EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Lékaři mu dávali 3 měsíce života, on se však s nádory vyrovnal po svém

 17. 12. 2016      kategorie: Události      0 bez komentáře

Desátník Stanislav Vajda z 13. dělostřeleckého pluku Jince se kvůli těžkému onemocnění se v minulosti ocitl se svou manželkou a třemi malými dětmi ve velice tíživé situaci. Lékaři mu totiž nalezli několik zhoubných nádorů v oblasti hlavy a plic.

vejvoda_00
Foto: Desátník Stanislav Vajda s manželkou | zdroj: army.cz

Vzhledem k závažné diagnóze se musel desátník v lednu tohoto roku vzdát vojenské služby v armádě a podstoupit navrhovanou chemoterapii a ozařování. Dostal se do velmi složité finanční situace, kterou se mu zpočátku dařilo řešit s pomocí rodiny a nejbližších příbuzných. Od letošního července však musela pětičlenná rodina, po odečtení nezbytných nákladů, vystačit s dvěma sty padesáti korunami měsíčně.

Psali jsme: Krav Maga - vše, co potřebujete vědět

Vojákovi byla následně poskytnuta finanční pomoc z Vojenského fondu solidarity a podporovali ho i samotní Stanislavovi bývalí kolegové a kamarádi z armády.

V září tohoto roku mu bylo sděleno, že léčba nezabírá a nádory nejsou bohužel operabilní. Resumé doktorů bylo strašné - "Zbývají Vám tak 3 měsíce života." Bývalý voják se tedy podle doktorů neměl dožít vánočních svátků.

Standa však odmítl svůj boj jen tak vzdát a jak sám říká už kvůli dětem začal s nemocí psychyicky bojovat. Psychicky i fyzicky mu opět velmi pomáhali jeho bývalí kolegové vojáci. Standa si nemoc prostě nepřipouštěl a po čase se mu začalo dělat lépe, kdy sám údajně cítil, jak nemoc ustupuje.

Psali jsme: Podívejte se na záznam vojenské přehlídky, která se konala v Moskvě při příležitosti oslav Dne vítězství

Následně v rámci poslední prohlídky bylo zjištěno, že je Standa zcela bez nádorů. I samotná dokorka byla výsledky velmi překvapena, že rakovina prostě jen tak zmizela.

Pak ať mi nikdo neříká, že psychika neovlivňuje fyzickou kondici člověka.

Zdroj: army.cz

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací