EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Když kuličky nestačí… armáda vyhlašuje PCAC a ACAC 2013

 29. 08. 2013      kategorie: Armáda ČR v akci      1 komentář

Ministerstvo obrany se Svazem důstojníků a praporčíků AČR právě vyhlásily už pátý ročník paintballového turnaje Paintball Czech Army Cup a druhý ročník jeho airsoftového bratříčka Airsoft Czech Army Challenge. Uskutečnit se mají stejně jako loni v areálu Tankodrom Milovice od pátku 4. do neděle 6. října.

workshop-prvni-pomoci4
Foto: Přes tuto překážku se dostala jen polovina soutěžících

Podle prvotního ohlášení se zdá, že soutěžící se prakticky nezastaví. V sobotu a v neděli přes den budou plnit disciplíny z oblasti taktiky, zdravovědy, topografie a podobně, samozřejmě proti sobě nastoupí i s airsoftovými a paintballovými zbraněmi, po večerech budou školeni vojenskými profesionály, nu a po nocích budou hlídkovat, čelit přepadům a táhnout za jeden provaz v obraně domovského tábora.

Psali jsme: Aktivní zálohy AČR - vynikající příležitost pro uvědomělé občany

ied
Foto: Při patrole lesem hledala družstva IED

„Loni jsme přišli s projektem Military Community Meeting (MCM), abychom systematiky podporovali fanoušky armády, ať už z klubů vojenské historie či uskupení pro reenacting a airsoft. Proto jsme turnaj zásadně přepracovali a položili větší důraz na tradiční vojenské disciplíny, nikoli jen střílení kuličkami. Mělo to úspěch, takže letos ještě přitvrdíme," slibuje Miroslava Pašková z Ministerstva obrany, které teď skutečně realizuje zajímavé besedy a semináře s vojáky (veterány) pro military komunitu, včetně třeba programů na posledním Protectoru.


Video: Paintball Czech Army Cup a Airsoft Czech Army Challenge 2012 / YouTube

Psali jsme: Čeští vojáci patrolují kolem základny Bagrám dvakrát denně

Kdo by měl zájem o bližší informace k turnajům PCAC a ACAC, získá je dotazem na e-mailu militarycommunitymeeting@email.cz

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

koudy

10. 09. 2013

jak je to s registrací ? Můžou se zúčastnit i ženy ?

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací