tyeler Page  – 23letý desátník amerických mariňáků z Omahy v Nebrasce

seržant Johanny Rosario Pichardo – 25letá Johnny Rosario Pichardo byla seržantem amerických mariňáků z Lawrence v Massachusetts 

četař Humberto Sanchez – 22letý četař amerických mariňáků z Logansportu z Louisiany

desátník Jared Schmitz – 20letý  desátník amerických mariňáků z Wentzville  z Missouri

štábní seržant Ryann Knauss – 23letý seržant amerických speciálních sil z Corrytonu v Tennessee. Sloužil od roku 2016 a předtím strávil v Afghánistánu 8 měsíců. Na letišti kontroloval pasy a propustky evakuovaných Afghánců. 

army_02
Foto: Štábní seržant Ryann Knauss | U.S. Army

Navy corpsman Maxton Soviak – 22letý zdravotník amerického námořnictva z Berlin Heights  v Ohiu.

Hoover, Lopez, Page, Sanchez, Schmitz, Espinoza, McCollum, Merola, a Nikoui sloužili v 2nd Battalion, 1st Marine Regiment, 1st Marine Division, I Marine Expeditionary Force v Camp Pendleton v Kalifornii. 

Gee sloužila v Combat Logistics Battalion 24, 24th Marine Expeditionary Unit, II Marine Expeditionary Force, Camp Lejeune v Severní Karolíně. 

Rosario Pichardo sloužila v 5th Marine Expeditionary Brigade, Naval Support Activity v Bahrainu.

Soviak sloužil v 1st Marine Regiment, 1st Marine Division, Camp Pendleton v Kalifornii.

Kromě výše uvedených obětí bylo dále zraněno dalších 17 příslušníků amerických ozbrojených sil. 

Zdroj: CNN, AP News, ABC News

 Autor: Tomáš Svoboda

Komentáře

Czert

11. 09. 2021

Karlik
Zopakuj si dejepis. Koho ze to ceske stavy uznavaly za sveho krale?
A ne, habsburk to nebyl.

Czert

07. 09. 2021

Karlik
"Zvláště, když ty peníze ani nedostane, jak by nám jistě řekli žoldáci "stavovského vojska" od Bílé hory, kdyby někteří uměli alespoň česky. "

A proc by je meli platit ceske stavy? Oni v te dobe nevladly.
Vojsko zasadne plati kral.

markus223

06. 09. 2021

Tomáš:

Neutralita je super. Belgičani, Nizozemci, Dánové, Norové, Finové a Pobaltské státy by mohly vyprávět jak jim byla neutralita platná jak mrtvýmu zimník. A co se týče VS a NATO, tak nevím proč by mělo NATO zanikat, když ani nebylo založena jako reakce na VS (vlastně ani nemohlo, když Vs vznikla až v roce 1955).

Rosta

06. 09. 2021

nechat se oddělat v citi valce pro ponize udělá jen magor...

Mgr. Tomáš Bouzek

06. 09. 2021

Oprava "...odmítli členové rodin" setkat.

Mgr. Tomáš Bouzek

06. 09. 2021

Takhle zpackanou evakuaci jsem ještě neviděl. Myslím, že bude jednou z nejhorších v historii. Fascinující je, jak ji loutka Biden prohlásil za úspěch. Stejně fascinující je, že se s tím fašistou odmítli rodiny obětí setkat.

Tomáš

06. 09. 2021

Po dvaceti letech odejít a provádět evakuaci, to je hodně silná káva. Co chce realizovat G7 za prizvani Ciny a Ruska je nečitelné a zpozdile. Stalo to biliony dolarů a ztráty, daleko horší je, že USA označují za ztrategickeho konkurenta Čínu. To je nepochopitelné, odchod z nejchudší země a nyní označovat Čínu, která je rostoucí velmocí za konkurenta. Co bude následovat izolace jako kdysi a vstupovat do konfliktu za patovych situaci. To je lepší být neutrální zemi a rozšířit jejich počet v Evropě. NATO se Stoltenbergem je podivný relikt studené války, VS bylo rozpustena, ale tato aliance pokračuje. Ukrajina a její vojenská podpora od USA a NATO se vymyká mirove logice vývoje. Nemá to naději na úspěch.

Lolek

06. 09. 2021

Koukam , ze vsichni tak mladi..V nasi armade bude jiny vekovy prumer. Samozřejmě je to smutné , ale s tim clovek do toho jde , ze se neco takoveho muze stat. A nikdo z nich neni dobrovolník ..Kazdy to ma jako zmestnani , ktete si dobrovolně zvolil.

Czert

05. 09. 2021

A nic na tom nemeni ze jejich smrt je jen a jen chyby sleepy joea. On omitl aby amici meli na starost bezpecnost v celem kabulu nez amici zdrhnou.
To on tak zmrvil odchod, ze utok byl umoznen a spousta dalsich chyb.
Nemluve o zdrhnuti z bagramu, ktere kdyby se nekonalo, mohli amici pouzivat k evakuaci dvoje letiste.
A nenechat v afg tisice amiku a desetisice drzitelu zelenych karet.
A slerpy j talibanu da kill list amiku a jejich spolupracovniku.

A nejlepsi na tom je, ze joe rikal ze amici vyradili vsechnu techniku, ze ji taliban nebude moci pouzivat... A hned ten samy den kdy amici definitivne zdrhli taliban udela oslavu a udela kolecko s amickym bh nad kabulem... S pasazerem visicim na lane pod nim, za krk.....
Ale jo, vzdyt big tech talibu veri ze se poucili a ze sou hodni, ze sou woke, a tak jim umoznuje aby byly na fb/tw.

PH

05. 09. 2021

Mazec, zemřeli samí mladí ! V jejich věku jsem si užíval život na maximum ! Nicméně, s tím obrovským rizikem do toho šli. Takže to byla jejich svobodná volba.

Přidat komentář