EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Klip věnovaný válečným veteránům

 11. 11. 2015      kategorie: Události      1 komentář

Pompézní český počin na počest našich válečných veteránů. Klobouk dolů!


Video: Klip věnovaný válečným veteránům / YouTube

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

26. 02. 2019

Veteráni mnohdy už nevzpomenou na morseovku ?
Morseova abeceda, nebo také morseovka (což je mnohem používanější, ale lidový název), je sestava kódů interpretujících písmena latinky, čísla a některé speciální znaky do podoby teček a čárek, respektive krátkých a dlouhých signálů. Její stěžejní využití tkvělo a stále tkví především v telegrafii, avšak lze ji použít pro prakticky jakoukoliv komunikaci, kde je možné zrakem, sluchem nebo hmatem rozlišit zmiňované signály ve formě teček a čárek a současně také mezery/pauzy mezi nimi.
Kód morseovy abecedy z několika následujících několika tabulek patrné, naučení morseovy abecedy vyžaduje značnou píli, a to především pokud je naší snahou její opravdu efektivní použití v komunikaci, sluchem nebo hmatem rozlišit zmiňované signály ve formě teček a čárek a současně také mezery/pauzy mezi nimi.
SOS
SOS je všeobecně a celosvětově rozšířený signál pro nouzové volání o pomoc vycházející z kódu morseovy abecedy, ve které je vysílám jako ničím nepřerušovaná sekvence tří teček, tří čárek a tří teček / . . . – – – . . . /.
http://morseovaabeceda.cz/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací